Vai banka ņirgājas par pensionāriem? 31

Banka "Citadele" ņirgājas par veciem cilvēkiem, tā uzskata kāda 75 gadus veca valcēniete. Viņa uzticēja savas nedienas laikraksta redakcijai. Aizvadītajā trešdienā, apmeklējot bankas rīkoto tikšanos Valkā, pašvaldības iestāžu ēkā Beverīnas ielā 3, pensionāre iedzīvojusies vien veselības problēmās, jo lietderības koeficients apmeklējumam bijis nulle.

Pensionāre stāsta, ka bankas darbinieki atnākušajiem piedāvājuši vien atvērt vai nu kontu, vai internetbanku bankā "Citadele".

Nesaņem naudu"Cik gudri atnācām, tikpat gudri aizgājām," stāsta pensionāre. Viņa tikties ar bankas "Citadele" pārstāvjiem devusies ar mērķi atgūt savu "Latvijas Krājbankā" noguldīto naudu. Ar šādu mērķi bija ieradušies vairāki pensionāri, arī no tālienes. Diemžēl neviens nesaņēma savu tik ļoti gaidīto naudu, vien aicinājumu atvērt kontu vai internetbanku. Sirmā kundze stāsta, ka trešdien banka atkal būs Valkā.

Tiem, kuri aizpildīja pieprasītos dokumentus par internetbanku, šoreiz atvedīšot paroles un kodus, bet ko šāda iespēja dod pensionāriem, kuriem nav ne datoru, ne saprašanas, kas tā tāda internetbanka ir? Pensionāre uzskata, ka banka "Citadele" par priviliģētākiem klientiem uzskata tos, kuriem pieejams ir internets un viņi prot ar to rīkoties.

Valcēniete atgādina, ka daudziem pensionāriem pat sapņos nav rādījies dators, kur nu vēl izpratne par internetbankas lietošanu, tāpēc nav saprotams, kāpēc šādi izbraukumi vispār ir jāorganizē, jo veci un nevarīgi cilvēki cer uz palīdzību, lai varētu atgūt savu naudu, nebraucot uz Valmieru.

"Dažs vecītis knapi pa kāpnēm spēja uzkāpt, bet vīlies aizgāja, jo saprata - bankā esošie 30 vai 50 lati ir zaudēti," stāsta pensionāre.

"Ziemeļlatviju" izbrīna, kāpēc banka "Citadele" laikus neinformē cilvēkus par saviem izbraukumiem un nepaskaidro viņiem, kā pareizi būtu jārīkojas, lai pensionāriem būtu vieglāk, nevis sarežģītāk.

Izbraukumos ievēro drošībuLai noskaidrotu, kā notiek bankas "Citadele" izbraukumi uz reģioniem, sazinājos ar šīs bankas Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāju Ievu Prauliņu. Viņa skaidro, ka banka izbraukumus organizē, sadarbojoties ar vietējām pašvaldībām. To laikā iedzīvotājiem un uzņēmējiem pie "Citadeles" klientu konsultantiem ir iespēja noformēt visus nepieciešamos dokumentus konta atvēršanai un internetbankas pieslēgšanai bankā "Citadele" bez maksas.

Tāpat iedzīvotājiem ir iespējams arī aizpildīt iesniegumu par maksājuma kartes saņemšanu. Pēc piecām darba dienām, kad kartes būs izgatavotas, iedzīvotājiem tās piegādās. Diemžēl konsultantiem izbraukumā nav pieejams tāds drošības un tehniskais aprīkojums kā bankas filiālēs, tāpēc izbraukumu laikā nav iespējams saņemt skaidru naudu un veikt pārskatījumus.

I. Prauliņa norāda, ka bankas konsultanti sniegs arī konsultācijas par valsts garantētās atlīdzības izmaksu "Latvijas Krājbankas" noguldītājiem. Viņa atgādina, ka "Citadeles" internetbankā bez bankas filiāles apmeklēšanas ikvienam klientam ir iespēja dot rīkojumu par valsts garantētās atlīdzības izmaksu uz jebkuras bankas kontu pēc klienta izvēles.

Varēs saņemt plašāku pakalpojumu klāstu"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka nākamais bankas "Citadele" izbraukums notiks jau rīt no pulksten 10 līdz 15 "Latvijas Krājbankas" filiāles telpās Valkā, Rīgas ielā 11. Šajā reizē "Citadelei" būs iespēja izmantot bankas telpas, tāpēc iedzīvotāji un uzņēmumi varēs saņemt plašāku pakalpojumu klāstu, tostarp varēs veikt valsts garantētās atlīdzības pārskaitīšanu uz kontu.

