Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz tālākām talkošanas vietām Valkas novadā – ar īpašu autobusu 6

Šopavasar jau ceturto reizi notiks Vislatvijas Lielā talka. Valkas novada dome aicina iedzīvotājus atbalstīt talkošanu 30. aprīlī no pulksten 9 līdz 15.

Novadā par talkas norisi atbildīgais ir G. Bašķis, bet pagastos - pagastu pārvaldnieki. Pirmdien G. Bašķis piedalījās pasākumā Rīgā, kur tikās ar Lielās talkas patronu Valdi Zatleru un talkas orgkomiteju.

Izdos dzeltenus atkritumu maisus G. Bašķis stāsta, ka pašvaldība parūpēsies par darba cimdiem, siltu tēju un pīrādziņiem. Talcinieki saņems arī atkritumu maisus dzeltenā krāsā. Atkritumus vāks tikai šajos maisos. Tos pēc tam nogādās atkritumu glabāšanas poligonos. G. Bašķis norāda, ka šos maisus pieņems bez maksas, vienīgi pašvaldībām būs jāsedz transporta izdevumi un jānomaksā akcīzes nodoklis.

Savukārt tie, kuri talkos savos pagastos, detalizētāku informāciju varēs saņemt pagasta pārvaldē. Lielo talku atbalstīs arī novada skolas, tikai tās talkos ātrāk, lai 30. aprīlī bērni kopā ar vecākiem varētu strādāt kopā.

Jāuzmanās no ērcēm un asiem priekšmetiem"Dodoties talkot, jāņem līdzi labs noskaņojums, ģimenes locekļi, draugi, radi, kolēģi, kaimiņi, un pats svarīgākais, darba prieks," uzskata G. Bašķis.

Prakse rāda, ka, strādājot brīvā dabā, ir jāuzmanās no vairākām lietām. Lai sevi pasargātu no ērcēm, G. Bašķis iesaka ģērbties garajās biksēs, kreklā vai jakā ar garām piedurknēm. Kājās vajadzētu vilkt slēgtus apavus ar pietiekami cietu un biezu zoli, lai pēdās neiedurtos kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā noteikti jāliek cepure vai jāsien lakats.

Ja talkojot ieraugāt izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus vai arī citus bīstamus atkritumus, - tos nedrīkst neaiztikt. Par šo priekšmetu atrašanu jāinformē talkas atbildīgā persona. Savukārt talkojot brīvā dabā vai pilsētas teritorijā, var uziet mirušu dzīvnieku. Galvenais ir to neaiztikt ar rokām, bet gan ziņot atbildīgajai personai.

 Kuras vietas iecerēts sakoptValkā - Putraskalnu, Zāģezera apkārtni, dzelzceļa malu;Valkas pagastā - Stoķu kapus;Vijciemā - pagasta centru un Celīškalnu;Ērģemē - skolas un Turnas tautas nama apkārtni;Zvārtavā - ceļmalasKārķos - talka notiks 29. aprīlī tradicionālo Meža dienu ietvaros

Komentāri 6

joks

Kā man patīk - šļirces utml. nedrīkst neaiztikt!!! Tas laikam domāts kā 30. aprīļa joks?

pirms 8 gadiem, 2011.04.12 12:02

oho

Pārvaldnieki, gatavojieties aiztikt šļirces un beigtos dzīvniekus! Pēc tam mājās varat neatgriezties!

pirms 8 gadiem, 2011.04.12 12:03

Kā teica runcis Matroskins - ''citu cilvēku darbs priekš manis nāk viņiem par labu''.

pirms 8 gadiem, 2011.04.12 23:17

liepa

Es ceru, ka novada augstākās amatpersonas tiešām reālo talkos, nevis kā viengad uztaisīja izrādīšanos - tā jau tīro brāļu kapu apkārti kasīja. Žurnālisti fotografēja un filmēja. Bet citās, īapši nekoptās vietās parastā tauta melnu muti zāģēja , grāba.....

pirms 8 gadiem, 2011.04.13 07:47

..

Mūsu pagastā skolēni tīra ceļmalas un rodas jautājums - cik ētiski ir likt bērnam pacelt izlietotu alkohola pudeli vai paku ar smirdošiem pamperiem?

pirms 8 gadiem, 2011.04.13 10:16

Avots

cik ētiski ir likt bērnam pacelt izlietotu alkohola pudeli vai paku ar smirdošiem pamperiem?
---------------------
Nu, ja ņem vērā, ka tās pudeles un pamperus arī nekādi pensionāri neizmeta, bet nesenie bērni vai esošie pusaudži, tad par skādi nenāks bērnos ieaudzināt tīribas un kārtības izjūtu. Savādāk tiem mūsdienu bērniem ir tikai tiesības, bet pienākumu nekādu.

pirms 8 gadiem, 2011.04.13 22:53

Valka