Vai dzīres mēra laikā? 87

Braucienam budžetā jau ieplānoti 1000 lati

Laikā, kad Valkas dome budžeta līdzekļu taupības dēļ nolēmusi daļu pašvaldības un struktūrvienību darbiniekus sūtīt bezalgas atvaļinājumā, atlaiž sētniekus un samazina līdzekļus domes iestādēm, pašvaldības delegācija augustā gatavojas doties piecu dienu ilgā komandējumā uz sadraudzības pilsētu Osthammarā Zviedrijā.

 

Jautājums par desmit cilvēku delegācijas komandēšanu ārzemju braucienā bija iekļauts pirmdienas domes sēdē, bet, izceļoties diskusijām deputātu vidū, tā izskatīšana atlikta līdz marta sēdei. Šim braucienam jau bija gan ieplānoti 1000 lati pašvaldības Izglītības nodaļas budžetā.

 

Pašvaldības delegācijas brauciens plānots no 26. līdz 30. augustam. Tā mērķis ir konference "Enerģija un ilgspējīga attīstība Baltijas jūras perspektīvā", kur tās dalībnieki varēs apmainīties ar zināšanām un pieredzi šajā jomā, kā arī lai uzlabotu apkārtējās vides situāciju un rastu enerģijas un vides risinājumu vietējā līmenī.

 

Delegācijas sastāvā iekļauti pieci pašvaldības darbinieki - domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa, izpilddirektors Valdis Rogainis, Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga, domes Attīstības un projektu vadības nodaļas vadītāja Dagnija Ūdre un projektu koordinators Eduards Ivļevs, kā arī pilsētas jauniešu delegācija - domes speciāliste darbam ar jauniešiem Romina Meļņika, Inga Kozlovska, Sanda Cekula, Anna Iesalniece un Vita Āboliņa.

 

 

Delegācijai dome ieplānojusi atmaksāt visus izdevumus saistībā ar ceļa izdevumiem, bet U. Ozoliņai - arī atmaksāt komandējuma naudu 30 procentu apmērā no Ministru kabineta noteikumos minētās dienas naudas normas par piecām komandējuma dienām. Jāatgādina, ka augustā jau būs notikušas pašvaldību vēlēšanas un neviens nevar paredzēt, vai pašreizējās amatpersonas sēdēs šajos pašos krēslos.

 

Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa uzskata, ka ažiotāža ir sacelta nevietā. Jautājuma izskatīšana atlikta līdz brīdim, kamēr zviedri atsūtīs konkrētāku pasākuma programmu, lai varētu izvērtēt, vai delegācijā iekļauti piemēroti kandidāti.

 

 

Gadījumā, ja augustā domes priekšsēdētāja amatu ieņems cits priekšsēdētājs, tad pēc U. Ozoliņas teiktā, komandējumā varēs doties viņš. Kas attiecas uz ceļa izdevumiem, tad tie pēc kāda laika tikšot atmaksāti no ES fonda, kas paredzēts šī projekta īstenošanai.

 

 

Arī "Ziemeļlatvijas" aptaujātie speciālisti atzina, ka neizprot šī brauciena jēgu, kā arī pauda izbrīnu par delegācijā iekļautajām personām, no kurām, iespējams, par enerģijas izmantošanu izpratne ir tikai V. Rogainim un E. Ivļevam. Viedokļu paudēji gan lūdza laikrakstam viņu vārdus neminēt.

 

Tāpat neesot skaidrs, pēc kādiem principiem izvēlēti braucēji, piemēram, no pilsētas jauniešu vidus. Iepazīstoties ar komandējuma mērķi, vairākums atzina, ka zem tā slēpjoties "viens kārtīgs plezīra brauciens".

 

Valkas domes deputāte Erna Pormeistere, kura bija gatava savu viedokli paust atklāti, uzskata, ka šis brauciens ir nelietderīgs.

 

"Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju pilsētā, doties uz šāda veida konferenci būtu amorāli. Nesen jau pašvaldības delegācija pabija Zviedrijā, lai piedalītos projekta izstrādē par skaistu novecošanu. Tas viss, nenoliedzami, ir vajadzīgi, bet pilsētas vadībai ir jāņem vērā notiekošais pilsētā," norāda deputāte.

 

"Ziemeļlatvija" turpinās sekot līdzi notikumu gaitai un par to informēt lasītājus.

Komentāri 87

NATA

IEPRIEKŠ MINĒTAIS BRAUCIENS DOMES BUDŽETĀ ROBU NEIZVEIDOJA JO VISU APMAKSĀJA ZVIEDRU PUSE. TOTIES ,JA REALIZĒSIES PROJEKTA IECERE VALKĀ TIKS IZVEIDOTS DIENAS CENTRS PENSIJAS VECUMA CILVĒKIEM, TAJĀ SKAITĀ ŠOBRĪD AKTĪVAJIEM KLUBA ZELTA RUDENS DALĪBNIEKIEM BŪS IESPĒJA SEVI VĒL LABĀK REALIZĒT.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:13

janka

Tie viedokļa paudēji, kuri lūdza savus vārdus neminēt, paši deputāti vien ir. Un 100%, ka tie ir Pormeisteres kundze vai Alberga kungs, kuri sākuši jau gatavoties novadu vēlēšanām. Presei vajadzētu arī painteresēties, kas notiek viņu iestādēs - kā iet ar līdzekļu ekonomiju.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:16

Inga

Janka! palsies par ieteikumu. Noteikti painterēsimies.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:25

;0

Ja tas ir tā, kā raksta NATA, tad par maldinošo rakstiņu būtu kādam uzskatāmi jāatbild. Vai ne tā?

