Turpinās darbs pie Valkas-Valgas kopējās ledus halles tehniskās dokumentācijas 3

Šodien notiks Igaunijas-Latvijas projekta "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" Valkas-Valgas darba grupas tikšanās, kurā turpinās spriest par Valkas-Valgas kopējās ledus halles tehniskās dokumentācijas izstrādi, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis.

 

LETA jau ziņoja, ka pašlaik notiek sarunas par kopējās ledus halles tehniskās dokumentācijas gatavošanu un, ņemot vērā iedzīvotāju intereses, un atbilstoši pilsētas komunikāciju esamībai tiek plānots, ka ledus halle varētu atrasties pie Valkas pamatskolas.

 

 

"Šajā projektā nav paredzēta ledus halles būvniecība, tiks izstrādāts tikai tehniskais projekts. Nauda būvniecībai būs jāmeklē no citiem avotiem," sarunā ar aģentūru LETA norādīja Lībietis.

 

 

Lai izstrādātu pilnīgu tehnisko projektu, speciālisti projekta gaitā joprojām turpina apmeklēt līdzīgas ledus halles Latvijā un Igaunijā. Jau decembrī speciālistu grupa apmeklēja halles Valmierā, Jūrmalā un Olainē. 29.janvārī speciālisti brauks skatīties Igaunijas pilsētā Vīlandē esošo halli.

 

 

Jau ziņots, ka vēl viens no projekta "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" gaitā veicamajiem darbiem ir skiču projektu izstrāde un tehniskās ekspertīzes veikšana Valkas pilsētā esošajiem pazemes bunkuriem, kas perspektīvā varētu kļūt par vienu no svarīgākajiem tūrisma objektiem abās pilsētās.

 

 

Lai gūtu priekšstatu un veidotu vīzijas to attīstībai, 14.janvārī notika pazemes bunkuru apmeklējums kopīgi ar Rīgas Tehniskās universitātes studentiem.

 

 

Projektā paredzēta arī Pedeles upes krastu labiekārtošana, kam projekts jau izstrādāts. Ar SIA "Strasa konsultanti" ir noslēgts līgums par atsevišķas kārtas (no Rajas ielas tilta Valgā līdz Sēlijas ielas tiltam Valkā) izdalīšanu no iepriekšminētā projekta.

 

 

Šajā posmā plānota krastu labiekārtošana, apgaismojuma izveidošana un skatu platformas izbūve. Pašlaik tiek izstrādāts Sēlijas ielas tilta rekonstrukcijas tehniskais projekts. Tilta projektēšana veicama par domes budžeta līdzekļiem, bet būvniecība - no projektā paredzētā finansējuma.

 

 

Projekts "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" ilgs līdz 2010.gada 30.septembrim, un tā aktivitātes ir sadalītas 4 darba paketēs - menedžments un projekta koordinācija, jaunu pārrobežu infrastruktūras objektu projektēšana, pārrobežu infrastruktūras objektu būvniecība, mārketings un reklāma.

 

 

Valkas domes kopējais projekta budžets ir 530857 eiro jeb 371599 lati, tai skaitā Igaunijas-Latvijas programmas finansējums ir 451228 eiro jeb 315859 lati.

Projekta īstenošanai izveidota kopēja Valkas-Valgas darba grupa, kā arī atsevišķas darba grupas Valkai un Valgai. Nākamā Valkas darba grupas sanāksme projektā būs 3.februārī plkst.15 Valkas domē.

 

Komentāri 3

experts

Punkts1) "Elvi"likvidēt
Punkts2) Pārpirkt objektu
Punkts3) Veikt rekonstrukciju halles vajadzībām

pirms 12 gadiem, 2009.01.26 23:50

*****

Lai jau izdodas,vismaz vēl viena vieta būs sakārtota un bērni būs ar kaut ko labu aizņemti.

pirms 12 gadiem, 2009.01.27 10:42

Valka