Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk būtu jānovērtē pastnieku darbs

Ir sākusies jaunā preses izdevumu abonēšanas kampaņa. Preses izdevējus satraukusi ziņa, ka lielākais izplatītājs - "Latvijas pasts" - apspriež iespēju avīzes un žurnālus klientiem nepiegādāt sestdienās.

Pastniece ar 18 gadu lielu stāžu Irgina Ķīkule gan nekomentē šo faktu, jo viņa ir ierindas darbiniece, bet lēmumus pieņemot "tur augšā".

Pastnieces dabā - izpalīdzēt otram I.Ķīkule stāsta, ka pirms pastnieces darba strādājusi veļas mājā. Štatu samazināšanas dēļ zaudējusi darbu, bet drīz vien pieteikusies uz šo amatu. Līdz šim vēl nav nācies nožēlot par savu izvēli, jo nevar iedomāties to brīdi, kad būs jāsēž mājās ar klēpī saliktām rokām. Lai gan pastniece jau ir pensionāre, viņai patīk uzturēties svaigā gaisā.

Arī klienti, kuriem pastniece piegādā preses izdevumus, ierakstītās vēstules, sīkpakas vai bandroles, parasti viņu gaidot, esot laipni un atsaucīgi. Pastniece atceras laikus, kad pensionāriem bija jāpiegādā arī pensijas. Tad esot pat vairākas reizes dienā jāizstaigās savas apkalpes zonas maršruts. Toreiz iznācis vairāk aci pret aci kontaktēties ar cilvēkiem.

Tagad pensijas nav vairs jāiznēsā, bet, sākoties abonēšanas kampaņai, klienti, kuri veselības problēmu dēļ nespēj tik bieži kā gribētos aiziet līdz pilsētas centram, lūdzot pastnieci pasūtīt avīzes, kā arī reizēm nokārtot dažus maksājumus. I. Ķīkule labprāt izpalīdzot, jo tas esot viņas dabā - izpalīdzēt otram. Valkā cilvēki visvairāk lasot "Ziemeļlatviju", "Latvijas Avīzi", arī žurnālu "Ieva" un "Ievas Stāstus".

I.Ķīkules apkalpes zonā ietilpst arī Merķeļa ielas pasta pakalpojumu izmantotāji. Tiekamies pie pensionāriem Ritas un Edgara Otlandiem, kuri cītīgi abonē vairākus žurnālus. Toties vietējo laikrakstu "Ziemeļlatvija" lasa vairākas ģimenes, tostarp arī Otlandi. E. Otlands domā, ka pensionāri vēl dzīvo labi, jo, ja vien ir vēlēšanās, var atļauties abonēt preses izdevumus.

"Mūsu pastniece ir jauka un atsaucīga. Ja mani redz uz ielas, vienmēr apstājas un atdod man domāto presi," atklāj pensionārs. Viņš ar sievu Valkā dzīvo kopš 2002. gada, un ir apmierināts ar lēmumu no galvaspilsētas pārcelties uz mazpilsētu. Atceroties dzīvi Rīgā, pensionāri nekad nebija pārliecināti par savas pastkastes satura drošību, jo bieži vien to uzlauza.

Valkā līdz šim nekas tāds nav piedzīvots. Ja pastniece pasta ideju nestrādāt sestdienās nekomentē, tad pensionārs gan neslēpj savu neapmierinātību. Viņu uztrauc "Latvijas Pasta" attieksme pret saviem klientiem. Brīvdienās, kad cilvēkiem vairāk esot vaļas, tāpēc var arī atlicināt laiku preses izdevumu lasīšanai, to, iespējams, vairs nevarēs darīt.

Pensionārs cer, ka preses izplatītājs vēl kārtīgi apdomāsies un nepieņems tik nepopulāru lēmumu. Tas gan neietekmēšot Otlandu ģimenes vēlmi arī turpmāk abonēt presi. Pensionārs slavē "Ziemeļlatviju", jo "avīzīte raksta par aktuāliem notikumiem". Viņam patikusi otrdienas laikrakstā publicētā krāsainā fotoreportāža no Valkas ģimnāzijas 90. gadu jubilejas svinībām.

Valka