Vairs nepiešķirs Valkas pilsētas stipendiju 12

Valkas novada domes deputāti nolēma šogad vairs nepiešķirt Valkas pilsētas stipendiju.

Deputāti atcēla pagājušā gada domes lēmumu, kurā noteikts, ka stipendiju šogad piešķirs ķīmijas specialitātē studējošam studentam.

Pērn dome pieņēma lēmumu, ka ar stipendiju atbalstīs ķīmijas specialitātes studentu, jo tolaik aktuāla problēma bija ķīmijas skolotāja vakance Valkas ģimnāzijā. Šī problēma patlaban ir atrisināta, tāpēc jaunu stipendiātu novada dome nemeklēs, jo pašlaik tam nav līdzekļu.

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Valkas pilsētas 2008. gada stipendiāts bija Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes 1. kursa students Artūrs Lazdiņš.

Viņš visu mācību gadu saņēma ikmēneša stipendiju 80 latu mēnesī. Stipendijas mērķis bija sekmēt studējošās jaunatnes piesaistīšanu un atgriešanos Valkā.

Komentāri 12

Burvīgi. Tikai divi jautājumi - kāds labums Valkai no būvniecības un kādi ir stipendiāta sasniegumi augstskolā?
Varbūt var palūgt interviju ar Valkas stipendiātu un noskaidrot, ko šī stipendija ir papildu devusi un tās nepieciešamību.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 21:54

zibens

Man arī būtu interesanti uzzināt, kādas sekmes par saņemto stipendiju ir cienījamam studentam.Cik dzirdēts, viņš jau ne vienā vien mācību iestādē apsildījis degunu, tā arī līdz galam nav aizticis.Tad jau forši, nahaļava katru mēnesi un tik tusē pa Rīgu? Ja saņem valsts stipendiju, nākas zubrīt, visus ekšus un ieskaites sekmīgi kārtot, pretējā gadījumā tiksi norauts no pupa.Novada dome jau laikam ir bagāta, ka var atļauties maksāt katru mēnesi 80,-Ls....

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 22:11

Laikam jau

iepriekšējiem komentētājiem augstskolas I kursā ir bijuši ļoooti vērā ņemami sasniegumi.Prieks par viņiem!Bet par to ,ka obligāti jāpublicē laikrakstā dati par sekmēm ,līdz šim nebija dzirdēts.Varbūt tiem ,kas vēlas ko zināt, vajadzētu vērsties pie paša stipendiāta ,ja jau par to nekas nav rakstīts avīzē.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 08:21

???

Vai tad tā nav nodokļu maksātāju nauda, arī mana???

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 09:56

neizpratnē

"Laikam jau",saprotu,ka ir stipendiāta ģimenes locekle,ja tāds satraukums.Visvieglāk mācīties ir 1.kursā,bet tālāk ir jāmācās!Man arī ir pulnīgi saprotami,ka no pašvaldības sponsorētie pasākumi tiktu publiskoti / arī studetu atbalsts/. Pēc gada vai cita perioda jābūt publiski pieejamai informācijai par rezultātiem /arī par studentu sekmēm/. Tas liktu aizdomāties un nopietnāk izskatīt,pašvaldības darbiniekiem un deputātiem,kādus pasākumus un personas atbalstīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 07:45

nesapratu

vai tad pērnais stipendiāts bija vienīgais kopš Kristus dzimšanas,kuram tika piešķirta stipendija?Kaut kā neatceros,ka par tiem iepriekšējiem būtu bijis tāds satraukums.Un ne jau viņš pats sev to stipendiju piešķīra,laikam jau bija kāds iemesls,kādēļ deputāti par to nobalsoja.Kādēļ tad paši nepiedalījāties tajā konkursā-varbūt arī jums laimētos?Bet riet aiz stūra ,protams ,vieglāk.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 08:38

kaut kā neatminos, ka būtu šāds konkurss izsludināts, ar labprāt būtu pieteikusies. Vai tik tie nav mammītes - deputātes nopelni?
P.s. Muļķības, ka pirmajā kursā ir mācīties visvieglāk - tieši tāpēc ir tik liels atbirums pirmajā gadā, jo bez interesējošā ir vēl jāmācās kaudze ar citiem obligātajiem priekšmetiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 09:34

nesapratu

Pati esmu mācījusies,tāpēc tik pārliecinoši runāju.Problēma ir citur - daudzi jaunieši,tikuši prom no stingrās vecāku uzraudzības,nespēj un neprot sevi organizēt darbam....uzsākot no jauna jebkuru procesu ir jāpieliek vairāk pūles.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 14:50

jebkurš no mums ir nodokļu maksātājs....vismaz PVN maksā visi!:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 17:09

80 lati * 9 mēneši (ja ne visi 10) = 720 lati.
varbūt kaut vai intereses pēc varētu painteresēties, vai šī nauda tiešām ir devusi kādu labumu pašvaldībai. un vai cilvēkam, kas saņem šo naudu, ir kādi pienākumi pret pašvaldību un kā tā plāno izmantot būvniecības speciālistu Valkā?
Galu galā vai tad patiešām nav nozares, kas pilsētā ir daudz svarīgākas?

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 20:10

Tāds iespaids

ka Valka visu atlikušo pastāvēšanas laiku orientēsies tikai uz nojaukšanu, celts nekas netiks,arī pēc krīzes izbeigšanās.Bet laikam jau arī nojaucot ir nepieciešams speciālista padoms.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 08:02

Valka