Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz darbu – kā pa slidotavu 7

Gada pirmais mēnesis ceļu, ielu un ietvju apsaimniekotājiem ļāva atvilkt elpu, bet februāra pirmajās dienās mainīgie laikapstākļi sagādāja ne mazums galvas sāpju un arīdzan darba.


Vakar tiem valcēniešiem, kuri pirms astoņiem uz darbu dodas kājām, jāiet bija ļoti uzmanīgi, jo apledojušās ietves diemžēl nebija nokaisītas. Arī ielas segums bija apledojis ar tā saucamo “melno ledu”.

Ceļu uzturētāji skaidro, ka uz brauktuves vai ietves sasalstot esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums jeb tā saucamais “melnais ledus”. Cilvēkiem un automašīnām ir jāpārvietojas ļoti uzmanīgi, jo šo ledu ir īpaši grūti pamanīt. 

Sazinoties ar Valkas novada Pilsētas teritorijas un apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Inesi Vehi, viņa atzīst, ka diemžēl nodaļai pietrūkst strādnieku, kuri šādos laikapstākļos strādā uz ielas. Pašlaik nodaļā pastāvīgā darbā ir nodarbināti 11 strādnieki, kas savus pienākumus veic jau no pulksten 6 un pat vēl agrāk. Savukārt pagaidu sabiedriskajos darbos jeb tā saucamajā simtlatnieku programmā ir nodarbināti tikai septiņi.

 Tas ir pat trīs reizes mazāk nekā aizvadītajā gadā. Viņiem darba laiks ir noteikts no pulksten 8. Šo apstākļu dēļ tad arī pirmdienas rītā pilsētā nebija nokaisītas ne ietves, ne arī ielas. Pašreiz ielu kaisīšanu veic viena smagā automašīna, bet ielu tīrīšanā nodarbināti trīs lielie traktori. Savukārt divi traktori veic ietvju attīrīšanu no sniega.  

I. Vehi atklāj, ka nodaļai turpmāk ir jārēķinās ar faktu, ka turpmāk strauji samazināsies simtlatnieku programmā nodarbināto skaits, tāpēc būs jāpārkārto darba organizācija tā, lai varētu paspēt izdarīt visus nepieciešamos darbus.     

Komentāri 7

Rasma

Pie sadiem laika apstakliem pat nokaisitas ielas vel nenozimetu,ka vinas nav slidenas. Pec sada augstuma pat sals isti neiedarbojas, jo augstums no zemes nak uz augsu. Nav jau sniega,kas to kaut daleji aizturetu. Ta ka esiet vien pasi uzmanigaki un nedomajiet, ka tikai setnieki un ielu kaisitaji pie visa ir vainigi.

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 12:44

jop

Nevis augstums bet gan auKstums..akk

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 12:48

mmz

"ielas" ir jālieto TĀS ne VIŅAS, ka var jaukt ...par augstumu un aukstumu nemaz nerunāsim

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 21:20

.....

Uz darbu ka uz balles , pec jaunakas dejas ka tagad dejo jaunatnes .

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 12:54

trukst stradnieku

yehuuu. un pasvaldiba, lai pienemt vel laudis, labak iepirks jaunas masinas pasvaldibas policijai un muzejam.

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 13:33

:D

Zelta vārdi, sasmējos!

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 14:11

Valka