Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdenssaimniecības pakalpojumu un infrastruktūras attīstība Valkas novadā

Valkas pilsēta - Kārķu pagasts -  Valkas pagasts

Valkas pilsēta 2010.gada 15.septembrī starp LR Vides ministriju un Valkas novada domi tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valkā, II kārta" (Nr.3DP/3.5.1.1.0/10/IPIA/VIDM/016) īstenošanu.

Projektu realizēs 2007.-2013.gada plānošanas perioda 3.5.1.1.aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība aglomerācijās ar cilvēku ekvivalentu, lielāku par 2000" ietvaros. Projekta mērķis ir ūdenssaimniecības pakalpojumu - ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas - kvalitātes uzlabošana un ūdenssaimniecības pakalpojumu pieejamības paplašināšana, nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi, samazinot vides piesārņojumu un ūdenstilpju eitrofikāciju un sekmējot ūdens resursu un energoresursu racionālu izmantošanu. Projekta īstenošanas termiņš ir 48 mēneši.

Projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valkā, II kārta" kopējās attiecināmās izmaksas ir 3,79 miljoni lati, no tām 3,6 miljonus latu finansē Kohēzijas fonds, bet atlikušo daļu sedz finansējuma saņēmējs - Valkas novada dome. Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides ministrija.

Kārķu pagasts

Ir izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums „Valkas novada Kārķu ciema ūdenssaimniecības attīstība", kas 30.06.2010. akceptēts Vides ministrijas Ūdenssaimniecības būvju būvniecības projektu vērtēšanas komisijā.

15.septembrī tika izsludināts atklātais konkurss uz tehniskā projekta „Centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli. Kārķu ciems, Kārķu pagasts, Valkas novads" un pirmsprojekta „Artēziskais dziļurbums un ūdens sagatavošanas iekārtas. Kārķu ciems, Kārķu pagasts, Valkas novads" izstrādi. Tehniskajā projektā paredzēts izprojektēt ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi un rekonstrukciju, kā arī izstrādāt pasūtītāja prasības dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu būvniecībai Kārķu ciemā.

Septembrī Valkas novada domes iesniegtais ERAF projekta iesniegums „Valkas novada Kārķu ciema ūdenssaimniecības attīstība", identifikācijas Nr.3DP/3.4.1.1.0./10/APIA/CFLA/026 tiks apstiprināts Vides ministrijā. Septembra beigās vai oktobra sākumā tiks parakstīta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Valkas novada domi par ERAF līdzfinansētā projekta „Valkas novada Kārķu ciema ūdenssaimniecības attīstība" īstenošanu.

 

Valkas pagasts

Valkas pagasta teritorijā tiek ieviesti divi ES Eiropas Reģionālā Attīstības fonda (ERAF) ūdenssaimniecības projekti:

* Valkas pagasta Sēļu ciema ūdenssaimniecības attīstība, Nr.3DP/3.4.1.1.0/09/APIA/CFLA/030/002, attiecināmo izmaksu summa 298917,24 LVL

* Valkas pagasta Lugažu ciema ūdenssaimniecības attīstība, Nr.3DP/3.4.1.1.0/09/APIA/CFLA/031/001, attiecināmo izmaksu summa 258369,24 LVL.

Sēļu ciemā līdz šī gada oktobrim tiks izbūvēta jauna ūdens ņemšanas vieta - urbums, ūdens atdzelžošanas stacija, izbūvēti 2347 m jauni ūdensapgādes tīkli un 349 m kanalizācijas tīkli. Sēļu ciemā būvdarbus veic SIA „Vidzemes energoceltnieks". Līdz septembra beigām tiks pabeigta tehniskā projekta izstrāde papildus 789 m ūdensapgādes tīklu un 2111.5 m kanalizācijas tīklu izbūvei un rekonstrukcijai Sēļu ciema teritorijā, kuru būvniecību paredzēts veikt līdz 2011.gada jūlijam.

Lugažu ciemā līdz oktobra vidum tiks izbūvēti 793 m ūdensapgādes tīkli un 1879 m kanalizācijas tīkli, kā arī uzbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Būvdarbus veic SIA „Būvenergo A". Arī Lugažu ciemā tiek izstrādāts papildus tehniskais projekts jauna urbuma izbūvei, 2009 m ūdensapgādes un 932.8 m kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai, kuru būvdarbus paredzēts veikt līdz 2011.gada jūlijam.

Valka