Tautas balss/8778:Vairākums iedzīvotāju atbalsta aizliegumu stāvēt Rīgas ielā 7

 Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieki pilsētas centrā uzstādīja jaunu ceļa zīmi "Apstāties aizliegts".

 

Turpmāk automašīnas nevarēs stāvēt Rīgas ielas malā posmā no Rīgas un Emīla Dārziņa ielas krustojuma līdz Rīgas un Raiņa ielas krustojumam.

 

Apgrūtinājums izjusts ilgiPar tādas zīmes nepieciešamību sabiedrībā runas sākās jau vasarā, kad itin bieži minētās ielas abās malās stāvēja gara automašīnu rinda, kas apgrūtināja braukšanu, un vairāki šoferi izteica bažas, ka agri vai vēlu kāds izraisīs avāriju. Ceļu policijas vadība gan apliecināja, ka braukšana nevar sagādāt problēmas, ja autovadītāji ievēros satiksmes noteikumus un nepārsniegs atļauto ātrumu.

Par šiem jautājumiem vasarā rakstīja arī "Ziemeļlatvija". Novada domes vadība, uzdodot teritorijas apsaimniekošanas speciālistiem izvērtēt satiksmes drošību centrā, nolēma, sākot no Raiņa un Rīgas ielas krustojuma, Rīgas ielas labajā pusē uzstādīt zīmi "Apstāties aizliegts". Tagad zīme ir uzlikta, jo automašīnas ērti var novietot stāvlaukumā pie veikala "top". Tomēr viedokļi par tās vajadzību joprojām ir dažādi.

"Ziemeļlatvijas" interneta portālā ziņu kanālā 8778 kāds iedzīvotājs pārmet, ka nav padomāts par tiem cilvēkiem, kuri vēlas apstāties pie avīžu kioska vai ziedu veikala, lai nopirktu laikrakstus vai puķes. "Uzskatu, ka jaunās zīmes uzstādīšana ir par labu veikalam "top", Es vairs nepirkšu avīzi kioskā, ja pēc tās no stāvlaukuma varu ieskriet veikalā," raksta iedzīvotājs.

Jāpiebilst gan, ka vairākumā viedokļu zīmes uzstādīšana ir atbalstīta. Kāds šoferis izsaka prieku, ka beidzot šajā ielas posmā būs kārtība, jo dažreiz viņam esot bijis ļoti grūti ar autobusu izbraukt, neaizķerot kādu no malā stāvošajām automašīnām. Savukārt "miza" zīmes uzlikšanu komentē tā:

 

"Drīz jau laikam arī uz tualeti neies, ja tajā nevarēs iebraukt ar automašīnu. Mani kā kājāmgājēju tracināja stāvošās automašīnas abās ielas pusēs, jo, pārejot ielu, nevarēja redzēt, vai kāda mašīna brauc." "Reino" savā komentārā neapmierinātajiem atkal paskaidro, ka pie puķu veikala, preses kioska un bibliotēkas var ērti piebraukt no Raiņa ielas, atstājot braucamo šo iestāžu iekšpagalmā.

 

Braukšana kļuvusi drošākaValkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs informē, ka uzlikt zīmi "Apstāties aizliegts" nolēmuši pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas speciālisti. Domes vadība viņu argumentus uzskatījusi par pamatotiem un lēmumu apstiprinājusi. Tas ir saskaņots ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas valsts ceļi".

"Zīmes uzlikšana atvieglos transporta kustību, turklāt minētajā ielas posmā ir izveidots stāvlaukums," saka K. Albergs.

Arī Valkas autoskolas SIA "Ar Bruno" direktors Oļģerts Pedraudzis atzinīgi vērtē zīmes uzlikšanu. "Agrāk, kad automašīnas stāvēja abās ielas malās, braucot pretim diviem vieglajiem auto, vēl bija iespējams izmainīties, bet, ja brauca pretim kravas automašīna vai lielais autobuss, tad vienam no pretimbraucošajiem vajadzēja piestāt tuvāk ielas malai un dot ceļu," saka O. Pedraudzis.

Komentāri 7

ziemelniece

Pareizi ir, beidzot uz ielas būs kārtība.Līdz šim dažs vadītājs ar savu auto labprāt būtu gribējis iebraukt veikalā.Tagad stāvlaukums pie veikala iztaisīts, lai tad arī tur novieto savus spēkratus.Dažreiz ejot garām veikalam Arka, arī tur bieži redzams, ka gan vieglie gan busiņi ir gandrīz vai piebraukuši pie veikala durvīm.Saprotu, ka varbūt grūti kādu celtniecības materiālu aiznest līdz ielai, bet vai kāds padomājis, ka kājāmgājējs ir apdraudēts izbraucot automašīnai no uz trotuāra veikala priekšā novietotajam braucamajam? Vienkārši esam kļuvuši pārlieku slinki.

pirms 11 gadiem, 2009.12.07 18:50

Putnuverotajs

Pieļauju , ka pie veikalu durvīm piebrauc nevis pircēji , bet gan piegādātāji , kas vēlas preci izkraut. Domāju, ka satikties uz ietves ar "laimīgajiem pircējiem " , kas stieps uz tuvāko stāvlaukumu ledusskapi , televizoru, bēru vainagus vai 4metrīgus metāla profilus, varēsim aizvien biežāk.
Būsim iejūtīgi un ar sapratni, redzot māmuļu ar mazdēlu nesot ko smagu, palīdzēsim !

pirms 11 gadiem, 2009.12.07 21:02

F8

Jā esmu par to! un kas pats jestraakais citu veikalu apmekletaji ciitiigi vares izmantot jauno stavvlakumu, par ko paldies Madarai!

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 09:36

sviesta pasta

nu ja! stavlaukumus mums vajag itsevishkji tik glitus!
Koki jau aug kaa nagi takaa.....) mulkju zeme.

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 09:51

sviesta pasta

nu ja! stavlaukumus mums vajag itsevishkji tik glitus!
Koki jau aug kaa nagi takaa.....) mulkju zeme.

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 09:51

sviesta pasta

nu ja! stavlaukumus mums vajag itsevishkji tik glitus!
Koki jau aug kaa nagi takaa.....) mulkju zeme.

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 09:52

Neticīgais Toms

Stāvlaukums pie Madaras veikala nav plānots, lai būtu vieglāk autovadītājiem. Sagaidiet piektdienu, un redzēsiet, kādas problēmas būs pie Madaras veikala. Uzskatu, ka vajadzēja ierīkot otru izbrauktuvi uz Zvaigzņu ielas pusi. Un pie MADARAS uz Rīgas ielas izveidot GĀJĒJU PĀREJU, lai bērni, vecāki cilvēki droši un bez steigas var pāriet ielu uz bibliotēku vai puķu veikalu. Redzēsiet, ka būs problēmas ar ĀTRAJIEM braucējiem. Pēc gada šo zīmi noņems.
Autobusus vajadzētu novrzīt pa Raiņa ielu, jo kāpēc gan tiem būtu jābrauc pa Rīgas ielu, tādējādi apgrūtinot satiksmi.
Un lūdzu Novada vadību sakārtot stāvlaukumu kultūras nama aizmugurē, jo tur arī ir liela nesakārtotība ar automašīnu novietošanu. Briesmīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 23:42

Valka