Uzprišina Valkas pilsētas vizītkarti 2

Rekonstruēt ir tas pats, kas remontēt dzīvokli, no tā neizvācotiesVakar notika Rīgas ielas un Vienības gatves krustojuma svinīga atklāšana ar amatpersonu, darbu izpildītāju un uzraugu piedalīšanos. Tagad to nevar salīdzināt ar krustojumu pirms dažiem mēnešiem, kas pilsētā bija īsta bēdu leja.

 

"Es labi atceros iepriekšējo ceļu. Nu viss ir kārtībā. Vien lielās tranzītmašīnas nevarēs krustojumā iekļauties sadalošo joslu robežās," komentē apstādinātais autovadītājs Edgars Kaņepe. "Gribētos, lai šādi ceļi būtu visur," lakoniski bilst vieglās automašīnas vadītājs Vitālijs Tarvids.

 

 

Domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa atzina, ka šādu projektu īstenošana prasa daudz laika, jo viss saskaņojams ar Eiropas naudas devējiem. "Es vēlos pārfrāzēt populāro teicienu "visi ceļi ved uz Romu", un ja mums arī turpmāk izdosies sakārtot ielas, tad varēs sacīt, ka visi ceļi ved uz Valku," smaida U. Ozoliņa.

 

 

Atliek vien novēlēt, lai tam pietiktu naudas. Projekta rakstītāja Dagnija Ūdre sacīja, ka patiešām ir prieks censties, ja redzams tāds rezultāts.

 

Domes izpilddirektors Valdis Rogainis zina, ka šis krustojums ir viena no pilsētas vizītkartēm. "Visu laiku raudzījāmies uz darbu gaitu un cerējām, ka naudas plānotajam pietiks. Viss ir īstenojies," priecājas izpilddirektors.

 

 

Viņš lepojas ar to, ka izdevies kompleksi atrisināt visas gājēju, braucēju, infrastruktūras un komunikāciju problēmas. Tā reti mēdz būt, un šis ir labs paraugs, kā pilsētā risināmi rekonstrukcijas jautājumi. Nākamie darbi līdzīgā veidā paredzēti Zemgales un Rīgas ielas, Poruka un Rīgas ielas krustojumā.

 

 

Jautāts par pašlaik neērto dzelzceļa pārbrauktuves šķērsošanu, kur ļoti jāsamazina ātrums dažādo līmeņu dēļ, izpilddirektors paskaidro, ka līmeņu starpība pamazām izzūd, jo kārta starp sliedēm tiek uzaudzēta. Pilnībā problēmu gan izdosies atrisināt tikai tad, kad notiks darbi Poruka ielas krustojumā.

 

 

"Šogad pa Poruka ielu ieplānots "aiziet" līdz Merķeļa ielai. Sarežģījumus rada apstāklis, ka zem ielas ir kanalizācijas kolektori," skaidro V. Rogainis.

 

Darbu veicējs bija "8CBR". Valdes priekšsēdētājs Andris Rozītis atzina, ka viņam kā autobraucējam ir prieks par katru sakārtoto ceļa posmu. Viņš uzskata, ka šis objekts nebija vienkāršs, tāpēc darbus sekmīgi izdevās veikt, rodot saskaņu, pretimnākšanu un kompromisus starp domi, projektētājiem, būvuzraugu un darba veicējiem.

 

 

Projektētājs nekad nevar visu paredzēt un uzzīmēt uz papīra. A. Rozītis zina, ka rekonstrukcija vienmēr ir sarežģītāka par jauna objekta būvēšanu. Apgrūtina tas, ka darbu laikā jānodrošina satiksme, kustības drošība un tamlīdzīgi. Tas ir līdzīgi kā dzīvoklī taisīt remontu un turpat iekšā dzīvot.

 

Jautāts, vai nav bažu, ka lietus izskalos ceļa nogāzes, speciālists neizslēdz šādu iespēju, taču piebilst, ka objektam ir divu gadu garantija un šajā laikā par visām iespējamajām problēmām atbild būvnieks.

Komentāri 2

Viedoklis

Uzprišina vietā manuprāt, ja vispār nevar iztikt bez šī no vāciešiem aizgūtā vārda, būtu pareizāk- uzfrišināt.

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 12:17

Egle

Protams, prieks nenoliedzams. Tikai, lai Domes darboņi aiziet tepat uz Valgu ekskursijā, vai arī aizbrauc uz Smilteni, paskatīties, kas notiek ar pilsētu. Tad, iespējams, sapratīs, ko nozīmē mūsdienās pilsētas attīstība, sakārtotība.

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 16:26

Valka