Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūcīgie var saņemt izziņas

Kopš februāra sākuma, kad trūcīgajiem paplašināja medicīnisko pakalpojumu maksas atvieglojumus, Valkas novadā izziņas to saņemšanai pieprasījušas vien 30 personas.

Valkas novada Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone atzīst, ka tas nav pārāk daudz. Viņa uzskata, ka cilvēki joprojām īsti neizprot izziņu pielietojamības iespējamību vai arī par to sāk domāt tikai tad, kad rodas tāda nepieciešamība.

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka no februāra paplašināts iedzīvotāju loks, kuri atbrīvoti no pacientu iemaksām un citiem līdzmaksājumiem, saņemot ārstēšanu. Taču tam nepieciešama pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa. Tā jāuzrāda, dodoties pie ārsta vai ārstējoties slimnīcā. No pacientu iemaksām pilnā mērā atbrīvoti trūcīgie, kuriem ikmēneša vidējie ienākumi nepārsniedz 90 latu mēnesī, un maznodrošinātie iedzīvotāji, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latu mēnesī.

Savukārt iedzīvotājiem, kuru ienākumi ir līdz 150 latiem mēnesī, ar sociālā dienesta izziņu par personas ikmēneša ienākumiem, sedz pacienta iemaksu 50 procentu apmērā un līdzmaksājumu par vienā stacionēšanās reizē veiktu ķirurģisku operāciju, pārsniedzot 15 latus.

No februāra paplašināts arī to cilvēku loks, kuri saņem valsts apmaksātus kompensējamos medikamentus. Turpmāk iedzīvotāji, kuru ienākumu līmenis pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 120 latu mēnesī, uzrādot izziņu, saņem valsts apmaksātus kompensējamos medikamentus. Jāpiebilst, ka valsts apmaksā tikai lētākos preparātus līdzvērtīgu zāļu grupā. Ja pacients izvēlas dārgākas zāles, starpība jāpiemaksā pašam.

Valka