Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzsākts darbs pie Valkas novada attīstības programmas izstrādes 8

Ir uzsākts darbs pie Valkas novada attīstības programmas izstrādes. Pirmajā darba grupas sanāksmē klātesošie vienojās, ka Valkas novada 4 galvenās darbības jomas un stratēģiskie attīstības virzieni būs: uzņēmējdarbība, cilvēka labklājība, infrastruktūra un vide.

Pašlaik ir apzinātas un apkopotas Valkas novada pašvaldību pieņemtās vīzijas. Līdz 10.februārim Attīstības un plānošanas nodaļa gaidīs ikvienu priekšlikumu novada vīzijai un galvenos mērķus dažādās jomās - kultūra, sports, sociālā joma, izglītība, uzņēmējdarbība, tūrisms, sabiedriskais transports, infrastruktūra, vide, ārējā sadarbība. Saņemtos priekšlikumus nodaļas speciālisti apkopos, lai nākošajā darba grupas tikšanās reizē vienotos par novada vīziju un mērķiem.

Attīstības programma tiek izstrādāta laika periodā no 2009.gada 27.novembra līdz 2010.gada 28.oktobrim. Programma izstrāde notiks 4 darba posmos noteiktos izpildes termiņos:

I posms - pašreizējās situācijas raksturojums un analīze (situācijas apzināšana) - 2009.gada 1.decembris - 2010.gada 31.marts;

II posms - stratēģiskās daļas izstrāde - 2010.gada 1.aprīlis - 2010.gada 31.maijs;

III posms - attīstības programmas rīcības plāna izstrāde - 2010.gada 1.jūnijs - 2010.gada 31.augusts;

IV posms - attīstības programmas ieviešanas uzraudzības plāna izstrāde - 2010.gada 1.septembris - 2010.gada 28.oktobris.

Saskaņā ar likumu, Valkas novada attīstības programma ir vidēja termiņa plānošanas dokuments (līdz 7 gadiem), kurā noteikts pasākumu kopums ilgtermiņa prioritāšu īstenošanai. Attīstības programma ir pamats vietējās pašvaldības rīcību un investīciju mērķtiecīgai plānošanai un valsts atbalsta plānošanai vietējā līmenī.

Attīstības programma var kalpot arī par pamatu vietējo un ārvalstu investīciju piesaistei, jo investori nevēlas ieguldīt līdzekļus teritorijās, par kuru attīstību nav skaidra priekšstata, kur ir nedroša un nesagatavota vide investīcijām, jo situācija laika gaitā var būtiski mainīties.

Attīstības programmas izstrādē aicināti līdzdarboties arī visi Valkas novada iedzīvotāji un uzņēmēji, sniedzot priekšlikumus un piedaloties Attīstības programmas izstrādes darba grupās.

Komentāri 8

Mirdza

Zeme atveries šo nekompetenču šausmu priekšā.

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 17:31

sen atpakaļ Roberts Ķīlis teica, ka latvieši ir rakstītāju tauta - tiks daudz koncepcijas, plāni, stratēģijas ir izstrādāti pēdējo 20 gadu laikā, piešķirts to rakstīšanai finansējums.
Tikai papīrs panes visu, bet darbos nekas nav ieviests.
Šim papīram ir tieši tāda pati funkcija - kaut ko sarakstīt, lai būtu skaists rakstu darbs.

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 18:15

kaadi gan veel vareetu buut attiistiibas virzieni???????? mal un mal vienu un to pashu un neko jaunu. vai tapec sapulces jataisa un papiri jasmeree, lai par attistibas virzieniem vienotos?

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 19:52

bailīgā

Ne zeme atvērsies ne "nekompetenti"nosarks - paņems priekšā citu novadu attīstības plānus un savirknēs frāzi pie frāzes. Ne uz ko citu te nav ko cerēt. Bet Valkas novada attīstībai tās tiešām būs šausmas.

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 21:31

to Mirdzai

Vai tad kādu gudru tekāds uzklausa? Zemei jau bija jāatveras vairākkārt.

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 21:33

putnuverotajs

Lūk, attīstības programmas izstrādē aicināti līdzdarboties arī visi Valkas novada iedzīvotāji un uzņēmēji, sniedzot priekšlikumus un piedaloties Attīstības programmas izstrādes darba grupās. Šī ir laba iespēja ņemt aktīvu dalību Valkas novada nākotnes veidošanā. Mani tikai mazliet baida tas, ka partijas( kas nāk pie varas) nevis turpina priekšteču iesāktās attīstības programmas , bet pilnībā ignorē un cenšas bīdīt savas idejas un iniciatīvas. Grūti jau būs plānot novada nākotnes prioritāti, nezinot kam tiks dota prioritāte valsts līmenī.

pirms 9 gadiem, 2010.02.10 13:37

to puntnuverotajs

pilnīga taisnība. vajag pēc iespējas vairāk cilvēkiem aktīvi ietekmēt kārtējā papīra taisīšanu.
es pat ieteiktu iesaistīt Valkas bezdarbniekus šajā procesā, jo tiem tāpat nav ko darīt. varbūt, ka to naudu, par ko taisīs šo papīru kaudzi, varētu iedalīt viņiem un visi būs laimīgāki?

pirms 9 gadiem, 2010.02.10 14:36

to puntnuverotajs

pilnīga taisnība. vajag pēc iespējas vairāk cilvēkiem aktīvi ietekmēt kārtējā papīra taisīšanu.
es pat ieteiktu iesaistīt Valkas bezdarbniekus šajā procesā, jo tiem tāpat nav ko darīt. varbūt, ka to naudu, par ko taisīs šo papīru kaudzi, varētu iedalīt viņiem un visi būs laimīgāki?

pirms 9 gadiem, 2010.02.10 14:36

Valka