Trikātas produkcijai Valkas tirgū liels pieprasījums

Sestdienās Valkas tirgus paviljonā nopērkami Trikātā ražotie sieri. Ja pirmajā reizē 14. februārī reklāmas trūkuma dēļ tur ieklīda tikai nedaudz apmeklētāju, tad jau pēc nedēļas ziņa "no mutes mutē" izplatījās tik strauji, ka ap pulksten deviņiem rindā pēc šī uzņēmuma ražojumiem stāvēja vismaz pārdesmit cilvēku.

 

Ikviens siera patērētājs zina, ka no Latvijas tirgū nopērkamo puscieto sieru lētā gala Trikātas siers, jo īpaši "Krievijas" un "Zilais" (Blue) ir viskvalitatīvākais un visnotaļ pieprasīts. Tirdzniecības tīklos tas maksāja ievērojami vairāk nekā citu vietējo ražotāju analogi izstrādājumi. Nu situācija ir mainījusies.

 

"Ja pircēji nenāk pie mums, mēs ejam pie pircējiem," lakoniski situāciju formulē uzņēmuma ražošanas daļas vadītāja Raisa Jablonska. Līdz šim sieram lielākie pircēji bija lielveikalu tīkli. Diemžēl cenas tajos ir neadekvāti augstas.

 

 

Ražošanas daļas vadītāja domā, ka turpmāk sierus lielveikalos pirks mazāk. Valkas tirgus nav vienīgā vieta, kur sieru iespējams nopirkt bez starpniekiem. To pārdod arī Valmierā un, domājams, pavisam drīz varēs nopirkt arī kaimiņvalsts Valgas tirgū. Jautāta, kādi sieri Valkā ir visvairāk pieprasīti, viņa atbild, ka tie ir liesie sieri "Tālava" un "Katrīna".

 

Akciju sabiedrības "Trikātas siers" jaunais valdes priekšsēdētājs Gundars Kleinbergs patlaban izvērtē esošo situāciju uzņēmumā un nodarbojas ar produktu pozicionēšanu tirgū.

 

"Trikātas sierā" pašlaik ir līdzīga situācija kā citos Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos, jo, samazinoties iedzīvotāju pirktspējai, samazinās arī realizācijas apjomi.

 

"Mūsu uzņēmums ražo produkciju tikai vietējam tirgum. Esošajos ekonomiskajos apstākļos likt lielas cerības uz eksportu nevar, tāpēc jādomā, kā veicināt pārdošanas apjomus vietējā tirgū," uzskata G. Kleinbergs.

 

Uzņēmumā notika padomes sanāksme, kurā analizēja paveiktais un izvirzīti mērķi turpmākajam darbam. G. Kleinbergu "Trikātas siera" valdes priekšsēdētāja amatam izraudzījās uzņēmuma īpašnieki, novērtējot viņa līdzšinējo pieredzi vadošos amatos.

 

"Trikātas siers" ražo puscietos sierus - "Krievijas", "Holandes", "Blue", kūpināto sieru "Beverīna", svaigos sierus - "Sniega bumbas" ar ķiploku piedevu, "Sniega bumbas" ar papriku, "Kazlodītes", mīkstos sierus - "Sievas prieks" ar veģetāro maisījumu, "Vīra prieks" ar piparu maisījumu. "Krievijas" un "Holandes" siers nopērkams arī, sagriezts šķēlītēs.

 

Uzņēmumā tiek ražotas arī trīs bioloģiskā siera šķirnes - "Krievijas", "Holandes" un "Blue". Šo sieru ražošanai piens tiek iepirkts bioloģiskajās saimniecībās. Sieru sortimentu papildinājuši arī divi sieri ar pazeminātu tauku saturu - "Tālavas" un "Katrīnas".

Valka