Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirgotājiem Valkā – jauni galdi, būs arī jumts 23

Valkas pilsētas tirgus laukumā uzstādīti pirmie jaunie galdi. Tos izgatavo vietējā uzņēmumā SIA "Akords - 3". Tirgus labiekārtošana notiek, pateicoties šāgada Labdarības tirgū savāktajiem ziedojumiem - nedaudz vairāk par 1700 latiem.

Valkas tirgus atrodas blakus pilsētas autoostai. Diemžēl pēdējos gados tirgošanās ir apsīkusi, tomēr tirgus vadītāja Skaidrīte Pavlova cer, ka izdosies pārdzīvot krīzi un tirgu noturēt virs ūdens. 17 gadu laikā, kopš S. Pavlova vada tirgu, šī ir pirmā reize, kad notiek kaut kas tik vērienīga rekonstrukcija. Šo gadu laikā nelielais tirgus paviljons piedzīvojis vien kosmētisko remontu.

Labāka andele - uz laukuma Ceturtdien starp vecajiem parādījās jaunie galdi. Tiem ir metāla karkass un koka virsma. Iecerēts pamazām atjaunot arī vēl vecos tirgošanās galdus, pārmetinot metāla konstrukcijas, salabojot un pārkrāsojot koka virsmas.

Plānots, ka pavisam laukumā uzstādīs 25 jaunus galdus. Pēc to uzstādīšanas iecerēts virs galdiem uzbūvēt arī jumtu, kas pasargās tirgotājus un pircējus no lietus un sniega. Lai gan tirgotājiem ir iespēja savu preci pārdot arī zem jumta, S. Pavlova novērojusi, ka vairums tirgotāju negrib tirgoties nelielajā paviljonā. Rudens un ziemas sezonā tur savu preci piedāvā zivju un gaļas izstrādājumu pārdevēji. Savukārt andele ar dārzā izaugušajām un mežā salasītajām veltēm galvenokārt notiek uz laukuma.

Iepērkas arī valdzēnieši Aizvadītās nedēļas nogalē Valkas tirgū notika kārtējais gadatirgus, kur valcēnieši un apkārtējo pagastu iedzīvotāji varēja iegādāties apģērbu skolas bērniem, kā arī nopirkt kartupeļus, tomātus, burkānus un citus dārzeņus. Jāteic, cenas ir ļoti demokrātiskas, piemēram, palielus kartupeļus varēja nopirkt par 15 santīmiem kilogramā, bet otrās ražas diļļu buntīti - par 20 santīmiem.

S. Pavlova stāsta, ka nāk arī Valgas iedzīvotāji, īpaši tad, kad vairākas dienas notiek gadatirgus. Viņasprāt, Valkas tirgus vairāk atbilst tirgus statusam, bet kaimiņpilsētā ir vairāk kā paviljons, kur visa tirgošanās notiek telpās.

Satiktie pārdevēji ir gandarīti, ka beidzot uzlabosies tirgošanās apstākļi un pēc jumta uzbūvēšanas viņiem nebūs jāstāv zem klajas debess. Viņi atzīst, ka nokrišņi bojā ne vien pašu veselību, bet arī preces kvalitāti.

Tirgotāja Aina, kas pārdot Vēveros, Kārķu pusē, izaudzēto, uzskata ka pamazām tirgus atdzīvojas. Valku iecienījuši arī tirgotāji no Vijciema, Kārķiem, Blomes un pat Valmieras puses.

Komentāri 23

@

Puķu tirgotava uz stūra ir apvienības par Labu Latviju! nopelns (vismaz strādnieku apģērbs ir ar tādu simboliku), tātad arī V.A.Krauklis pielicis savu pirkstu! Avīze varēja painteresēties, kas un kā un informēt valcēniešus!

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 12:43

....

pasi dzied un pasi applaudee. nez kapec tiesi pirms velesanam paradas tadas tieksmes kaut ko darit?!!! veeleetaajiem iisa atmina!