14. decembrī "Citadeles" Mobilajā klientu apkalpošanas centrā būs iespējams noformēt: norēķinu kontu bankā "Citadele", internetbanku, maksājumu kartes, SMS banku, termiņdepozītu vai krājkontu, kā arī "Latvijas Krājbankas" klienti varēs pārskaitīt valsts garantēto atlīdzību uz bankas "Citadele" vai jebkuras citas bankas kontu pēc klienta izvēles. I. Prauliņa norāda, ka Mobilajā klientu apkalpošanas centrā drošības apsvērumu dēļ nebūs iespējams izņemt skaidru naudu. Bankas pārstāve neskaidrību gadījumā zvanīt uz tālruni 67010000.

Komentāri 31

...

Nespej neko sakartot! kapec nevareja krajbanku ka naudas parskaititaj vietu izmantot? Protams, ka ta ir nirgasanas. Pirmkart si informacija par bankas izbraukumiem netiek pienacigi izplatita un otkart - tie kas spej atvert internetbanku, spej aizbraukt uz valmieru, bet veciisi, ne vini var kur aizbraukt un rindas nostavet, ne kaut kadu internetu saprast. Stulbums.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 17:21

jyki

Pašvaldībām vajag noorganizēt autobusu , tas tak ir vienkārši .

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 17:33

h

Lasīju Citadeles mājas lapā, ka sadarbībā ar pašvaldībām ir gatavi izbraukt uz vietām, tur bija pateikts viss, ko varēs izdarīt vai ne. Novadā ir veselas divas sabiedrisko attiecību speciālistes, vai viņu uzdevums nebūtu iepriekš izziņot un paskaidrot? Reizēm brīnos, priekš kam vispār tādas, lai reizi mēnesī ievāktu ziņas to dienestiem un saliktu pāris avīzes lapās? Vai pafotografētu retos pasākumus?

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 17:51

es

Pensionārs varēja nokārtot kartiņu un ar šo kartiņu tepat Valkā no automāta izņemt savu naudiņu,vienā reizē 500ls.Viss bez maksas.....Jā.vajadzēja kas apskaidro,Konsultanti uzstadija savu,vai nu Valmiera,vai Citadele'jaatver konts un savādāk nebušot nekad.Uzskatu ka tā bija veco ļaužu pievilināšana CITADELEI,konsultanti bija no RIGAS,,....ALŪKSNĒ gan esot cilvēki piekrituši,tad spriediet paši kā .....

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 18:40

bete

..un ko tad pensionaram, kas datoru nav redzejis, dod citadeles info majas lapaa? datori, datori, kartes, parslaitijumi.....bet normali vairs neko nevar izdarit. neviens nerekinas, ka ir tukstopsiem cilveku, kam nav ne datoru, ne karsu, jo vini ir par veciem, lai to apgutu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 18:41

Pele

Ja pensionārs nav redzējis datoru, tad pats vainīgs, ka pa šiem gadiem nav painteresējies, kur atrodas bibliotēka. Tur pie datora var tikt bez maksas.Lai nu tie pensionāri nebļaustās pa visiem stūriem. Nabadziņi atradušies. Lai dzīvo līdzi laikam, kā mēs visi. Ja negrib, tad ir jāmirst nost.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 20:09

Pele

Ak jā, un visu var apgūt, ja labi grib. Mums ir pietiekami daudz pensionāru, kas spēj valodas apgūt, datorzinības, jaunas dejas un iemaņas. Vajag tikai gribēt, nevis čikstēt un neko nedarīt. Ja negrib mācīties, tad , lai iet uz mežu dzīvot un nejauc valstī gaisu ar savām noželojamajām vaimanām.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 20:11

Nu

Pele, kā tev nav kauna, tie ir cilvēki, kas dzīvoja pēckara laikā, smagi strādāja kolhozos no rīta līdz vakaram. Ar ko arī ir sabeigta veselība. Tieši viņi nav nekādi čīkstuļi.
Kad tev būs 75, paskatīsimies kā cilposi pa iestādēm, bibliotēkām..

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 22:15

es

Pele, tu tiešām esi stulba, lai neteiktu vairāk.Pakaunējusies būtu muti vērt vaļā.Un tā ir tava cieņa pret vecākiem cilvēkiem?

