Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūkumcietēju ir vairāk nekā viņiem sarūpēto produktu 1

Vakar Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja sāka izdalīt pārtikas pakas Valkas pilsētas, un Zvārtavas un Valkas pagasta iedzīvotājiem.

Valkas pilsētas Sarkanā Krusta nodaļas vadītāja Māra Paškēviča informē, ka šomēnes piegādātas 354 pārtikas pakas. "Produktus piegādā Lauku atbalsta dienests, īstenojot Eiropas Savienības programmu par palīdzības sniegšanu nabadzīgajām ģimenēm," saka M. Paškēviča.

Pieteikumu vairāk nekā pakuAtvesto paku kopējais svars ir 966 kilogrami. Tās izsniedz Sarkanā Krusta telpās Valkā, Rīgas ielā 26. Viena paka sver 2,8 kilogramus un tajā atrodas auzu pārslas, griķi, četrgraudu pārslas, sausais piena pulveris, piens un pankūku milti. M. Paškēviča stāsta, ka diemžēl pārtikas piegādātāji nav sastādījuši precīzu produktu atvešanas grafiku.

Arī vakar par pirmās kravas piegādi vedēji paziņojuši tikai pusstundu pirms iebraukšanas pilsētā. "Turpmāk minētās programmas ietvaros pārtiku trūcīgajiem iedzīvotājiem vedīs katru mēnesi. Visi pieteikumu iesniedzēji vienā reizē atvestos produktus nedabūs, jo pārtikas pieprasītāju ir ļoti daudz. Kopumā esam saņēmuši vairāk nekā 500 pieteikumu.

Tiem, kas paku nesaņems šomēnes, laikus pēc tās jāierodas nākamajā mēnesī," skaidro M. Paškēviča. Tā kā konkrēta grafika uz priekšu kravu atvešanai nav, organizācijas pilsētas nodaļas vadītāja aicina iedzīvotājus sekot līdzi Sarkanā Krusta paziņojumiem, kas būs izlikti Rīgas ielas 26. nama skatlogā. Tajā būs izlasāma visa aktuālā komitejas informācija. "Pārtiku bez maksas drīkst saņemt tikai tie iedzīvotāji, kuriem novada Sociālais dienests ir izsniedzis izziņu par trūcīgā statusa piešķiršanu," atgādina M. Paškēviča.

Produktus dalīs 18 vietāsZvārtavas un Valkas pagasta iedzīvotājiem pēc pakām nav jābrauc uz Valku. Pēc tām atbrauks pagastu sociālās darbinieces, kuras pēc tam pārtiku savā pagastā izdalīs trūcīgajām ģimenēm.

Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova informē, ka visā bijušā Valkas rajona teritorijā pavisam būs 18 vietas, kurās varēs saņemt pārtiku. "Līdz jūnija beigām pārtiku piegādās visās 18 vietās. Tie, kuri pirmie atnāks pēc pārtikas, to arī dabūs. Visiem diemžēl nepietiks, jo trūcīgo skaits ir ievērojami lielāks par mūsu komitejai atvēlēto paku daudzumu. Cilvēkiem pašiem jāseko līdzi mūsu paziņojumiem un laikus jāierodas pēc produktiem," norāda G. Sokolova.

Eiropas Savienības programmu par palīdzību trūcīgajiem finansē Eiropas Komisija. Latvija šajā programmā ir iesaistījusies kopš 2006. gada. Eiropas Komisija nosedz gan pārtikas sagādes, gan fasēšanas, gan transportēšanas izmaksas.

Komentāri 1

Kādi trūkumcietēji-badu vēl nav redzējuši.Tie,kas negrib strādāt-tiem ar nav un nevajag pakas dot.

pirms 9 gadiem, 2010.06.29 19:00

Valka