Tautas studija “Saulīte” uz remonta laiku meklē jaunu telpu strādāšanai 1

Valkas kultūras nama 1. stāvā administratora telpā apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas dalībnieču lakatu un svečturu izstāde "Harmonija".

 

Lai šo filozofisko kategoriju pieņemtu ikviens apmeklētājs, viņš aicināts dziļāk ielūkoties katrā darbā un pavērot kas ar ko harmonē - krāsa ar krāsu, auduma faktūras un citi aspekti. "Vēlam harmoniju jūsu dzīvē.

 

 

Ja kādam šķiet, ka šajā laikā tas nav iespējams, tomēr mēģiniet to atrast un paturēt to sajūtu, lai kaut uz mirkli viss kļūst gaišāks un priecīgāks," aicina "Saulītes" vadītāja Inese Pētersone.

 

Studijai vērtīgs atradums - BaibaŠajā izstādē apskatei izstādīti Astrīdas Bērziņas, Irēnas Rasmanes, Irēnas Galgānes, Valdas Fjodorovas, Anitas Kozlovskas, Andas Skujas, Līvijas Kreiles un Ineses Pētersones austie lakati un Skaidrītes Bondares veidotie māla svečturi. Sākotnēji izstāde bija plānota citā telpā, tāpēc vietas trūkuma dēļ nevarēja izlikt Agitas Lilijas Krastiņas adītos lakatus.

 

 

Izstādi kopējiem spēkiem iekārtoja Kristīne Ganiņa, Baiba Tīlēna un Aija Sallu. Lielumlielā darbu daļa ir jauni - austi šajā sezonā. Arī studijas vadītāja līdz šim nebija audusi lakatus. Šajā ekspozīcijā ir viņas pirmdzimtais.

 

 

Nu jau stellēs atrodas nākamais, kas būšot ievērojami krāšņāks un bagātīgāks. Inese priecājas par studijas jauno atradumu - Baibu Tīlēnu. Viņa tikko sākusi aust, dara to īpaši akurāti un ļoti vēlas apgūt šo amatu.

 

Visapkārt tikai vidzemnieku rakstiLai arī ekspozīcija ir gana krāsaina, tur izstādi tikai Vidzemei tipiskie lakati. Diezgan spilgts ir padevies A. Kozlovskai. Viņai šis lakats koloristiski ir tieši tāds, kāds ir pašas tautas tērpa bruncis.

 

 

Savukārt rokdarbnieces Valdas Fjodorovas lakats ir ar īsti čigānisku piesitienu, taču itin latvisks - sūnu zaļos, melnā un sarkani oranžos toņos. Interesanti, melnbalti atturīgos toņos austi abi Irēnas Galgānes austie lakati. Tie ir tapuši atšķirīgās tehnikās.

 

Studijai tuvojas 50 gadu jubilejaI. Pētersone ir norūpējusies par to, ka pavasarī remonta dēļ jāatstāj aušanas darbnīcas telpas. Viņai pašai ir iespējas strādāt mājās, taču citām studistēm tādu nav. Pašlaik tiek meklēta kāda piemērota telpa.

 

 

 Problēma slēpjas apstāklī, ka 2010. gada martā "Saulītei" būs 50 gadu jubileja. Ja telpu nebūs, tad šai iecerētai jubilejas izstādei jaunus darbus pagatavot nevarēs. Process pārtrūks. I. Pētersone paredzamo situāciju salīdzina ar krīzi valstī, kad jākoncentrējas uz kādām noteiktām lietām.

 

 

Iespējams, ka tieši tad radīsies kaut kas īpašs. Savukārt šogad 18. decembrī palika 40 gadu kopš studijai piešķirts Tautas studijas nosaukums.

 

Studijas vadītāja jaunajā gadā visiem vēl atrast īpaši aizraujošu un saviļņojošu dzirksti, lai tas, ko mēs nespējam izmainīt, paliek otrā plāksnē.

Komentāri 1

Inga no MEDNIEM

Lai bij vārdi, kam bij vārdi, man pašai bij stipri vārd’ –
Avotā’i guni kūru, caur akmeni dūmi kūp.
Caur mēnesi diegu vēru, tur zied zelta purenīši.
No akmeņa lūku plēšu, uz ūdeņa rakstu rakstu;
Saka rakstu zinātāji – gana grūta rakstīšan’.
Kas nemāka, tam bij grūti, kas mācēja, tam bij viegli –
Es lasīju tās zīmītes, ko saulīte atsūtīja –
Še krustiņ’is, tur krustiņ’is, vidū balta atslēdziņa.

pirms 12 gadiem, 2009.01.03 14:25

Valka