Tagad arī Valkā ikviens var novēlēt kaut ko labu Latvijai

Pagājušās nedēļas nogalē Valkas pilsētas bibliotēka saņēma divus Latvijas vienotības jostas fragmentus, uz kuriem iedzīvotāji var uzrakstīt savus vēlējumus Latvijai, sagaidot tās 90 gadu pastāvēšanas jubileju.

 

Pirmie savu vēlējumu Latvijai ierakstīja bibliotēkas darbinieki. Iestādes vadītāja Ginta Dubrovska stāsta, ka viens jostas fragments atradīsies bibliotēkā, bet otru vedīs uz visiem lielākajiem rajona un pilsētu pasākumiem, lai iespējami vairāk cilvēku varētu uzrakstīt savu vēlējumu.

 

 

"Akcijas mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji valstij uzdāvinātu savu ticību dzimtās zemes rītdienai. Uz jostas var rakstīt mūsu apņemšanos, cerības, sapņus, visu gaišo, kas mīt mūsos. Aicinām valcēniešus un ikvienu, kas iebrauc mūsu pilsētā, atnākt uz bibliotēku un ierakstīt savus novēlējumus," skaidro G. Dubrovska.

 

 

Latvijas vienotības josta ir izgatavota no īpaša ūdensizturīga materiāla. Vienu tās pusi rotā Lielvārdes jostas ornamenti, bet otra atvēlēta cilvēku ierakstiem. Akcijas idejas autore ir "Latvijas Avīze". Pirmā vieta, kur novietoja jostas fragmentus, bija Cēsis. Josta ir uzstādīta uz speciāliem galdiņiem, lai to varētu viegli ritināt.

 

 

 Savā ziņā to var uzskatīt par mūsdienās radītu Lielvārdes jostu, kas papildināta ar cilvēku cerībām un sapņiem. Vieni no pirmajiem savus vēlējumus Latvijai uzrakstīja Valsts prezidents Valdis Zatlers un eksprezidenti Vaira Vīķe-Freiberga un Guntis Ulmanis. V. Zatlers ir ierakstījis "Mans zelts ir mana tauta", V. Vīķe Freiberga atgādina: "Viena mēle, viena dvēsle, viena zeme mums", bet G. Ulmanis rakstiski apliecinājis: "Tev kalpoju, ticu un dzīvoju, mana mūžīgā Latvija!".

 

Jostas kopgarums ir septiņi kilometri. Novembrī, valsts svētkos, Rīgā būs izveidota simboliska Latvijas karte, kuru caurvīs vienotības josta. Pie katras vietas būs piestiprināti tajā dzīvojošo cilvēku novēlējumi.

 

Iedzīvotāji šādu akciju lielākoties vērtē pozitīvi. "Tā ir vajadzīga un laba lieta. Domāju, tas vairāk cilvēkiem liks padomāt par savu zemi," saka valcēniete Rita Luguze.

Valka