Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TP lēmuma projektu Valkas novada deputāti noraida 153

Šodien Valkas novada domes ārkārtas sēdē deputātu vairākums noraidīja Tautas partijas deputātu grupas iesniegto lēmuma projektu par izmaiņām pašvaldības pārvaldes struktūrā.

Projekts paredzēja likvidēt divas atbrīvoto domes priekšsēdētāja vietnieku štata vietas un atstāt vienu neatbrīvotu vietnieku. Lēmuma projekta iesniedzēji savu prasību pamatoja ar mērķi ietaupīt pašvaldības līdzekļus, jo abu vietnieku algām gadā no domes budžeta jāatvēl 22 336 latu.

Deputātu vairākums uzskatīja, ka projektā izteiktajam priekšlikumam nav ekonomiskā pamatojuma, jo nav zināms, cik vajadzēs maksāt speciālistiem, kurus vajadzēšot pieņemt abu vietnieku štatu likvidēšanas gadījumā. Vēl daži deputāti uzskatīja, ka tautpartijiešu prasība atteikties no abiem vietniekiem esot populistiska un atgādinot politisko šovu.

Pēc lēmuma projekta noraidīšanas pašreizējā domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa "Ziemeļlatvijai" paziņoja, ka, visticamāk, darbu atstāšot un pašvaldībā pildīšot tikai deputātes pienākumus. Sīkāk par sēdes norisi lasiet sestdienas "Ziemeļlatvijas" numurā.

Komentāri 153

Mazais

Pilskalne par Jūdas grašiem pārdeva savu tuvāko!

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 15:56

:)

Un ko tādu dara Zariņš, ka viņa vietu likvidējot, darbs būtu jāuzliek citam?

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 15:58

... .

Novadā normāls cilvēks vairs necer, ka kaut kas sāks iet uz labo pusi, tāpēc pamazām raugās uz cita darba pusi. Vienkārši būtu Zariņš jāatstāj bez darba un tad Albergam vakars, jo viens neko nespētu. Cita gudrīša jau vairāk nav. Skumji, ietaupīs, kaut ko likvidējot lauku pagastos. Nauda jau pagastiem atņemta, nolikvidēs pēdējos darbiniekus un varēs sēdēt savos krēslos un imitēt darbību, jo neko jau tāpat nedarīs, aizbildinoties ar naudas trūkumu, kas nepieciešama savām milzīgajām algām.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 15:58

Mazajam

Pilskalne vienmēr bijusi pērkama dvēsele. Šādi nopirka savu labi apmaksāto sabiedriskās speciālistes krēslu pagastā, kuru nezin kāpēc patur, kaut nedara neko. Drīz gan pavasaris, varēs sarīkot meža dienas. Melno darbu parasti darīja citi, kuri tagas būs atlaisti. Var izčibēt šis pasākums. KNAB būtu jāpapēta, ko tāds darbinieks pagastā dara? Būtu vismaz to 1 reizi nedēļā pildījusi lauksaimniecības konsultanta pienākumus, no kuriem maza sajēga, bet naudiņa ieripo.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:02

Šis šovs Ozoliņas kundzei neizdevās,gribēja ar šova palīdzību saņemt kompensāciju par atbrīvošanu,bet nu nekā....
Noliecu galvu Pilskalnes Sandras priekša,parādot kad viņai tomēr ir sava galva un mugurkauls,nepakļāvās uzspiestai diktatūrai.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:06

Šis šovs Ozoliņas kundzei neizdevās,gribēja ar šova palīdzību saņemt kompensāciju par atbrīvošanu,bet nu nekā....
Noliecu galvu Pilskalnes Sandras priekša,parādot kad viņai tomēr ir sava galva un mugurkauls,nepakļāvās uzspiestai diktatūrai.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:06

iepriekšējam

Ozoliņa pateica, ka kompensāciju negrib, tāpēc nevajag muldēt to, kas nav! Un diktatūru meklē otrā pusē!

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:08

Pilskalnei labāk nevajadzētu domāt. Šis process viņai nepadodas.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:09

analītiķis

Šovs tas bija neapšaubāmi. It kā Unda jau pašā sākumā nebūtu zinājusi, cik naudas abi vietnieki paģērēs no pašvaldības budžeta, par kuru viņai bija precīza informācija. No otras puses šīs vietas tik tiešām bez jebkāda labuma. Valkas novadā šim nolūkam ir jurists, izglītības speciālisti un galu galā izpilddirektors. Bet nu pie mums jau ir kā vienmēr, neaizvietojami cilvēki un nenormāls darba apjoms. Smiekls nāk.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:31

Interesanti, kāds šajā jautājumā ir izpilddirektora viedoklis. Varbūt viņš saka, ka viņa padotie darbinieki ar visu varēs tiks galā arī bez diviem politiskiem vietniekiem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:40