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 08:34

Jānis

Vai uz lielpilsētu Strenčiem aridzan brauks un kad.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 10:50

Pele

Un ko tad sanāk, ka visi, kas strādājuši kolhozos un baigie dunduki? Neviens nespēj iemācīties ieiet ibankā, vai neviens no viņiem neprot lasīt, lai atrastu banku, kur darbinieki izskaidro un iemāca, kā rīkoties ar kartēm? Interesanta teorija par tiem kolhozniekiem.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 11:01

Upis

Nu šeit jau izklausās pēc tukšas čīkstēšanas cik esmu bijis Citadeles filialēs visi darbinieki palīdz sakārtot lietas lai naudu saņemtu un parāda kā ar internetu rīkoties, kā ar kartēm, takā nevajag te čīkstēt. Neticu kad izbraukumos Citadele darbinieki nepiedāvā labāko variantu kā tikt pie naudas nebraucot uz Valmieru. Un neiestāstīsiet, kad tagad ka Krājbanka ciet pensijas vairs nesaņemsiet... noteikti jau jauni konti ir atvērti citā bankā vai pasta PNS sistēmā.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 11:05

Braucējs

Upis

Tieši tā.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece, krahu piedzīvojušās "Latvijas Krājbankas" klientiem, kam konts ir nevis "Citadele bankā", bet kādā citā bankā, iesniegumā "Citadele bankai" jānorāda, ka naudu vēlas saņemt kādas citas bankas kontā (vai izņemt skaidrā naudā)..

Šiem klientiem būs jāierodas "Citadele bankā", taču nebūs obligāti jāatver konts šajā bankā..

"Citadele banka" pēc klienta vēlēšanās veiks garantētās noguldījumu summas pārskaitījumu uz jebkuras bankas kontu, ko norādīs klients


Ja nemaldos tad Valkā bija SEB, Hipotēku, Swedbank bankas?

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 11:21

Līga

Cilvēks mūža nogalē diemžēl nekļūst ne veselāks , ne veiklāks, ne gudrāks. Bieži vien slimības dara savu un tie , kas ciparus grauza kā riekstus, pensionāru gado reizēm bez citu palīdzibas pat netiek galā ar sadzīviskām lietām.
Tādēļ būsim saprotoši un labāk palīdzēsim saviem radiem vai kaimiņiem nokārtot šīs lietas , vai vismaz izskaidrot kā viņi var tikt pie savas naudiņas.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 11:22

Braucējs

Līga.

Jā, Citadele varēja norādīt to, ka var atvērt citur kontu (bankās kas ir pieejamas Valkā), bet kapitālisms dara savu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 11:26

Cita pensionāre

Ak tu,nejaukā pele, kaunu,godu un cieņu pret veciem cilvēkiem esi pazaudējusi,vai arī tev tavi vecāki nav iemācījuši, ka vecus cilvēkus vajag godā turēt. Arī es esmu padomju laika produkts, bet līdzjūtību pret cilvēkiem neesmu pazaudējusi un neklaigāju, ka nezināt datorus ir bezmaz vai pasaules gals. Es nesaku, ka pensionārs nespēj apgūt datoru, bet saproti vienu, ka tās ir divas atšķirīgas lietas, gribēt un varēt. Gribētu redzēt, kā tu 70 gados skriesi uz bibloteku apgūt vēl jaunākas tehnologijas, jo šīs jau būs novecojušas, tāpēc padomā,pirms izdari secinājumus.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 12:19

Pele

Kas grib dzīvot interesanti, nevis tikai čīkstēt un iesūnot, tas arī iemācās strādāt ar datoru. Un te nav runa par cieņu vai necieņu pret veciem cilvēkiem. Runa iet par to, ka ir jau apnicis visur klausīties, ka pensionāri nevar šo un to, kā tādas svētās govis. Pret tādiem mūžīgajiem čīkstuļiem arī nav cieņas. Lai iet uz banku, tur visu izstāsta. Ja var aiziet pēc produktiem uz veikalu, tad pa ceļam bankā arī var iegriesties. Kas nevar paiet, priekš tam mums ir sociālie darbinieki, kas rūpējas par tādiem cilvēkiem. Kur te ir problēma?

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 13:25

Aina

Pele, kādēļ tāds naids pret pensionāriem?
Par čīkstēšanu - esmu novērojusi, ka mūsdienu jaunatne čīkst daudz vairāk, kā cits pensionārs savos gados... Reizēm, riebj, ka jauns cilvēks sāk īdēt - grūti tas un grūti tas, jā bet pie datora dirnēt gan nav grūti? Tur arī tās muguras sabeidz!!!
Cienīsim, sapratīsim citus un tad arī pats tiksi cienīts. Mēs vēl nezinām, kas būs piem. pēc 20 gadiem, jo tehnoloģiju sistēmas ļoti strauji attīstās.

pirms 9 gadiem, 2011.12.13 15:14

Valka