Valcēnieši nevīžo atkritumus izmest tam paredzētajās vietās 5

Izsenis aprīli dēvē par spodrības mēnesi. Pēdējā laikā arvien biežāk valcēnieši redakcijai ierosina rakstīt par piedrazotām un piecūkotām vietām, kurās vainojami paši iedzīvotāji.

 

Šonedēļ saņēmām informāciju no valcēnietes Ilzes Gailes, kura Lieldienu brīvdienās kopā ar brāli bija devusies bijušās Valkas dzelzceļa stacijas virzienā ar mērķi apskatīt piemiņas akmens vietu, jo abi jaunieši sestdien - Vislatvijas talkas dienā - nolēmuši piemiņas vietu sakopt.

 

"Poruka ielas malas, īpaši krūmu rajonā, kļuvušas par nelegālo atkritumu izmešanas vietu. Skumji, jo vēl pirms dažām dienām pa šo ielu pastaigājās kāds vīrietis un bija ieinteresēts par piemiņas akmeni kā vēsturisku objektu. Kāds gan iespaids rodas par Valku, ja šī teritorija ir piemēslota ar izlietotām bērnu autiņbiksītēm, tukšām alus un "Actimel" pudelēm un pārpildītiem un aizsietiem atkritumu maisiem.

 

 

Šī vieta ir populāra arī jauniešiem un citiem iedzīvotājiem, kur pa naktīm netraucēti var patusēt un arī piemēslot. Paejot pa taciņu uz naftas bāzes pusi, paveras vēl šausmīgāks skats. Smieklīgi, bet cilvēki, kas izveidojuši savu "svalku" pašvaldības īpašumā, atkritumos atstājuši savus rēķinus ar visu adresi un personas datiem.

 

 

Pēc adreses spriežot, mēslotāji ir cilvēki, kas dzīvo dzelzceļa stacijas ēkā. Te būtu darbs pašvaldības policijai, jo kaudzē palika vēl pāris rēķinu ar visiem datiem," stāsta I. Gaile. Viņa cer, ka sestdienas talkā pilsētas daudzas vietas tiks sakoptas, bet paliek aktuāls jautājums - cik ilgi tā būs nepiedrazota?

 

Valkas domes Pašvaldības policijas inspektore Diāna Jūga informē, ka lielākie grēkotāji ir privātmāju īpašnieki, kuri nav noslēguši līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem - SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija". Līdz šim brīdim privātmāju īpašniekiem jau izsūtīti 177 brīdinājumi un viņiem divu mēnešu laikā līgumi par atkritumu savākšanu ir jānoslēdz.

 

D. Jūga stāsta, ka reidos nākas dzirdēt "pasakas" par to, ka mājās atkritumu urna neesot vajadzīga, jo viss nepieciešamais uzturam tiekot ieaudzēts pašu dārzā, bet atkritumi sadedzināti krāsnī. Pašlaik pašvaldības policija pārbauda līgumus Tērauda ielā dzīvojošajiem, bet reidi turpināsies visu laiku. D. Jūga sola, ka arī šī nelegālā izgāztuve tiks apsekota un vainīgās personas saņems sodu.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka sestdien visā Latvijā, tostarp arī Valkā, Vislatvijas talkas ietvaros, notiks pilsētas tīrīšanas darbi. Talka sāksies pulksten 9.00, kurā aicināti, ņemot līdzi grābekļus, lāpstas, atkritumu maisus un darba cimdus, piedalīties pēc iespējas vairāk pilsētas iedzīvotāju, Valsts un pašvaldību iestādes sakops savu iestāžu pieguļošās teritorijas un Zēģezera apkārtni, kur strādās Valkas rajona padomes darbinieki.

 

 

Savukārt pilsētas domes darbinieki rosīsies Brāļu kapu teritorijā, bet brīvdabas estrādi kops pilsētas bibliotēkas un SIA "Valkas namsaimnieks" darbinieki. Pilsētas domes un pensionāru kluba "Zelta rudens" dalībnieki tīrīs Varžupītes krastus, bet Pedeles krastos strādās Valkas jauniešu dome, jauniešu klubs "Pēda" un Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas rajona filiāle.

 

"Ziemeļlatvijas" vairākums aptaujāto atzina, ka sestdien vai nu sakops darba vietas teritoriju, vai arī rosīsies mājas apkārtnē. Daudzi uzskata, ka viņiem nav jāvāc bezatbildīgu cilvēku atstātie mēsli, jo paši nekad nav tā rīkojušies - piemēslojuši mežmalas un ceļmalas, tāpēc arī talkā nepiedalīsies.

Komentāri 5

......

Man ir priekslikums domei. Vajadzetu izsludinat konkursu ar kadu balvu, tadai svetai lietai varetu jau atrast lidzeklus, lai cilveki nobilde un nosuta Ziemellatvijai bildes ar tiem cukam, kas piemeslo mezus, apkartni.
Ja savu seju ieraudzis interneta bridi, kad met savu miskastes maisu krumos, tad varbut citreiz nemeslos. Vietejie tacu zina tas vietas, kur cukas ved atkritumus un met ara. Vajag dazas dienas padezuret un vainigie tiks atrasti.
Kapec man ir javac citu izmestie mesli? Mes sesdien sakopsim visu, bet nakamsestdien viss izskatisies tads pats ka lidz talkai. Es velos, lai soda tos, kuri met atkritumus zemee. Jacinas ar iemesliem, ne tikai ar sekam.

pirms 12 gadiem, 2009.04.15 10:57

ziemelniece

Jā, mūsu cilvēki neprot, vai negrib dzīvot tīrā vidē, ir pat nācies redzēt, ka atkritumu maisiņš tiek izsviests no augšējā stāva loga, sak, neies jau piepūlēties nest uz atkritumiem paredzēto vietu:(
Meži, it sevišķi no kooperatīva Alieši un ceļā no Bērzezera, pilni ar mūsu līdzcilvēku "saražoto":(
Varbūt, ka nepieciešams katram valstī uzlikt nodokli par atkritumiem un pašvaldībā vai ZAAO noalgot cilvēkus, kuru uzdevums būtu sekot, arī savākt piedrazoto:) Būtu nodarbināti cilvēki un ja viņi gribēs saņemt algu par tīru aiz sevis atstātu vidi, būs ieinteresēti atklāt vaininiekus, kas šīs cūcības dara:) Kā domājiet Jūs?

pirms 12 gadiem, 2009.04.16 15:30

shokaa

Shausmu lietas Valkaa var redzeet....
ne tikai mezhi,bet arii ezers ir pie.....sts,kas ir loti beediigi.....
Lopi pat tiiraak dziivo.....
Tieshaam kur vinji iet tur aiz vinjiem birst suu....i
KAUNS JUMS VISIEM

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 16:34

ta luuk

Ilzi Gaili par Valkas prieksedetaju. Goda cilveks. Nekandide bet pilseta ruup, ne ta ka visi parejie kandidati, kuriem interese tikai ES fondi.

Malace Ilze, visu cienu.

pirms 8 gadiem, 2013.04.19 12:12

Valka