Pilskalne nobalsoja par savu Kārķu pagasta sabiedrisko attiecību speciālista amatu. Pretējā gadījumā Albergs viņu atlaidīs.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:42

orsis

Pilskalnei galvas nav vispār, viņa vienmēr liecas, kā pašai izdevīgi un pratīs sev izsist darbavietu pat tuksnesī. Samazināšanas laikā patur sab.att. spec. vietu pagastā, tas ir smieklīgi! Vai tāpēc, ka reizmēnesī ieliek dažas rindiņas Vēstīs? To vienmēr dara pēdējā brīdī.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:43

saule

Tiešām tas ir tikai šovs TP norietā vai arī tīri inbdividuāla vēlmīte tikt pie kompensācijas... sak es jau negribu ņemt, bet likums tā paredz:)) Nergrib strādāt, nu nekas tad ej un viss.
Ja mani atmiņa neviļ tad tieši U.Ozoliņa bija tā kura te Valkā ieviesa šādu atbrīvotā vietnieka amatu ar algu ne pa jokam. Tas bija vēl tajos laikos kad V.Krauklis bija mērs, bet jau sāka daudz pa galvaspilsētu dzīvoties un uz Saeimas pusi stūrēt un bija vajadzīgs kāds kas viņu te uz vietas aizstāj, tad tieši U.Ozoliņa pieprasīja sev aldziņu un ieņēma atbrīvotā vietnieka krēslu ... tagad nu te tēlo nezinīti attiecībā uz šādu vietnieku un visu pārējo.
TP mani joprojām nepieviļ....... taupītāju laupītāju blice:((((

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:46

Kārķi

Pilskalne mums ir fenomens - reizi gadā uztaisa meža dienas un visu gadu ar tām lielās. Ikdienā staigā sagurusi, bet svētkos rotājas ar ziedu un visiem smaida. Viņai piestāv pensionāru partijas kopa, tagad būs 9 balsis turpmāk. Tas viss viena krēsla dēļ, uz kura reizi nedēļā pasēdēt, jo biežāk Pilskalne pagastā nav sastopama. Bet Albergam nevar ticēt, pēc pāris mēnešiem nolikvidēs mpagastos visu pa tīro, bet Pilskalnei nav reāli izbraukāt uz Valku, viņa vienmēr kavē un paspēs labi ja uz pusdienlaika autobusu. Tāds darbinieks nebūs rentabls. Kārķos jau visi pieraduši, ka viņas nekad nav. Ja arī ierodas, piebeidz datorsistēmu vienā mirklī un Iķim jādrāžas kā vējam to labot, dažu reizi pat 3 reizes dienā, Tā ka šādai personai tāpat nebija vietas TP rindās, kur vieta ir tikai gudriem, skaistiem cilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:51

to saulei

Pilnībā piekrītu, tas bija TP šovs, kuru Ozoliņa ļoti profesionāli nomenedžēja- prese, televīzija, masu mēdiji jau no paša rīt visas ausis piezvanīja-sensācija Valkā...Būtu kaunējusies! Solīja visiem komandas darbu, strādāt, bet te tikai visādi šova elementi-sapņu pilis, projektiem ar apšaubāmu kvalitāti kuru realizēšana nākotnē sola briesmīgus izdevumus, kaut vai salīdzinot Igauņu Pedeles upes krastu labiekārtošanu un mūsu bāleliņu izpildījums.Murgs, ne darbs, tagad laikam saprot, kas sastrādāts, un drīz var iestāties atbildība par izšķērdēto un nekvalitatīvi veikto darbu, tāpēc jālaižās, kamēr vēl nesāk izskatīt KNABji , kā te viss noticies.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:58

ciklops

Undai laikam apnika tas bardaks un dumjums un nolēma ne tāpat vien aiziet, bet atvieglot novadam maciņu, likvidējot pāris labi apmaksātus amatus. Neizdevās, kas viņai. Bet Albergam būs jārīko konkurss uz otrā vietnieka vietu, ja to nedarīs, tas apliecinās, ka vietnieks tiek turēts savam Viesturam, bet otro vairs nevajag. Tad gan pierādīs, ka viss tikai pašu interesēs. Bet tā jau būs, to jau var prognozēt. Bet varbūt par vietnieku ieliks Magoni, kurai dienestā švaki ar darbiem, neko nejēdzot, kā tikai plašu žestu dalīt naudu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:59

Kārķiem

Mīļais kārķēniet, Aivar!
Apvaldi dusmas un beidz dzīt demagoģiju. Es arī no Kārķiem un par Pilskalni varu teikt tikai to labāk, izpalīdzīga, zinoša. Raksti normāli un strādā priekš cilvēkiem, bet, ja Tev un Taviem līdzskrējējiem kaut kas nepatīk, nav mūsu vaina.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 17:02

vaecais urmas

klau lai nu kas, bet kas tas par fruktu ir Zariņš???
uzmeties te par Valkas kādu zinātāju.
es visu mūžu Valkā dzīvoju, bet viņu nezinu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 17:06

Valka