Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top jaunās Valkas pamatskolas kāpnes 3

Redzot, ka pie Valkas pamatskolas taps jaunas kāpnes un laukums, ap sirdi kļūst priecīgāk, jo vecākiem vairs nebūs jāuztraucas par saviem bērniem, kuri varēja nejauši paklupt uz izdrupušajiem pakāpieniem. Bēdīgā stāvoklī bija arī skolas laukums.

Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis atzīst, ka parasti pirms jaunā mācību gada sākuma skolās un bērnudārzos notiek remontdarbi.

Skolas direktore Nadežda Možarova stāsta, ka līdzšinējās kāpnes kalpojušas jau kopš skolas nodošanas - 1973. gada. Viņa piekrīt, ka tās jau bija nedrošas un bīstamas, jo bērni mēdzot neapdomīgi skriet un tāpēc bieži paklūp. Arī laukums, kuru starpbrīžos izmanto kā atpūtas vietu, kā arī atbilstoši laika apstākļiem - skolas pasākumu norises vietu, bija zem katras kritikas - vietām betona plāksnes bija tiktāl nolietojušās, ka varēja redzēt jau armatūru.

Arī skolas iekšienē notiek remontdarbi - ir nolakota sporta zāles grīda, plānots izremontēt vienu mācību kabinetu, kā arī nošpaktelēt un nokrāsot vairākas sienas. Darbinieku atvaļinājumu laikā izglītības iestādē strādā arī četri tā saucamie simtlatnieki - vīrieši palīdz remondarbos, bet sievietes - apkārtnes sakopšanā.

Pēc provizoriskiem datiem, jaunajā mācību gadā te mācīsies 460 skolēni, būs vismaz četras 1. klases, jo mācībām jau pieteikušies vairāk nekā 70 topošie pirmklasnieki.

Arī pie speciālā bērnudārza "Pumpuriņš" notiek celtniecības darbi - tiek atjaunota ietve un celiņi uz rotaļlaukumu. G. Bašķis stāsta, ka plānoti arī iekšdarbi bērnudārza ēkā. Iestādes vadītāja Mirdza Miķelsone informē, ka pašlaik zālē atjauno griestus, pārkrāso sienas un nomaina lampas. Arī divās grupās nomainīs apgaismojumu.

Šo speciālo bērnudārzu apmeklē 57 galvenokārt Valkas novada bērni ar runas un stājas traucējumiem. Pašvaldība, izsludinot iepirkuma konkursu, bija plānojusi abos šajos objektos tērēt vismaz 30 tūkstošus latu. Konkursam bija pieteikušās piecas būvfirmas, arī no Valmieras un Rīgas. Iespēju strādāt objektos ieguva vietējā būvfirma "Valkas būvnieks". Diemžēl tā esot bijusi vienīgais vietējais uzņēmums, kurš izmantoja iespēju iegūt pašvaldības pasūtījumu.

Komentāri 3

Zeel

Esmu macijies 2. vidusskolaa, sakumaa visu parbuvee ieksaa, lai nerastos veelme apmekleet skolu, tagad ari tik pierastus kapnes skatus nomainis.

Vietaa, kad siltumtrasee aiz skolas barga ziemaa var meginat audzet pukes.

pirms 9 gadiem, 2010.07.16 01:11

Zeel

kas ta labi? jums viss labi, lai tikai psrs labumus izniekot, es saprotu.

tauta bez veestures un pagatnes.

pirms 9 gadiem, 2010.07.17 01:34

Valka