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 14:35

labak butu pardevusi savulaik

to zemiti lielveikalam, butu cilveciski, gan autoosta gan veikals, a tagad ka ciemaa.
autobusu gaidit lietuu. jauna asfaltaa jau stav pelkes.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 15:38

zzs

Jā, jaunieši darbojas un paši sevi uzslavē, kā jau tas pierasts TP.Kur tad bija visu šo laiku, kad puķu tirgotavai jumtam dēļi tantukiem uz galvas gāzās, kad nu nāk vēlēšanas, tad sākas rosība, izrādīšanās.Ceru, ka tauta otreiz uz šī grābekļa neuzkāps, ja nu vienīgi kaismīgie atbalstītāji.
Jaunus galdus tigum par ziedojumiem palīdzēja sarūpēt Rotari klubs ar iedzīvotāju ziedojumiem robežtirgus laikā.Tas nu gan nav ne Kraukļa ne VL nopelns.Tā kā nevajadzētu ar svešām spalvām rotāties, cienītie jaunieši- Alvis un līdzīgie.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 16:46

Pasaku teicējs

Tas , ka tirgus vietai ir jauni galdi ir ļoti jauki . Prieks par to ! Bet par " Labu Latviju" jaunatnes komentāri ir vienkārši nelabumu izsaucoši. Vai tiešām Jūs nesaprotat, ka šādi stulbi rīkojoties un zīmējoties , jūs vēl vairāk noskaņojiet pret sevi. Ja arī kāds no šīs noziedzīgās organizācijas tiks ievēlēts ( Jo ir jau vēl daži procenti atsaldēto), tad tas noteikti nebūs Krauklis, jo ar to listes numuru viņam nekas nespīd. Jāsaka kā SVH - būtu nu labāk spēlējis !

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 17:04

valcēnietis

Alvim
Labāk būtu vilcis Valkas ielas, nevis futbolklubus un traļi vaļi pasākumus.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 17:32

tuutars

Man ir prieks , ka valkā notiek kaut kas labs , kāds pilsētas stūrītis tiek sakārtots .

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 17:56

tuutars

Vai ir kāda persona , kura Valkai ir izdarījusi vairāk kā V.A.Krauklis? Atgādināšu , ka sporta zāle , stadions , topošais Valkas apvedceļš un vēl daudzi citi darbi ir Venta nopelni. Arī šie škietami nelielie darbiņi kuri šobrīd notiek Valkā (puķu tirdziņš ,soli un galdi zāģezerā )ir Venta ierosināti un izdarīti , un man par to ir prieks .

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 18:12

valcēnietis

sporta zāle , stadions , topošais Valkas apvedceļš
--------------------------------------
Pie sporta zālēm ("nejauši",kā parasti, pirms vēlēšanām) tika visas pilsētas, kur sēdēja TP mēri. Starp citu, kredītu vēl joprojām par to maksā, tā netika uzdāvināta. Tā kā tikpat labi Kraukļa vietā varēja būt manekens ar TP bidra karti kabatā. Stadions 90% valcēniešu vispār nav vajadzīgs, jo to nelieto, ko nevar teikt par Valkas ielām, kas ir darusmīgā stāvoklī vairāk kā 10 gadus. Kāds sakars Krauklim ar apvedceļu, kuru tikai tagad sāks būvēt?

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 18:27

Stirna

Jā, nu ar vēlēšanu kaislībām nesaistītam cilvēkam drīzāk būtu jāsaka, ka pozitīvi, ka atkal notiek labas lietas pašu labā. Man vismaz personīgi prieks! Kaut arī nessmu tirgotājs. Varbūt to labāk uztvert kā cilvēku vēlmi izdarīt ko labu?

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 18:37

tuutars

Valcēnietim.
Esmu pārliecināts apvedceļa projekta iestrādnes tika veiktas U. Ozoliņas laikā ar Venta atbalstu . Vai Jūs domājat , ka šāda veida projekti notiek it kā nejauši? Esmu pārliecināts , ka Kārlis nav spējīgs to dabūt gatavu. Krauklis ir bijis daudzkārt uzņēmīgāks un varošāks pilsētas vadītājs .

