Valcēnieši sašutuši par siltuma ražotāju bezkaunību 9

Vai kārtējā iedzīvotāju muļķošana?Stendera ielas 3. nama iedzīvotāja bezizejā raud, jo neizprot, kāpēc par salšanu jāmaksā nenormāli augsta cena.

 

"Esmu pensionāre, un dzīvot dzīvoklī, kurā temperatūra nepārsniedz 17 grādus, ir grūti," ar asarām acīs atzīst Stendera 3. nama 10. dzīvokļa iemītniece Ausma Apine. Viņa ir neizpratnē, kāpēc mājas iedzīvotājiem ir tik augsts apkures tarifs, ja viņai jāguļ zem trim biezām segām un reizēm mājokļa gaitenī ir tikai 12 grādi.

 

M. Apinei novembra komunālo pakalpojumu rēķinā iepretim samaksai par siltumu uzrakstīts biedējoši augsta summa - 48 lati. Sieviete aiz izmisuma meklē palīdzību "Ziemeļlatvijas" redakcijā, jo jau vairākus gadus vērsusies gan pie Valkas domes priekšsēdētājas Undas Ozoliņas, gan pie Siltumapgādes nodaļas vadītājas Nadeždas Korņējevas, bet tā arī palīdzību nav saņēmusi.

 

 

Jāatzīst, M. Apinei nav paveicies, jo viņas divistabu dzīvoklis atrodas 3. stāvā pie mājas ārsienas, turklāt arī bēniņos svilpo visi vēji. Maksai par siltumu nevajadzētu būt saistītai ar veiksmes pakāpi, diemžēl Valkā tā ir pierasta lieta - salstošie un apmierinātie maksā vienādi.

 

Ņemot vērā šauro pensionāres rocību, viņai ir izdevies dzīvoklī nomainīt vecos logus, tomēr arī tas nav devis cerēto siltumu.

 

Stendera ielas 3. nama iedzīvotāji pēc publikācijas "Visi maksā vienādi" savu sašutumu pauž arī portālā.

 

"Interesanti, kurā dzīvoklī Stendera 3. namā temperatūra ir 22 līdz 27 grādi? Tas, ka pagrabā ir siltāks nekā dzīvokļos, ir galīgi garām. Turklāt trīs dienas novembrī sēdējām aukstos dzīvokļos. Tā ir kārtējā tautas muļķošana," uzskata portāla apmeklētāja ar niku Stendera ielas 3. nama iedzīvotāja.

 

Arī M. Apine apliecina, ka 3. novembrī mājas siltummezgls tika noregulēts tā, ka viņas mājoklī jūtami pazeminājusies temperatūra. Pēdējo mērījumu mājas vecākā Maija Puķīte veikusi veikusi oktobra beigās, kad vienīgo reizi dzīvokļa vienā istabā temperatūra bijusi 19, bet otrā - 22 grādi.

 

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Valkas daudzdzīvokļu namos visaugstākā samaksa par siltumu novembrī ir Stendera ielas 3. namā - 95 santīmi par vienu kvadrātmetru apdzīvojamās platības. Oktobrī bija jāmaksā 66 santīmi.

 

 

Mājas vecākā Maija Puķīte atzīst, ka šīs problēmas priekšā reizēm jūtas bezspēcīga, jo vairākkārt Siltumapgādes nodaļas vadībai ierosinājusi pārbaudīt šīs mājas siltummezglu. Diemžēl speciālistu atsaucība un rīcība nav saņemta, tāpēc iedzīvotāji bezspēcībā zaudējuši jebkādu cerību kaut ko mainīt šajā jautājumā.

 

Ausma Apine apņēmusies vēlreiz uzrakstīt vēstuli domes priekšsēdētājai U. Ozoliņai un cer arī sagaidīt amatpersonas atbildi un arī konkrētu rīcību.

 

"Es vairs tā nevaru dzīvot. Dzeru tikai nervu zāles," nobeigumā skumji noteic pensionāre.

Komentāri 9

reimo

Piekrītu, ka tā ir bezkaunība no siltuma piegādātāja puses. Tagad arī bija 9.12. šis māju rajons bez karstā ūdens. Pēc idejas, pēc 9.12. plkst 15:00 mājās bija jābūt visam kā iepriekš ar ūdens padevi, diemžēl vēl šodien var konstatēt, ka kaut cik siltu ūdeni var dabūt tikai, minūtes 2-3 patecinot krānu. Diemžēl karstā ūdens skaitītājs nav tik GUDRS, lai neskaitītu kubus par to, ka caur to tek auksts, nevis karsts ūdens.

