Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valcēnieši un zviedri pārrunā nākotnes sadarbības iespējas

Ja naudas ziedotājiem no Zviedrijas rodas pārliecība par derīgu savāktās naudas izlietojumu, viņi ir gatavi palīdzēt Latvijas Rotari klubiem un rosināt aizvien jauniem projektiem un mērķiem.

Par to ir pārliecināta Valkas Rotari kluba prezidente 2010. - 2011. gadā Lita Skrajāne. Valkas rotariešu aktivitātes uzteic arī "Rotary International" 2410. apgabala gubernators M. Ālbergs, kurš ar interesi uzklausīja Rotari kluba biedru idejas par iespējamo sadarbību. Visticamāk, jau tuvākajā nākotnē sadarbība varētu norisināties Valkas novada bērnu interešu izglītības atbalstam.

Zviedru nauda - siltās pusdienās"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka jau otro gadu Valkas Rotari klubs, sadarbojoties ar Zviedrijas Rotari klubiem, apmaksā pusdienas novada skolu 2. klašu skolēniem. Kopumā ap 100 bērnu katru dienu skolā saņem siltas un veselīgas pusdienas.

"Ideja par brīvpusdienām radās jau aizvadītajā gadā. Zviedri tai piekrita un momentā izrādīja atsaucību šim projektam," atceras Valkas pamatskolas direktore Nadežda Možarova. Naudu brīvpusdienām piešķīra vairāki Rotari klubi no Norčepingas, Soderšepingas un Finspongas.

Kopš janvāra Norrkopingas un Monsteras klubi sākuši apmaksāt brīvpusdienas Valkas ģimnāzijas dienesta viesnīcā dzīvojošiem skolēniem. Aizvadītajā mācību gadā kopējās brīvpusdienu izmaksas bija ap 11 tūkstošiem latu. Savukārt šajā mācību gadā skolēnu pusdienu apmaksai plānots iztērēt aptuveni 14 tūkstošus latu.

Uz jautājumu, vai labklājības zemes - Zviedrijas - iedzīvotāji izprot Latvijas sociālās problēmas un ir gatavi palīdzēt tik prozaiskā lietā kā elementāru pusdienu apmaksā, M. Ālbergs atbild, ka viņiem ir gods palīdzēt Latvijas bērniem, lai trūkums neradītu problēmas apmeklēt skolu un mācīties.

Palīdzīga roka - interešu izglītībaiPārrunājot nākotnes sadarbības plānus, klātesošie - pārsvarā izglītības sfērā strādājošie - uzskata, ka zviedru palīdzīga roka būtu nepieciešama interešu izglītības atbalstīšanai. Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga uzskata, ka sabiedrībā ir daudz cilvēku bez pedagoģiskās izglītības, kuri bērniem spējīgi iemācīt visdažādākās prasmes, piemēram, mūzikas instrumentu apguvē vai amatniecībā.

Kā vienu no spilgtākajiem piemēriem viņa min pirmdien sporta hallē notiekošo volejbola treniņu, kuram pieteikušies gandrīz 50 skolēnu, bet treneris ir tikai viens. Tāpat ģimnāzijas audzēkņiem ir liela interese par ģitāras un bungu spēles apguvi. Ģitārspēli vien vēloties iemācīties vairāk nekā 20 bērnu, bet skolai ir problēmas ar pedagogiem.

Savu piekrišanu ir devis kāds jauns puisis, bet trūkst līdzekļu kaut vai simboliskas algas izmaksai. M. Ālbergs uzklausīja Valkas Rotari kluba aktīvistu ieteikumus, apsolīja tos izklāstīt zviedru klubiem un jau tuvākajā nākotnē sniegt atbildi par to atbalstīšanu.

Valka