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 18:41

valcēnietis

tuutaram
Uzsākti rekonstrukcijas darbi Turnas un Mierkalna tautas namos
http://valka.lv/uzsakti-rekonstrukcijas-darbi-turnas-un-mierkalna-tautas-namos/

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 19:24

Pasaku teicējs

Nu, nav jau tas Vents arī tik slikts kā viņu te mālē , bet kā senā dziesmā ir teikts-" ...no nepareiziem cilvēkiem bij naudu aizņemies..." un tad nu iznāk tā , ka-" kādu maizīti ēdi - tādu dziesmiņu dziedi. Tikai Vents to piedziedājumu velk īpaši sirsnīgi. Žēl! Bet vispār raksts ir par tirgus galdiem ar ko Krauklim šoreiz galīgi nav nekāda sakara.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 19:27

@

Vai nav vienalga, vai pirms vēlēšanām notiek tāda rosība vai citā laikā, galvenais ka vismaz kaut kas notiek, priecājieties, ka reklāmas līdzekļi tiek izmantoti arī mūsu pilsētā, ne tikai lielākajās! Kāpēc uzreiz TP atbalstītāji? Man prieks, ka vismaz kaut kas tiek sakārtots, nospļauties par priekšvēlēšanu kampaņām! Mēs tak no tā tikai iegūstam, lai viņi domā, ka iegūst vēlētājus!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 08:44

To Vlacēnietis

Savukārt es stadionu izmantoju ļoti bieži, man ir prieks, ka varu sportot superīgos apstākļos! Un skatos, ka stadionu apmeklē ļoti daudz jauniešu. Prieks ka Valkā ir futbola, florbola, volejbola klubi malači jaunieši, tā tik turēt paldies arī Ventam, ka ir radījis tādus apstākļus!
Un vel arī tas - kad pie manis brauc ciemiņi, es ar lielu prieku varu izrādīt, cik mums ir skaista un mūsdienīga pilsēta ar jaunu stadionu, izremontētām skolām un bērnudārziem, rekonstruētu kultūras namu! Ventu tik labi nepazīstu, lai varētu mētāties ar komplimentiem, bet cienu viņu vairāk nekā Albergu, kurš pat netur savus vārdus!
Un jā šie visi nopelni ir TP reklāma, tad man nav nekas pretī, lai vēl vairāk taisa reklāmas galvenais, ka ilsētai šis labums paliek uz vairākiem gadiem!
Nes kāpēc tad zzs netaisa sev reklāmu?Būtu uzcēluši Valkā kādu jaunu ēku vai kaut vai sakārtojuši kādu placīti, nevis brēkuši ka reklāma un reitings, kauns!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 10:46

Sjuzena

Man arī vienalga,pirms vai pēc vēlēšanām kaut kas notiek,galvenais,ka notiek Nu tirgus Valkā tiešām izskatijās tāds pabriesmīgs,labi,ka sāk pie tā piestrādāt un cien. atbildīgās personas,neaizmirstiet par jumtu,to tiešām tirgotājiem vajag!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 15:51

pozitīvisms

Par Kraukli neraizējieties! Nebūs Saeimā, būs Valkas novadā! Un Rotari varbūt gādāja vienus galdus, bet puķu stūrītis ir Venta iniciatīva! Nu neskaudiet, dariet paši arī un Valka būs vēl sakārtotāka. Nav nākotnes arī tādiem, kas sevi sauc par politiķiem, bet popularitāti sev gādā graužot citus. Vai no tā kādam kaut kas labāks un skaistāks tiks? Un vēl, nesaprotu, kāpēc cilvēki nedrīkst lepoties ar to, ko labu padarījuši? Kāpēc par to jākaunina? Lai kaunās tie, kas neko nedara! Un ir taču tāds foršs teiciens- labāk vēlu kā nekad!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 20:35

Robežtirgus tradīciju Valkā iedibināja Krauklis!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 22:13

Valka