KAS IR ATKAL SAREGULĒTS, lai nebūtu pietiekoši karsts ūdens un dzīvokļos būtu auksti dvieļu žāvētāji? Lūdzu rast atbildes!

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 08:18

es

Stendera ielas 3 daudzos dzīvokļos ir krāsnis,kuras cilvēki kurina,lai nebūtu jāsalst.Un protams,kad tiek mērīta temperatūra,nav brīnums,ka ir no 22-27 grādi.Siltumpiegādātāji-varat jau to tautu ***,bet jūtat mēra izjūtu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 09:09

muskatieris

Ko var brēkt par siltumu. Ja māja nav siltināta, un daļai mājas dzīvokļos nav nomainīti logi, tad kāds tur brīnums, ka ir auksti. Vajag domāt tālejošāk, un ņemt mājai kredītu, un nosiltināt sienas, jumtu, un ko vēl tur vajag. Tad arī būs silti. Šī problēma ir visā valstī.Siltums vienkārši izkūp gaisā, betpar padoto siltumu ir jāmaksā. Nav ko brēkt, bet kaut kas jadara. Nu nav vienmēr vainīgi siltuma devēji.

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 12:06

Kurinu krāsni

47 lati par 2 - istabu dzīvokļa apkuri?! Šausmas! Man ar šādu summu pietiek visai apkures sezonai!

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 13:27

muskatierim

Kāds sakars aukstam dvieļu žāvētājam ar siltinātu vai nesiltinātu dzīvokli? Dvieļu žāvētājs ietilpst citā mezglā - saistīts ar karstā ūdens padevi. Tad lūk, pēc pēdējiem Bioenergo kompānijas tirliņu regulējumiem tagad šis dvieļu žāvētājs ir pilnīgi auksts. Ko viņi tur samugļīja???

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 15:42

aukstais

Par to siltināšanu.
Man ir nomainīti logi un siltināta gala siena, bet efekts gandrīz nekāds, jo apkures sistēma normāli nestrādā. Pareizi jau laikam tas Rīgas profesors apkures sanāksmē teica, ka pirmkārt jāsaved kārtībā siltuma sistēma.

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 17:38

Muskatieris

Es domāju visu apkuri dzīvoklī, nevis dvieļu žāvētāju. Tas jau dzīvokli nesilda.Nu nav tas dvieļu žāvētājs silts, nu un, bet ja māja nav nosiltināta, tad radiatori var būt cik grib karsti, tāpat dzīvoklī būs auksts. Un tur nav vainīgs situma devējs. Vai tad tas pensionārs, vai kāds no mums zina, cik tad siltumdevējam izmaksā siltuma padošana uz mājām? Visvieglāk jau ir viņus noriet, bet paši savu vainu jau neredzam.

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 17:38

Man ir nomainīti logi un nosiltināta ārsiena, bet radiatori no tā karsti nepaliek!!! Gudri cilvēki saka, ka vajag kurināt!

pirms 12 gadiem, 2008.12.12 12:08

(no name)

Beidziet tak vainot pie visa "siltumdarbiniekus"!!! Taa pensionaare bija teikusi ka nesagaida nekaadas atsauciibas un atbildees, tas i pretruniigi, zemaak gan rakstiits ka vinjai ne vienu reizi jau gaajushi reguleejushi utt. JA NEVARI ATRAST ATRISINAAJU DARI KAUT KO PATI, ak dies ej uz pansionaatu tad dziivot, var buut tur tev buus siltaak, beidz ,vecomaat ,bojaat sev un citiem nervus! Nomaini dzivesvietu, apmainies dziivokliem, citaas maajas nez kaapeec ap 20 graadiem un vinjiem viss kaartiiba, nomaini radiatorus es nezinu ej pie socialiem lai pazeminaatu tarifu.Kaapeec tu viniem neraksti ka dargi maksaa, ja esi neapmierinaata???, MEKLEE RISINAAJUMU, nevis seedi maajas un raksti kaut kaadus "tukshus" nejeedziigos rakstus. Tie cilveeki naak jums preti kaa vien var un izpaliidz! Pasakiet paldies ka vispaar kaut ko dara prieksh taadiem kaa juus.

pirms 12 gadiem, 2008.12.12 14:11

Valka