Tērauda skola ir sakārtota un gatava pārtapt par studiju centru 13

SIA "Valkas būvnieks" ir pabeidzis Tērauda skolas iekonservēšanu pirms termiņa. Šonedēļ Valkas domes vadība kopā ar rajona pašvaldību būvvaldes pārstāvi Uldi Straumi pieņēma padarīto objektā.

 

Tagad ēkas iekšpusē paveras gluži cits skats. Viss ir tīrs, pa izturīgo grīdu var droši staigāt. Komisijas locekļi uzskata, ka uz jaunās grīdas var rīkot pat dejas vai mākslinieciskas akcijas.

 

SIA "Valkas būvnieks" darbu vadītājs Pēteris Gudrinieks stāsta, ka pašā sākumā lielu darbu prasīja būvatkritumu izvākšana un aizvešana. "Kopā izvācām 1069 kubikmetrus būvgružu. Pēc tam pilnībā demontējām visus pārsegumus, tad atrakām un nostiprinājām pamatus.

 

 

Apkārt ēkas sienām pa perimetru izveidojām metāla jostu, lai nostiprinātu namu. Izremontējām pagrabu un virs pirmā stāva uzlikām pilnīgi jaunas metāla sijas, uz kurām izveidojām dzelzsbetona pārsegumu. Tika nostiprināts arī jumts un veikti citi darbi," stāsta P. Gudrinieks.

 

Domes izpilddirektors Valdis Rogainis informē, ka tagad ēkā vēl dažādi papilddarbi jāveic pašai pašvaldībai. "Vispirms jānoslēdz brīvi pieejamie logi, jāparūpējas, lai sniegs un lietus netiek ēkā. Materiāli ir jau sagādāti," saka V. Rogainis.

 

Domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa piebilst, ka objekts joprojām paliks norobežots ar sētu, lai tajā neiekļūtu nepiederošas personas.

 

Pašvaldība turpinās gatavot projektus Valgas un Valkas pārrobežu sadarbības programmai, jo galamērķis iesāktajam ir Starptautiskā studiju centra izveidošana. "Ja viss notiks kā iecerēts, tad mūsu projekts par tālāku būvniecību Tērauda skolā varētu būt nākamais, kas varētu saņemt finansējumu. Domāju, ka studiju centru varētu celt turpmāko trīs gadu laikā," saka U. Ozoliņa.

 

Rogainis skaidro, ka līdz tam objektā joprojām turpināsies iekonservēšanas darbi. "Uzraudzīsim un uzturēsim kārtībā konstrukcijas, iespējams, vēl veiksim papildu pasākumus pamatu nostiprināšanā, lai SIA "Valkas būvnieks" paveiktais nebūtu veltīgs. Līdz celtniecības turpinājumam tomēr paies laiks, bet ēka ir veca un tās konstrukcijas ir tādas, kādas tās ir. Tās prasa pastāvīgu uzraudzību," apliecina V. Rogainis.

 

Tērauda skolas iekonservēšanas darbi izmaksāja 196 tūkstošus latu.

 

Komentāri 13

soja

Kurš tur studēs? Tikai vienu piemēru, lūdzu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 14:30

vellss

atkal Rogainis grozaas.
vai tad vinnss kaut ko saprot. hmm,.
forssi vismaz tiks sakaartota viena vieta Valkaas centraa.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 18:04

Valceniete

Apmacis pensionarus,ka taupit naudu,lai varetu izdzivot.....!

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 22:12

tārps

Njā, kādreiz kad pēc krievu aiziešanas mākslinieks Jānis Sīmanis teica, ka Tērauda skolā varētu izveidot studiju un mākslas centru - viņu lepni noraidīja, vismaz sijas un grīdas toreiz bija labā stāvoklī, arī visi logi bija vietā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 07:27

labvēle

Bija idejas par skolu, bibliotēku, dzimtsarakstu nodaļu, kultūras centru...vēlāk par hoteli...Beidzot reāli sāk kaut kas notikt! Pašlaik jau ir vairākas studentu grupas, būs telpas, būs vēl.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 09:19

xxl

Tu ko , mīkstais, nevari vismaz pāris miljonus atmest!!???

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 16:07

xxx

to skolu nekad nepabeigs ta tachu ir valka,lai uzceltu kadu maju vajadzigi vairaki gadi!vismaz stradniekiem kuri teraudene kko taisiis!smiekligi

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 13:19

Valka