Uzņēmējs uzskata – arvien grūtāk saprasties ar Valkas domi 19

Valkas uzņēmējs Andrejs Visockis jūtas bezspēcīgs, dzirdot, ka Valkas dome turpmāk neatbalstīs nevienu viņa uzņēmējdarbības aktivitāti. Uzņēmēju bažīgu dara arī tas, ka šis apgalvojums izteikts no augstas domes amatpersonas puses oficiālas tikšanās laikā.

 

A. Visockis uzskata, ka aizvadītās nedēļas notikumi saistībā ar Valkas domes izpilddirektora Valda Rogaiņa nostāju, risinot jautājumus par izstrādāto ūdensapgādes un kanalizācijas projektu pilsētas kultūras namam, pilsētā bremzē uzņēmējdarbības attīstību.

 

Neparaksta projektu Pirms svētkiem uzņēmējs aicināts uz domi, lai dotu savu piekrišanu jaunā ūdensvada izbūvei pilsētas kultūras namam. Projektā paredzēts ūdensvadu ierīkot, ierokot to A. Visockim piederošajā zemē blakus Rīgas ielas 26. namam.

 

 

Jāpiebilst, ka projektētāji jauno ūdensvadu, ierokot caurules ar lielāku diametru, paredzējuši tajā pašā vietā, kur jau tas ir ierīkots, proti, uzņēmējam piederošajā zemē. Šī iemesla dēļ šis zemes gabals ir ar apgrūtinājumu. A. Visockis atteicies parakstīt projektu, iesakot savu variantu ūdensvada ierīkošanai, neskarot viņa īpašumu.

 

 

A. Visockis uzskata, ka kļūdu Rogainis pieļāvis nepieaicinot uzņēmēju pirms projektēšanas. Pat neesot speciālistam, ir skaidrs, ka A. Visocka piedāvājums rakt ūdensvadu pa zaļo zonu no krustojuma nevis pa viņa zemi, ir loģisks. "Problēma ir tā, ka projekta pārtaisīšana maksā naudu. To, ka var rīkoties pēc mana plāna, tagad ir skaidrs, bet kurš par šo kļūdu maksās?" spriež A. Visockis.

 

Uzņēmējs iecerējis saistībā ar šo īpašumu piesaistīt investorus, iespējams, jauna nama būvniecībai, tāpēc viņa interesēs neesot ierīkot jaunā ūdensvada pievadu pa viņa zemi, jo tas apgrūtinās ēkas būvniecību.

 

"Tikšanās beidzās ar to, ka izpilddirektors paziņoja, ka turpmāk dome neakceptēs manas kā uzņēmēja ieceres gadījumā, kad būs vajadzīga domes piekrišana. V. Rogainis arī norādīja, ka jaunā ūdensvada būvniecību var veikt uz manas zemes arī bez manas piekrišanas, jo projekts jau ir izstrādāts un es neko vairs nevaru iebilst.

 

 

Es uzskatu, ka tas ir ļoti bīstami, ka Valkas domē ir tāda amatpersona kā Valdis Rogainis, kurš var pašos pirmssākumos noraidīt kādu ideju vai projektu, neiedziļinoties tās lietderībā Valkas attīstībā," stāsta A. Visockis.

 

Aicina vēlreiz izrunātiesSazinoties ar Valkas domes izpilddirektoru V. Rogaini, viņš atzīst, ka domē šāda tikšanās kopā ar projekta izstrādātājiem - firmu "Komunālprojekts" - ir notikusi, bet nekādus norādījumus par turpmākajām represijām pret uzņēmēju viņš neesot izteicis.

 

 

Projekta izstrādātāji arī neesot noraidījuši A. Visocka ieteikumu ūdensvada vienu pievadu ierīkot pa E. Dārziņa ielu. Savukārt otrs pievads tikšot ierīkots pa Raiņa ielu. Izpilddirektors norāda, ka projekta īstenošana sāksies pēc diviem trim gadiem, tāpēc vēl ir laiks pārdomāt un izvērtēt visus ieinteresēto pušu ierosinājumus. Viņš uzskata, ka būs jāatrod kompomiss, un iesaka A. Visockim vērsties pilsētas domē, lai vēlreiz izrunātu visus jautājumus.

