Uzsāk diskusiju par Valkas veikalu skatlogiem 9

"Valkas veikaliem skatlogi tiešām ir vienkārši pabriesmīgi. Kurš tur rūpi par veikalu skatlogu noformējumu? Vai tikai veikala īpašnieks vai pilsētas vadošajiem cilvēkiem ir arī kāda teikšana?" forumā jautā lasītāja ar niku valcēniete.

Valkas pilsētas domes jurists Māris Rungulis informē, ka pašvaldības funkcijās neietilpst veikalu skatlogu kontrole. Diemžēl Valkā nestrādā algots arhitekts vai mākslinieks, kura darba pienākumos, jādomā, ietilptu pilsētas kopējā tēla veidošana. Valkas rajona pašvaldību Būvvaldes vadītāja Sarmīte Spuldzeniece informē, ka arī viņu funkcijās neietilpst skatlogu kontrolēšana. Ar Būvvaldi tiek saskaņota lielizmēra reklāmu un izkārtņu izvietošana pie māju fasādēm. S. Spuldzeniece ierosina Valkas domei kopā sasaukt vietējos uzņēmējus un ieteikt vairāk domāt par skatlogu noformējumu. "Skatlogi atspoguļo pašreizējo cilvēku depresīvo noskaņojumu," uzskata S. Spuldzeniece. SIA "K" veikala vadītāja Gita Krastiņa piekrīt, ka dekorācijas logos varētu mainīt biežāk, bet, lai izceltu sešus lielus logus, ir vajadzīgi divi spēcīgi cilvēki. Turklāt visā veikalā nākas pārkārtot preces, lai varētu logus novietot. No pilsētas domes puses nav nekādas atsauksmes, tāpēc skatlogu noformēšana ir savam priekam un pircējiem, kas to ievēro un pasaka atzinīgus vārdus. "Kaunu pilsētai dara arī mājas pamati, kurus remontē jau divus gadus, un milzīgās peļķes," tā G. Krastiņa.

Komentāri 9

Parastā prakse jau ir tāda (vismaz citur, ja ne Valkā), ka veikals aicina kādu mākslinieku veidot skatlogu.Cits biežāk, cits retāk, atkarībā no finansiālajām vēlmēm un iespējām. Pašu veikalnieku spēkiem, tie tomēr lielākoties, ar retiem izņēmumiem, ir neveikli. Ne jau domei jānoformē skatlogi. Dome varētu vien pieņemt kādu nolikumu, kas liedz bezgaumīgus skatlogus eksponēt.
Zobus taču arī ejam ārstēt pie zobārsta? nevis paši sev, pēc savas prasmes un ieskatiem, urbjam un plombējam, kā nu sanāk, tā sanāk.... :) :) :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 18:23

zane

Ar minimāliem līdzekļiem, var panākt maksimālu efektu.To saku, jo pati esmu tirdzniecībā strādājusi. Bet, no kurienes Latvijā ieceļojusi mode, veikala logus ar tumšiem papīriem aizklāt? Kā tas ir Aliansē.
Diskusija uzsākta, bet, ja neviens ne par ko neatbild, tad jau drīz beigsies.

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 21:06

interesanti, kaaa skatlogu nolikumaa tik defineets "bezgaumiigs skatlogs"???????? par gaumi nestriidas...

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 22:37

Soja

Manā uztverē bezgaumīgs būtu tāds: 1)logi dekorēti ar plastmasas puķēm, 2)skatlogos neinteresanti izkārtotas preces, 3)logos redzami tikai reklāmas plakāti. Pieļauju, ka kādam tas var likties interesanti.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 07:44

Izlasot Rīgas Domes nolikumu par skatlogiem, varbūt varētu rasties priekšstats, kuras ir tās nepieļaujamās lietas skatlogā. Tur starp citu ir minēts, cik % no loga drīkst nosegt blīvs materiāls (līmplēve, reklāmas plakāti, kartons, aizkrāsojums, vai kas cits). Un tas par pamatu ir laikam ņemts tomēr no prakses, vērojumiem. Kas ir estētiski, kas nav. Rīgā tomēr skatlogu skaits ir mērāms simtos, nevis padsmitos kā Valkā.
Diskusija par šo jautājumu bija pirms kāda laika dažos Latvijas portālos.
Veikalnieki paši domā, ka izdara labi, jo nav zināšanu šajā jautājumā. Reklāmas un pašrocīgs skatloga noformējums parasti tiek ielikts neproporcionāls logu lielumam, juceklīgi un naivi. Vai arī saskatoties plaģiātus no citurienes, neveidojot savu skatloga seju.
Tāpēc esmu par to, ka tas jādara māksliniekam, ne vis tirdzniecības darbiniekam. Katram savi pienākumi, māka un varēšana.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 08:51

3d

Valkaa prasiibas un izpratne par dizainu ir nieciigas. Ko mees varam prasiit no parastiem veikalniekiem, ja pat Ingras puku veikala ziemassveetku noformeejumaa bija redzams revolcionaara Čegevaras plakaats rotaats ar egliishu lampinaam.Skaisti.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 18:42

Ja neesmu ko pārpratis, tad minētā ''Inga'' komentārā ir ar floristes (pie tam ļoti laba floriste!), nevis mākslinieces izglītību! Lai gan šādi tādi principi abās jomās ir līdzīgi, bet gluži tas pats tas nav gan...Un pedagogi, kas mācās par vizuālās mākslas skolotājiem ,arī būtībā, profesionālā ziņā nav mākslinieki....lai gan daudzi tā to pieņēmuši.

pirms 13 gadiem, 2008.03.08 12:08

I.K.

Kāda lieliska iespēja - doties uz domi un iesniegt savu ideju, varbūt pretendēt uz amata vietu un vēlāk strādāt par Valkas galveno mākslinieku. Es ceru, ka dome spēs atbalstīt inicatīvām bagātu un strādāt gribošu cilvēku.

pirms 13 gadiem, 2008.03.09 11:38

Kukuu

...)izlasot komentaarus nesaprotu kas ir maaksla?
kur ir taa robezha?
Maaksliniekam parasti ir jaanomirst lai kluutu ieveerojams...
secinaajumus cieniijamie maakslas pazineeji un kritikji izdariet pashi!

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 16:37

Valka