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:26

bezdarbnieks

janka...ja jau tu zini par tiem 100% tad pats esi deputāts un sēdi tā galda otrā pusē un vēl pie tam esi tās delegācijas satāvā. varbūt tās delegācijas vietā ir tikai 1 delegāts kas tad nokārtos tās projektu ieceres!... lai veicas.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:27

valka

Vajag tak turpināt sarīkot dzīres mēra laikā kamēr vēl var.Valka jau tikmēr būs izmirusi.Baigie enerģijas lietu pārzinātāji.Jau cik gadus brauc tais pieredzes apmaiņās dažādās , bet pilsētai tak labuma nekāda.Tās ir tīrās ekskursijas-taču beidzot atklāti pasakiet.Nevajaga tēlot baigos gudrīšus šajās jomās no kurām Jūs neko nesaprotiet.Kāda ilgspējīga attīstība, ja JŪS pat elementāras lietas nevariet nodrošināt kā piemēram svaigi uzlietu asfaltu sarokat mēneša laikā utt. lai ar enerģiju nodarbojas LATVENERGO.Jums ir vajadzīga cita enerģija.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:46

y

Skumji skatīties uz Valkas bezatbildīgajiem deputātiem!

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:58

ooo

O, tu nerubii fisku, Nata raksta par ieprieksejo domes braucienu uz Zviedriju, ne so, kas planots! Un Pormeistare jau viedokli pauda atklati.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 13:59

valka valga

nepareiza fizika!!Valga paliks!!!
taatad Valkas sauszemi varees izmantot laivu paarvilkshanai paar Pedeli!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 14:09

Erna

Nolāpītie deputāti. Vai nepietiks braukāt par valsts līdzekļiem plezīros? Vietējie, uztaisiet taču protesta akciju. Uzrakstiet attiecīgajām instancēm par naudas izsaimniekošanu! Ozoliņa, kaunējusies būtu. Tauta atveriet acis un neaizmirstiet, ka par tiem naudas izsaimniekotājiem nedrīkst balsot, citādi badā nomirsiet.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 14:47

man jau patīk...

Jāa- kampaņa tiešām ir sākusies... Un dažu viedokļi ir svarīgāki par citu viedokļiem... Un izskatās, ka Ziemeļlatvijai ir politiskas simpātijas.... Un daži deputāti velk bikses pār galvu... Bet vai nav vienalga, ka neērti, ka tik iekšā... Nu jāgaida atbildes reakcija un tad būs vēl interesantāk...

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 15:41

ezis

Strādāju domes struktūrā. Izlasot šo man radās pamatīgs šoks par delegātu sastāvu. Mūsu iestādes darbiniekiem jāiet mēnesi garā atvaļinājumā, samazina algas, bet te, redziet, jaunieši brauks izklaidēties par mūsu grūti maksāto nodokļu naudu. Vai tiešām kauna nav?

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 15:44

teātris

Nevajag tik traki satraukties, Zviedrija jau nav Malta! Tie, kas tur bijuši (un ne no domes un ne par savu naudu) taču to saprot?

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 15:46

zinošā

Riebjas, ka šitā čakarē tautu! Pirmkārt - izērēs 1000 latu ceļam, ko pēc tam Zviedrija atskaitīs atpakaļ. Un izlasiet, kas bija rakstīts - ne tikai par enerģētiku, arī par attīstību konference. Tāpēc jālaiž tādi cilvēki, kuri ir pozitīvi noskaņoti runāt par lietām un kas pasaulē nezākās Valku un Latviju.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 15:59

arī gribu braukt

Brauciens ir kā ikgadējs dvīņupilsētu sadarbības uzturošs pasākums. Kāpēc žurnālisti nepasaka to? Un šo sadarbību reglamentē noslēgtais savstarpējais līgums, kas nosaka atbildību piedalīties. Bet te ne no šā, ne no tā gudrīši spriedelē par izklaides braucienu un nelietderību. No kurienes viņiem tas tik labi saprotams, ka gatavs slēdziens? Tās beigu beigās ir starpvalstu attiecības, un kā Valka sevi tur parāda. Ko grib pateikt noliedzēji? Paši grib braukt - lai piesakās, līdz nākošajai sēdei laika gana.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 16:07

skauģu prieks

Atkal skauģi sarosījušies! Un cik labi palika, ka atrada iespēju otra šķīvī iespļaut. Tak lai zin, ka čūskas nesnauž. Un ko vēl labāk atrast, kā domi nozākāt! Tak jau būs, kam patiks. Un ja izdodas vēl sarīdīt vienu pret otru - tur tak dvēsele uzreiz atdzeras.

pirms 12 gadiem, 2009.02.25 16:12

Valka