 

"Mūsdienās domei ir arvien sarežģītāk risināt jautājumus, kas skar privātīpašumu. Tas ir saprotams, jo ikviens vēlas aizstāvēt savas intereses," atzīst V. Rogainis. Viņš iesaka privātīpašniekiem tomēr rēķināties ar apgrūtinājumiem, kas skar viņu īpašumus, jo tas ir pilsētas visu iedzīvotāju interesēs.

Komentāri 19

andris

Te nu svaru kausos jāliek abu pušu intereses.Nepārzinot lietas apstākļus detaļās, sliecos atbalstīt domi, jo ir runa par projektu visas pilsētas iedzīvotāju labā.Un noteikti ir atrodams kompromiss. Arī jaunie uzņēmēji ir dažādi, kļuvuši īsā laikā turīgi ( nav īsti skaidrs,kā) ir iedomīgi un augstprātīgi. To es saku vispārinot, ne par konkrēto gadījumu, bet iz dzīves ir dzirdētas visādas lietas. Gribu tikai teikt, ka iespītēšana nenesīs labumu nevienam.Un arī neviena redakcija neko neatrisinās, ne jau tur problēma jāizrunā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.22 14:11

Tofiks

Kas gan tur ko domāt, zemes īpašnieks negrib, lai viņa zemei ir apgrūtinājums un tas nozīmē, ka viņš tur nedrīkst neko būvēt, ne rakt, šķiet arī stādīt, jo pie nākošās rakšanas būs jāizrauj.

pirms 12 gadiem, 2008.11.22 15:53

sia auseklītis

Ja ir sportiska interese tad var atbalstīt gan vienus gan otrus, bet jautājums jau nav par to. Ja dome risina jautājumus,pasūta projektus, bet saskaņojumus no zemes īpašniekiem prasa tikai tā-formalitātes pēc, tad nu tiešām ir dusmas par šādu nekompetenci kārtot lietas! Jāprasa no amatpersonām kurš segs atkārtotas projekta izstrādes izmaksas??? Protams, ka mēs vēlētāji-lohi!

pirms 12 gadiem, 2008.11.22 16:17

bezpersoniski

Tad nu beidzot kāds nemierā ar Valkas domi :)
Beidzot acis veras vaļā:)
Manuprāt te pat nav ko spriedelēt. Privātīpašumam jābūt svētam. Bet pie mums vēl vienmēr praktizē to, ka, noprivatizējis esi, bet pilnībā pārvaldīt nevari, jo valdība un pašvaldības uzskata,ka viņām ir joprojām lielākas tiesības uz jebkuru īpašumu. Šajā konkrētajā gadījumā jau pie projekta izstrādāšanas vajadzēja konsultēties ar zemes īpašnieku. Bet jau automātiski tika ņemts vērā ka īpašnieks lieksies domes priekšā, bet ja nē, tad atradīs paņēmienus, kā likt liekties.
Es gan neesmu lietas kursā par šo gadījumu, bet uzskatu ka jebkuram privātīpašniekam ir jācīnās par savu īpašumu ar visām iespējamajām(legālajām un likumīgajām) metodēm.

pirms 12 gadiem, 2008.11.22 22:35

Lācis

Taisni jābrīnās par domes nerēķināšanos ar privātīpašnieku tiesībām.Un ja tiešām Rogainis vēl slikti izrunājies ,tad tā ir liela nekaunība. Jūs tikai aizdomājieties -domes kundziņi tērējot mūsu iemaksātos nodokļus ,un esiet droši,kaviņi ir labi pārtikuši,vēl atļaujas slikti ,nepārdomāti,netālredzīgi strādāt.Un agstmanīgiem ""tautas kalpiem"" nu tiešām nedrīkst būt,vismaz atklāti ne.

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 01:05

lapsa

Lācim - kāpēc tāds naids pret "domes kundziņiem"" un pat pret to, ka viņi varētu būt pārtikuši? Tu kaut kāds neloģisks un pat ļauns. Un nodokļu maksātāju naudu arī tu kaut netiešākā formā, izmanto.Un "Domes kundziņi"" arī maksā nodokļus. Es te ne par konkrēto lietu, bet par to ļaununu, kas reizēm dveš no tekstiem.

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 19:42

kicis 35

Laikam Lapsa pati Domes darbiniece,tāpēc jau aizstāv savējos,visi tur viltīgi un nejau par velti autore parakstijusies zem segvārda Lapsa....

