Valcēnieši nesaņem atbildes uz konkrētiem jautājumiem 9

Otrdien pievakarē Valkas iestāžu nama zāle bija stāvgrūdām pilna ar pensionāriem un dažiem strādājošajiem, kuri ieradās, lai noklausītos lekciju par jaunās apkures sezonas aktualitātēm. Lekcijas mērķis bija izskaidrot iedzīvotājiem izpratni par dzīvojamās mājās uzstādīto siltummezglu un apkures sistēmas darbību.

 

Lekciju lasīja inženierzinātņu doktors Ivars Bekmanis. "Ziemeļlatvijas" aptaujātie iedzīvotāji atzina, ka tā bijusi gana interesanta un saprotama, tomēr vairāk piemērota Valkas domes Siltumapgādes nodaļas darbiniekiem, nevis komunālā pakalpojuma saņēmējiem.

 

Vairāki klausītāji, nesaņemot atbildes uz konkrētiem jautājumiem, demonstratīvi atstāja telpu. I. Bekmanis aicināja valcēniešus taupīt siltuma patēriņu, tā samazinot maksu par apkuri. Diezin vai šajā apkures sezonā "lielā taupīšana" izdosies, jo daudzdzīvokļu nami ir nesiltināti un namu iekšējie siltumtīkli ir nenobalansēti.

 

 

Šī iemesla dēļ mājokļi, kuri atrodas tuvāk iekšējiem siltumtīkliem, ir silti, bet tālāko dzīvokļu iemītnieki salst. I. Bekmanis aicināja iedzīvotājus pašiem veidot māju apsaimniekošanas biedrības, veikt māju energo auditu, rast iespēju ņemt kredītu un sakārtot mājas tā, lai siltums neizkūpētu gaisā, bet dotu reālu efektivitāti un samazinātu izmaksas par siltumu.

 

"Ja mājokļos radiatori ir vēsi, tas nenozīmē, ka māju nekurina," lekcijā vairākkārt uzsvēra I. Bekmanis. Viņš apgalvoja, - ja radiatori ir tikai 30 grādu silti, telpa saņem siltumu taupības režīmā.

 

"Visās pilsētas daudzdzīvokļu mājās, izņemot Varoņu ielas dzīvojamajā rajonā, ir uzstādīti moderni individuālie siltummezgli. Sistēmas pašlaik ir noregulētas tā, lai dzīvojamās telpās būtu 18 līdz 20 grādu temperatūra. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties virs 12 grādiem, individuālie siltummezgli automātiski atslēdzas," skaidro Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva.

 

 

 Ja mājas iedzīvotāji uzskata, ka dzīvojamās telpās ir paaugstināta vai nepietiekama temperatūra, kā arī gadījumos, ja iedzīvotāju vairākums vēlas samazināt vai palielināt temperatūru, ir jāvēršas pie konkrētās mājas pārvaldnieka, kurš ieteiks tehniskās apkopes personālam noregulēt apkures sistēmas siltumnesēja temperatūru atbilstoši iedzīvotāju prasībām.

 

Seminārā valcēnieši uzdeva jautājumus par to, kāpēc dažās mājās, uzsākot apkures sezonu, dzirdami cilvēkiem traucējoši trokšņi; kāpēc ziemā virs siltumtrasēm ir nokusis sniegs; kāpēc Viestura ielas 3. nama pārvaldnieks nav informēts par mājas siltummezgla ikmēneša rādījumiem un nama iedzīvotāji nezina, cik ir patērētu megavatstundu; kāpēc nepieciešams iekrāsot siltumtrašu ūdeni; kāpēc pie Domes bulvāra katlumājas malka stāv ūdenī un kāpēc Rūjiena ielas 6. namā, sākoties apkures sezonai, dažos dzīvokļos vannasistabās dvieļu žāvētājs kļūst auksts.

 

 

Diemžēl lektors, nezinot konkrētu māju situāciju, nespēja uz tie atbildēt, vien sniegt vispārīgus skaidrojumus.

Komentāri 9

Tā - ja

Kā vienmēr - aizej tur, nezin kur...Neviens nekad neko nevar paskaidrot, izskaidrot.Sabrauc augsti kungi, runā par nezin ko, bet pamatus izskaidrot nemāk. Secinu - nav brīnums, ka viss, arī apkure, ir ačgārna. Vienmēr vainīgs ir patērētājs, bet nekad pakalpojuma sniedzējs. Un tas troksnis apkures sezonā tiešām ir drausmīgs. Bieži pat galva sāp. Bet vainīgs jau es - neesmu noklājis grīdu ar materiālu kas slāpē troksni. Vai ne???

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 17:14

rekaa

Tas jau bija ar nodomu aicināt lektoru, kas runā no teorijas skatpunkta. Kā jau minēts, šī lekcija tiešām bija vajadzīga Siltumapgādes nodaļas darbiniekiem, taču iedzīvotājiem atbildes bija jāsaņem no siltuma piegādātāja - Domes vai mistiskās Bioenergo kompānijas. Diemžēl abām šīm institūcijām aste ir kājstarpē, kad jārunā aci pret aci ar patērētājiem, un vieglāk ir uzaicināt ciemos "acu aizmālētāju" un samaksāt mazu naudiņu par šo lekciju.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 08:28

erns

Es arī gribu pasūdzēties. Kāpēc man dzīvoklī ar puspievērtiem logiem ir 24 grādi, ja siltummezgls noregulēts uz 18 - 20 grādiem???

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 12:19

@

Jāgāž tie, kas mūs muļķo jau gadu gadiem :():()

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 15:45

yyy

- Izglītības, kultūras, sporta un ārējo sakaru komiteja;

- Sociālo jautājumu komiteja- I.LAZDIŅA,
- finanšu komiteja - K. Albergs
UTT.
------------------------------------------------------------
Un vēl pie tam puse no tā ar vidējo izglītību:)), kaut kāds murgs nevis Valkas dome:) Mīļie ko lai saka, cirks kurā ir daudz klaunu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 09:25

Saniknotaa

Valkas apkures sistema vispar ir galigi garam!It ka kurina, maksajam lielas summas, bet dzivoklos jasez biezos dzemperos un vilnas zekes!Kur ir logika?!

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 22:22

erns

to Saniknotaa
Bet vai Tu savā dzīvoklī esi visu izdarījusi no savas puses, lai būtu siltāk??? Vai dzīvo pēc principa kā pasakā zvejnieks, kas satinies tīklā un kumgam stāsta, ka aukstums pa vienu caurumu iekšā, pa otru ārā.
Es cīnos ar to,ka man dzīvoklī pie šīs pašas apkures, kur citi salst, man ir karsti.

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 08:23

Valka