Vai ministrus interesē Valkas situācija, rādīs laiks 2

Pagājušonedēļ Valkas dome saņēmusi atbildes vēstuli no Valsts kancelejas Vēstuļu un apmeklētāju pieņemšanas nodaļas.

 

Jau informējām, ka februāra beigās pašvaldība nosūtīja vēstuli toreizējam Ministru prezidentam Ivaram Godmanim par nelabvēlīgo ekonomisko situāciju pierobežas pilsētā Valkā, kas izveidojās pēc pievienotās vērtības nodokļa palielināšanas. Kā zināms, Igaunijā šis nodoklis ir 18, bet Latvijā - 21 procents. Šo nodokļu starpību labprāt izmanto latviešu pircēji, kas lielākoties pārtiku un degvielu iegādājas Valgā.

 

Valkas domes preses sekretāre Ingūna Medne stāsta, - atbildē minēts, ka pašvaldības vēstule pārsūtīta Finanšu ministram Atim Slakterim, Satiksmes ministram Aināram Šleseram un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram izskatīšanai kompetenču ietvaros un atbildes sniegšanai.

 

Valkā, Rīgas ielā darbojas pircēju iecienītais veikals "Liepa", kas pieder SIA "Spārīte". Pirms neilga laika īpašnieki bija spiesti slēgt otru pārtikas preču tirgotavu "Aiga", kas neatradās tik ģeogrāfiski izdevīgā vietā. SIA valdes priekšsēdētājs Ilmārs Akmentiņš atzīst, ka ikdienā nākas uzklausīt pircēju kritiku par augstajām preču cenām, salīdzinot ar kaimiņpilsētu Valgu.

 

 

 Viņš atklāj, ka veikalā tirgotajām precēm uzcenojums ir nemainīgs jau desmit gadus. Pircējiem diemžēl jārēķinās, ka preces dārgas pienāk jau no piegādātājiem. "Kamēr varēsim savilkt galus kopā, tikmēr strādāsim," sola veikala īpašnieks.

Komentāri 2

Akmentiņa kungs! Man ļoti patīk Jūsu veikals, bieži apmeklēju to. Vai nevarat paplašināt preču sortimentu ar Rubeņu žāvērjumiem. Būs vēl jauni pircēji. Kopš nav Zemnieku sēta, Valkā nevar nopirkt tītaru stilbiņus. Dikti gardi!

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 15:51

ak

Ministrus interesē tikai savs maka biezums, jo citādi ar pāris tūkstošiem nevar iztikt.....

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 17:31

Valka