Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētku programma saturīga, apmeklētāju – maz 25

Sestdien, saulei mijoties ar lietu, atjaunotajā Valkas pagasta Lugažu muižā notika pirmie Valkas novada svētki "Muižas diena un spoku nakts Lugažos". Kā jau kārtīgai muižai piedienas - svētku centrālie simboli bija zirgs un spoki. Ņemot vērā apmeklētāju skaitu, jāsecina- svētki izdomāti, bet īsti nevienam nav vajadzīgi.

Jau no rīta muižas parkā darbojās novada amatnieku tirgus. "Ziemeļlatvija" novēroja, ka diemžēl tirgotāju bija gaužām maz - savus lupatdeķus lielīja Turnas dāmu klubiņa mutīgās dalībnieces un ar darinājumiem no koka pircējus vilināja Valkas kokapstrādes meistari Andrejs Rācenis un Juris Ganiņš. Pircēji varēja iegādāties arī vietējo bitenieku medu un pašgatavotu sieru no Gulbenes puses, un tas bija arī viss. Bērnus visvairāk priecēja piepūšamās atrakcijas un iespēja izvizināties zirga mugurā un pajūgā.

Dienas vidū pasākuma apmeklētājus uzrunāja Lugažu muižas muižkungs (Jānis Brīdiņš) un muižkundze (Lāsma Egle), kuri uzņēma muižas viesus - ļaudis no Vijciema, Ērģemes, Zvārtavas un Kārķu pagasta, kā arī Valkas pilsētas. Ikviens ciemiņš bija parūpējies par atraktīvu priekšnesumu, kā arī par piemiņas veltēm jaunajam muižas interjeram. Kā allaž Valkas pusē, ar priekšnesumiem viss ir vislabākajā kārtībā, tikai vairāk gribējās redzēt pagastu pašdarbības kolektīvu uzstāšanos.

Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa atzīst, ka pirms svētkiem reizēm nācies kaunināt tos pašdarbniekus, kuri lielās aizņemtības dēļ nevarēja ierasties uz mēģinājumiem. Kultūras darbiniekiem jārēķinās, ka augusta vidus ir karstākais ražas novākšanas laiks, tāpēc daudzi vijciemieši nav tikuši uz svētkiem. Viņasprāt, novada svētku rīkošanai vislabākais laiks būtu maija beigas vai jūnija sākums, kad pašdarbnieki pēc ziemas sezonas ir vislabāk sagatavojušies uzstāties. Tāpat jārēķinās ar Latvijas mēroga pasākumiem - katoļticīgo svētkiem Aglonā vai lielo tirgu Piebalgas pusē.

"Doma bija labāka, nekā svētki ir sanākuši. Pirmais iespaids, ka te notiek neliela pagasta vietējie svētki. Tiem noteikti vajadzēja būt plašākiem. Kultūras darbiniekiem vajag sanākt kopā un izanalizēt visus plusus un mīnusus," domā V. Bērziņa.

Savukārt Valkas pilsētas kultūras nama vadītāja Aija Sallu uzskata, ka novada svētki noteikti katru gadu jāorganizē savā pagastā tikai viena iemesla dēļ, lai novada iedzīvotāji zinātu sava novada teritoriju. Viņai nācies saskarties ar gadījumu, kad pat valcēnieši nav zinājuši, kā nokļūt Lugažu muižā. Viņa pieļauj, ka svētki Valkā noteikti būtu kuplāk apmeklēti, bet rīkotājiem ir jāturas pie sākotnēji izvirzītā mērķa - iepazīt novada teritoriju.

Satiktie pasākuma apmeklētāji atzina, ka kultūras programma ir par garu un izšķaidītu. Viņiem ir sajūta, ka domāts tikai par vietējiem, kuri pēc koncerta var aiziet mājās izslaukt govi, pārģēbties un atkal nākt uz nākamo pasākumu. Atbraucējiem nebija īsti ko darīt, jo starp pasākumiem bija pārāk ilgas atstarpes. Centrālais koncerts beidzās īsi pirms 13.00, bet nākamais pasākums sākās tikai 14.00. Arī balle varēja sākties ātrāk, nevis tikai 22.00.

Komentāri 25

Piekrītu

Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa:
"... novada svētku rīkošanai vislabākais laiks būtu maija beigas vai jūnija sākums, kad pašdarbnieki pēc ziemas sezonas ir vislabāk sagatavojušies uzstāties. Tāpat jārēķinās ar Latvijas mēroga pasākumiem - katoļticīgo svētkiem (14. un 15.augustā) Aglonā vai lielo tirgu Piebalgas pusē.
---------------------------------------
Ļoti PAREIZI teikts!

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 19:31

aa

Valka vienmer ta breec ka nekas nenotiek kad uzriko ko grandiozi labu tad nu cus sez ka lauki majas luzeri

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 22:23

aa

Valka vienmer ta breec ka nekas nenotiek kad uzriko ko grandiozi labu tad nu cus sez ka lauki majas luzeri

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 22:23

jautrite

ehhhhhh
butu es tur bijuse, tad jus redzeet kur veezhi ziemotu!!

