Tehnikas lietotājs vaino benzīnu, bet degvielas pārdevēji - klientu 6

Pirms kāda laika nedienas piedzīvoja Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis, kurš savā zemnieku saimniecībā Valkas pagastā vēlējās sakopt mežu. Visa darbam sagādātā tehnika pēc neilga laika apstājās.

 

G. Bašķis uzskata, ka vainīgs bijis sliktas kvalitātes A - 95 markas benzīns, kuru meža darbu veikšanai viņš pircis Valkas degvielas vairumtirdzniecības firmas "Tīne" bāzes degvielas uzpildes stacijā.

 

Apklust visi agregātiPēc G. Bašķa domām, degvielai bijis pieliets ūdens. "Brīvdienās nolēmu strādāt savā mežā. Aizņēmos nepieciešamo tehniku, bet ilgi darboties neiznāca. Pēc stundas apklusa krūmgriezis. Visu laiku agregāts raiti darbojās, un tad uzreiz motors apstājās. Iedarbināt vairs nevarēju.

 

 

 Sameklēju otru krūmgriezi, jo sākumā domāju, ka pirmajam radies kāds tehnisks bojājums. Ielēju arī tā tvertnē "Tīnē" nopirkto benzīnu un svētdien turpināju darbu. Arī otrs agregāts pēc nepilnām divām stundām apklusa. Zvanīju degvielas firmas priekšniecei Valentīnai Grigorjevai un interesējos, kāds motoru apklušanai varētu būt iemesls.

 

 

Biju dzirdējis, ka turpmāk benzīnam pievienošot biodegvielu un iedomājos - varbūt tādēļ tā noticis. Man atbildēja, ka to vēl nedarot. Grigorjevas kundze paskaidroja, ka viņa tikai tirgo benzīnu un neatbild par tā kvalitāti. Pēc tam nolēmu mežā pastrādāt ar "Husqvarnas" motorzāģi.

 

 

Tajā vēl bija palikusi degviela un nolēmu mazliet pieliet klāt nopirkto. Vienu koku nozāģēju, bet, kā gāzu nost otru, tā zāģis noslāpa un palika stumbrā. Es domāju, ka tas viss tā notika benzīna sliktās kvalitātes dēļ un neticu, ka degvielas tirdzniecības firmu vadītājiem nav jāatbild par preces kvalitāti," saka G. Bašķis.

 

 

Iegādātās degvielas pārpalikumu viņš ielējis automašīnas UAZ jeb tā saucamā bobika degvielas tvertnē, un arī tam motors sācis šķaudīt. G. Bašķis izteicās, ka par to ziņošot Valsts ieņēmumu dienestam.

 

Pārbaudītāji pārkāpumus neatklājTo viņš arī izdarīja un pagājušajā nedēļā Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvaldes darbinieki "Tīnes" bāzē Valkā veica degvielas pārbaudi. Analīžu rezultāti gan rādīja, ka benzīna sastāvs atbilst normai.

 

 

To "Ziemeļlatvijai" apstiprināja arī pārvaldē. Firmas "Tīne" valdes locekle Valentīna Grigorjeva notikušo skaidro ar to, ka G. Bašķis meža agregātiem nav izvēlējies pareizo benzīnu. Piemēram, kokapstrādes un mežizstrādes firma SIA "Vārpas - 1" saviem zāģiem pērkot A - 98 markas benzīnu un līdz šim sūdzību neesot bijis.

 

 

"Tagad pārbaude ir bijusi, pārkāpumi nav konstatēti un arī mēs varam celt pretenzijas par nepelnītiem pārmetumiem. Domāju, ka attiecīgajā saimniecībā nav bijusi instrukcijām atbilstoša tehnikas ekspluatācija," saka V. Grigorjeva.

 

SIA "Vārpas -1" valdes priekšsēdētājs Ivars Zalužinskis stāsta, ka patiesībā vajadzējis pirkt A - 95 benzīnu, bet viņš neesot pārliecināts, ka Valkā piedāvātais 95. benzīns tiešām pilnībā atbilst nosaukumam, tādēļ firma iegādājoties A - 98 markas benzīnu. "Tagad mums sūdzību nav. Ziemā gan kādu laiku neapmierināja dīzeļdegvielas kvalitāte," saka I. Zalužinskis.

 

Meža tehnikas firmas SIA "Husqvarna Latvija" pārstāvis apstiprina, ka "Husqvarnas" motorzāģiem bāzes degviela ir A - 95 markas benzīns, bet, vai tas der vienmēr, ir atkarīgs no benzīna sastāva.

 

 

"Īsti pareizas analīzes var nebūt arī tad, ja paraugu to veikšanai ņem no kannas, no kuras klients lējis degvielu agregātu tvertnēs, jo arī kannas nolietojuma pakāpe var ietekmēt benzīna kvalitāti.

 

 

Precīzi to, vai vainīga slikta benzīna kvalitāte, var noteikt, ja analīzēm paraugu paņem no degvielas iepildīšanai paredzētās pistoles gala tūlīt pēc benzīna ieliešanas, turklāt analīžu veikšanai ieteicams pieaicināt neatkarīgu ekspertu. Citādi grūti pateikt, kam taisnība," apliecina firmas pārstāvis.

 

Jāpiebilst, ka šādu analīžu veikšana pēc individuāla pasūtījuma konkrētas personas vajadzībām izmaksā vismaz 300 latu. Daudzi tik dārgu taisnību nevar atļauties nopirkt.

Komentāri 6

garšoalus

Ir krieviski teiciens apmēram tā:ljuboj instrument vrukah duraka privrashajetsa v kuchu zheleza

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 12:21

vai te kadam kungam nav galva sakaapis??? parak biezi dzirdu si kundzina uzvardu.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 16:54

trakais

Vai Bašķa kungs nespēj ne uz mirkli aizdomāties, ka varbūt kāds, kam viņš nodarījis pāri, var tam benzīnam kaut ko piešpricēt klāt. Jeb viņam liekas, ka visa Valka un apkārtne viņu ļoti, ļoti mīl???

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 19:20

lasitaja

Piekritu,ka Tine tirgo sliktu benzinu,mašinai 2 reizes pec vinu vielas(deg) noplisa benzina suknis,zel ,ka izmetu ceku,a taa butu piebiedrojusies Baška kungam un to udens tirgotavu izvestu gaismaa!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 09:07

kristus

Nu Bašķis mums laikam vienīgais cilvēks Valkā, kas sakārtos pilsētu, pāraudzinās uzņēmējus. Drīz varbūt arī laiku skaitīsim pirms Bašķa ēras un....

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 20:16

koļa

Vai šim cilvēkam nav lielummānija? Jūtas par daudz varens

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 20:20

Valka