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 09:34

nodoklis

"Un "Domes kundziņi"" arī maksā nodokļus"

Es gan saprotu, nodokļi nerodas no nekā. Ja es neesmu neko saražojis, tad cik ilgi var vienam latam noņemt nodokļus? Nodokļu maksātāji ir tomēr vērtības radītāji, nevis birokrāti.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 10:38

ziemelniece

Sīkumos neiedziļinoties šajā konkrētajā gadījumā, vispārināti gribu teikt, ka domes darbinieku darbs vērsts uz iedzīvotājiem uz viņu problēmu risinājumu, ieklausoties viedoklī, rodot kompromisus, bet nereti dzirdamas ne visai glaimojošas saruna un atsauksmes par attieksmi, pārākuma demonstrēšanu un necenšanos izprast katra indivīda problēmu. Kad par to tiek runāts, atbilde vienmēr jau ir tāda, ko tas cilvis iedomājas, mēs taču zinām labāk, kā ir, kā vajag... Bet pēc manām domām būtu jābūt cieņā tai domai- klientam(respektīvi iedzīvotājam, jo viņš maksā nodokļus un ir tiesīgs jautāt un saņemt normālu atbildi, varbūt risinājumu) vienmēr ir taisnība... Kamēr dominēs pārliecība- domei un viņas speciālistiem tikai ir taisnība- nekas nenotiks- vienīgi neapmierinātība pieaugs un nebūs risinājumu:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 14:03

Bomzis

Ieberzās abas puses. Lietas jākārto pēc principa VOT ETO ŠTUKA.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 19:34

lasītājs

Vai tikai nav tā,ka tomēr projektētājiem bija jāsaņem saskaņojumi, jo tādos gadījumos parasti tas ir projektētāju pienākums

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 23:01

lapsa

Nē,es neesmu domes darbinieks, bet man ir bijusi darīšana ar Visocki...

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:50

run1

Ja kas, tad visus saskaņojumus uz projekta gādā projektētāji,bet ne pasūtītāji,kas kā noprotams konkrētajā gadījumā ir pilsētas dome. Vēl gribas piebilst,ka Visockis ar šādu ūdensvada apgrūtinājumu nu nekādi nevarēs bez domes atbalsta pat projektēt sev vēlamo māju, kur nu vēl būvēt. Kā saka paruna : nespļauj akā no kuras kādreiz būs jādzer"......

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 15:07

vellss

cik ir sanaacis darboties ar ssaadaam lietaam, ja Visockim i rjau apgruutinaajums, tad tas vinnam ir jaannem veeraa. ja to vinnss veelas paarlikt, lai tad par to maksaa pats un paarliek par savu naudu.
veerojot ieprieksseejaas darbiibas gan no Visocka puses (vinnss pievilka siltumapgaadi salonam ASTRA majai, bet asfaltu jau no jauna neuzleja. tur tagad jau ir bedre izveidojusies.
Senaak likaas, ka Valdis R. ir sakariigs vecis, bet nonaakot izpilddirektora kreeslaa, var just, ka bissku ir sakaapis. patiik jau laikam visus izkomandeet, bet pats uz darbossnaos iipassi ccakls jau nav.
un kaapeec vinss atllaava nocirst liepinnas pir Madaras (top) veikala. tas bija nozzeelojami, izjaukt taadu aleju, lai izdabaatu veikalniekam.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 23:21

dalailama

to vellss:
Lai komentāros mazliet izceltos ar savām gudrībām un zināšanām ieteiktu domāt loģiski..
Apgrūtinājums nav mūžīgs!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 16:10

es

Iebraucot Valkā pārņem sajūta, ka esmu ieradies uz ciemu, jo Valkas domes pieņemtie lēmumi neliecina, lai te kaut kas attīstītos, bet te viss sarūk, kas arī bijis... Tas, kas no tejienes ticis prom , tagad var būt laimīgs, ka dzīvo kaut kur citur, kur domā par cilvēku darbavietām un reālas pilsētas izaugsmi, nevis pilsētas iedzīvotāju acis aizmālē ar kādu nelielā parciņa izveidi vai studiju centriem... neliekas, ka šī pilsēta pilna ar bez darba sēdošiem maģistriem un dažādiem lektoriem...

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 13:52

mazā lapsa

Lapsai-
Tev bija darīšana ar Visocki. Kāds viņš ir- foršs???

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 20:20

zirgs

Tikai uzņēmējdarbība var pamodināt mūsu aizmigušo pilsētu. Godātie domes deputāti,nepievelciet grožus pavisam,jo tad mēs nekad nepamodīsimies.

pirms 12 gadiem, 2008.11.30 10:58

Valka