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 23:13

kaķis

Kur palika izreklamētās sporta sacensības?
Ļaužu tiešām bija maz, varēja kaut vietējie sanākt. Atbraukušajiem vienkārši nebija, ko darīt. Koncerts jau arī daudz reižu redzēts, vienmēr viens un tas pats. Uz gada pasākumu varēja veidot vienu lielu, neredzētu uzvedumu, kurā piedalītos personas no visiem novada pagastiem un pilsētas.
Pagastu cilvēki izskatījās, kā atdzīti iedot kungam kukuli vai pildīt klaušas.

pirms 9 gadiem, 2010.08.17 09:50

lele

Pati foršākā bija balle, tāda normāla atmosfēra un vide, tikai žēl, ka man tāds vecs vīrs, kuram vislabāk patīk mājās.

pirms 9 gadiem, 2010.08.17 09:52

//

Svētki citu gadu jāorganizē kurā savā pagastā (varbūt domāts - citā?)

pirms 9 gadiem, 2010.08.17 15:52

inga

mums ventspili pagastu svetki notiek septembra vidu.valceniesi to zina,jo pagajuso gadu divi deju kolektiivi no valkas bija uz tiem svetkiem atbraukusi un dejoja,ka visiem bija liels prieks,gan atbraucejiem,gan mums skatitajiem.un pasi pagastu svetki arii bija uz goda,ar verienu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.17 22:41

vietējais

es jau saprotu, ka priekšnesumi bij domāti tiem novada iedzīvotājiem, kuriem rīkoja šos svētkus, jo Valkas cilvēkiem, kam n-tās reizes gadā gadu no gada visos svētkos jāskatās vieni un tie paši Nāburgu un deju kopas Aija priekšnesumi, koncertus skatīties vairs nudien negribas un škiet, arī svētkus vairs nē
škidri apmeklēts bij arī veco ļaužu deju festivāla koncerts, tauta kā zinādama neatnāca, ar uguņošanu vien jau vairs nepieviināsi

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 00:01

cerība

"Valkas novada domē darbu sāks kultūras darba organizatore"- cerams, ka daudzos pabālos tirgus+ koncerts+ balle pasākumus padarīs spožus un oriģinālus!

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 00:06

ES

ew come on,bez apvainojumiem jau nevar vai ne?! :o

Tas ka daži ļautiņi neatnāk uz pasākumiem nenozīmē, ka Visa Valka ir kā "sez ka lauki majas luzeri"

Bet balle bija labu labā! :)
vienīgais dīvaini bij tas ka balle vēl līdz galam nebija beigusies bet krēslus ņēma nost .

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 00:48

reklāma

domāju, ka kaut kas nav īsti kārtībā arī ar pasākumu reklāmu!
to taču māca, vai ne? kā ar informāciju par pasākumu piesaistīt, ieinteresēt, nevis atšūt!

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 07:35

Nauda

Re, ka mani iztereja nevizigi, ne Rokam nepietika, ne Atvadai.

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 12:47

Tā, nu nevajag teikt, ka bija maz ļaužu. Protams, ka pa dienu izskatījās pamazāk, jo vieni atnāk, otri aiziet. Bet lūk ballē gan bija ļoooti daudz cilvēku, pat vairāk nekā dažā labā Valkas ballē, tāpēc cepuri nost tiem, kas spēja piesaistīt lielo cilvēku masu, un šeit jāsaka paldies arī reklāmai, man personīgi patika, bija krāsaini un atbilstoši vasaras promiešanai.
Un jā šeit visticamāk savu negativitāti izpauž tā apmeklētāju daļa, kas 1) vai nu nemaz neatnāca, 2) atnāca JAU ar neapmierinātību un tādi paši arī aizgāja, nespēdami sagaidīt kaut ko priekš sava VISU redzējušā prātiņa vai arī 3) tie skaudīgie, nu jūs jau paši noteikti zināt, kuri tie ir, jo sirdsapziņa vnm nodod. Ballē redzēju dikti daudz apmierinātu seju, spoku skrējiens arī bija labs, neredzēts, arī tirdziņā spēju sev atrast ko noderīgu, tāpat arī priecēja dziedošās dāmas, kuras latgaļu mēlē lasīja horoskopus. Tāpēc, lūdzu.

Un piedodiet, Karpovas kundze, nē man jums laikam nav jāatvainojas, jo jūs nekad neeesat pratusi objektīvi vērtēt, bet šoreiz jūs esat pāršāvusi pār strīpu. "mutīgās lupatdeķu tirgotājas, kuras lielās" un "vietējie, kuri aiziet izsklaukt govi un nāk atpakaļ"???????????? Vēl lielākā ģerevņas stilā nevarējāt uzraksti't? Sajūta, ka nevis vietēji pie tās govs piestaigā, bet jūs pati esat viena liela govs, ja tā atļaujaties darīt. Būtu labāk vairāk par 5min pasākumā uzturējusies, kaut vai līdz ballei, bet laikam jau jums pašai tā govs bij jāskrien mājās slaukt. :))))))) Un nākamreiz taisiet rakstu, ņemot vērā vairāku cilvēku viedokļus, nevis tikai skaudīgās Vitas Bērziņas. Hahahahaha

pirms 9 gadiem, 2010.08.18 20:38

arī fotogrāfijas varēja būt vairāk, jo ko redzēt bij lai cilvēki paskatās vismaz bildēs ko palaiduši garām!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.08.19 11:40

arī biju

Es gan varu pateikt, ka Karpova ļoti precīzi izjutusi gaisotni un pratusi to aprakstīt. Un Vijciema kultūras vadītāja šķiet viena no labākajām visā novadā, ja ne pati labākā. Precīzs teksts, kā raksturot,kāpēc daudzi netika vai nevarēja tikt. Priekšnesumi tiešām zināmi no galvas, vienīgi dāmu pops no Grundzāles mazliet izklaidēja un bija kas svaigāks.

pirms 9 gadiem, 2010.08.19 13:24

Valka