Vajadzība pēc labdarības zupas varētu pat palielināties 3

Jau piekto gadu Valkā, vienā slimnīcas ēkas spārnā, darbojas zupas virtuve. Katru darba dienu te pēc karstā viruma ierodas vidēji 20 līdz 25 mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji.

 

Valkas domes Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu daļas vadītāja Iveta Poriete informē, - lai varētu pusdienot zupas virtuvē, vispirms jāuzraksta iesniegums Sociālajā dienestā. Parasti zupas virtuves talonus saņem iedzīvotāji, kuriem piešķirts mazturīgās vai trūcīgās personas statuss, vai arī cilvēki, kas nonākuši krīzes situācijā.

Zupu ēd mājāsOtrdien "Ziemeļlatvija" novēroja, ka jau pirms zupas virtuves atvēršanas pie durvīm pulcējas vairāki cilvēki ar kanniņām un citiem slēgtiem traukiem. Virtuves pakalpojumus izmanto arī pilsētas Sociālā nama iemītnieki. Vidzemes slimnīcas Valkā ēdināšanas bloka vadītāja Lauma Ārgale stāsta, ka parasti cilvēki zupu ņem līdznešanai uz mājām, nevis to ēd uz vietas.

 Virtuves apmeklētāji saņem arī svaigu maizīti. Līdz šim viena zupas porcija vidēji izmaksāja 30 santīmu, bet L. Ārgale pieļauj, ka ar ražošanas izmaksu palielināšanos, pieaugs arī zupas cena. Zupas virtuves izdevumus sedz no līdzekļiem, kurus labdari ieskaita Valkas domes ziedojuma kontā.

Katru dienu pavāres vāra atšķirīgus virumus. Parasti tiek gatavota biešu, svaigu kāpostu un dārzeņu zupa, kurai pievieno rūpnieciski sagatavoto buljonu un gaļas kaulus. Līdz šim tos ziedojis Valkas gaļas pārstrādes uzņēmums "Servilat", bet tagad - uzņēmums "Forever".

L. Ārgale ir pārliecināta, ka pilsētā zupas virtuve ir nepieciešama un, iespējams, ēdāju skaits pat varētu palielināties.

Zupas virtuve - arī Sedā"Ziemeļlatvija" uzzināja, ka pirms vairākiem gadiem arī Smiltenes dome centās izveidot zupas virtuvi, bet dažādu apstākļu dēļ šo ieceri neizdevās īstenot. Kādu laiku pilsētā darbojās vietējās baptistu draudzes atbalstītā zupas virtuve.

Sazinoties ar Sedas domes sociālo darbinieci Terēzi Veinblatu, noskaidrojās, ka arī Sedā, Miera ielā 4, joprojām darbojas Pestīšanas armijas finansētā zupas virtuve. Karsto virumu sedēnieši var ēst svētdienās. T. Veinblatas rīcībā nav informācijas, cik mazturīgo pilsētas iedzīvotāju apmeklē labdarības zupas virtuvi.

Komentāri 3

???

"Ziemeļlatvija" uzzināja, ka pirms vairākiem gadiem arī Smiltenes dome centās izveidot zupas virtuvi, bet dažādu apstākļu dēļ šo ieceri neizdevās īstenot. Kādu laiku pilsētā darbojās vietējās baptistu draudzes atbalstītā zupas virtuve.

Vai tad nav saprotams???

pirms 12 gadiem, 2009.01.14 12:51

smiltenietis

Vai Smiltenes pilsētas domei vairāk uzmanības un līdzekļu nebūtu jāpievērš sociālajām nozarēm?????????????

pirms 12 gadiem, 2009.01.14 13:30

Valka