Uzticīgos Valkā gaida naktī 1

Valkas novadpētniecības muzejs ir to muzeju vidū, kas akcijas Muzeju nakts pasākumos piedalās ceturto gadu - no tradīcijas ieviešanās brīža Latvijā.

 

Šogad akcija notiks Vācijas kultūras mēneša ietvaros un tās devīze ir "Komm morgen wieder!" jeb "Nāc rīt atkal!". "Komm morgen wieder" ir tautā iecienītu pildīto pankūku apzīmējums vācu valodā, ko Latvijā visbiežāk kādreiz lietoja oriģinālvalodā. Recepte ir baltvāciešu radīta.

 

 

"Mūsdienās daudzi šo nosaukumu varbūt jau piemirsuši, bet varbūt nekad nav dzirdējuši. Muzeji, šī teiciena iedvesmoti, pārskata savus krājumus, iespējas, meklē atbalstītājus un jau gatavo īpašus pasākumus, stāstus, koncertus, izstādes, ar ko pārsteigt uzticīgos apmeklētājus,""Ziemeļlatvijai" skaidro Valkas novadpētniecības muzeja speciāliste Ligita Drubiņa. Pasākumu vadīs personāži no Cimzes laikiem.

 

Šī gada tēma muzejam ir ļoti atbilstoša, jo tas atrodas bijušajā Vidzemes draudžu skolu skolotāju semināra ēkā un tā misija ir popularizēt latviešu pedagoga un koru kultūras pamatlicēja Jāņa Cimzes un viņa audzēkņu atstāto kultūras mantojumu.

 

Pasākuma galvenā doma būs par to, ka cilvēka dzīves kvalitāte nav iedomājama bez dažādu kultūru mijiedarbības un bez saiknes starp pagātni un nākotni. 19. gadsimta otrajā pusē Jānis Cimze, vadot skolotāju semināru, kur mācījās latvieši un igauņi, pamatojās uz savu Vācijā iegūto izglītību. Viņš savā darbā pielietoja vācu pedagogu pedagoģiskās atziņas, no kurām daudzas līdz pat 20. gadsimta beigām izmantoja Latvijas teritorijā.

 

 

 Organizatori izmantos visas muzeja, tas ir, bijušā skolotāju semināra, telpas un muzeja parku. Pasākuma organizēšanā un norisē aktīvi piedalīsies Valkas un Valgas jaunieši.

 

 

Valkas novadpētniecības muzeja šā gada akcijas Muzeju nakts programmā būs aktivitātes, kas jau kļuvušas par tradīciju: ērģeļu mūzikas koncerts, vēsturiskas izstādes atklāšana. Vēl muzejs apmeklētājiem piedāvās atraktīvu fotografēšanos muzeja parkā, vācu kulinārijas darbnīcu, Valkas ģimnāzijas skolēnu prezentāciju par braucienu uz Vāciju un kora koncertu.Būs arī jauns pasākums.

 

 

Tieši seminārā Valkā 1870. gadā pirmoreiz Latvijā rādīja jaunu mākslas veidu - teijāteri, kurš itin drīz ieņēma nozīmīgu vietu pilsētas kultūras dzīvē. Valkas ģimnāzijas jauno teatrāļu trupa (vadītāja Una Veinberga) pirmo reizi Valkā - atkal bijušajā seminārā - pilsētas iedzīvotājiem sniegs ieskatu jaunajā žanrā "Teātra sporta spēles".

 

Muzeju nakti organizē Muzeju valsts pārvalde sadarbībā ar Kultūras ministriju. To finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Valkas rajona padome. Šā gada akcija Muzeju nakts Valkā notiks 17. maijā no pulksten 19.00 līdz 01.00 vai ilgāk - pēc muzeju iespējām un apmeklētāju vēlmēm. Kā allaž, visa pasākuma programma ir bez maksas.

Komentāri 1

Neuzticiigaa

...))
ljoti jauks pasaakums un droshi ka izdosies godam!
piedaliijos pagaajushajaa gadaa un nenozheeloju!!!
Viva la viva

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 12:14

Valka