Valcēniešus informēs par projektu “Nekropole” 1

Piektdien, 25.jūlijā Valkā viesosies jurists Aivars Borovkovs. Plkst.13.00 plānota tikšanās ar Valkas novada domes darbiniekiem (Beverīnas ielā 3, sēžu zālē), bet plkst.14.30 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē uz sarunu aicināti citi interesenti.

Šajā tikšanās reizē A.Borovkovs aicina uz sarunu, lai iepazīstinātu ar interneta vietni www.nekropole.info.lv. Šobrīd vietne satur ziņas par vairāk nekā 3.4 miljoniem personu, tai skaitā, pazudušām un nogalinātām GULAG nāves nometnēs, un vairāk nekā 130 000 kapsētām.Cik daudz ir tādu cilvēku, par kuriem esam zinājuši un aizmirstam jau dzīviem esam? Tāpēc ir radīts šis projekts Nekropole – pasaules cilvēku, notikumu un apbedījumu vietu kultūrvēsturiska datu bāze, ko šobrīd veido, bet pēc gadiem 50 un 100 lasīs un papildinās mūsu mazmazbērni.


Vēsturi veido cilvēki, bet pieraksta vēsturnieki. Visbiežāk, varai lojāli. Vēsturi raksta arī daudzi no mums, bet šie pieraksti parasti paliek nepieejami plašākam lokam. Diemžēl, tas notiek pat daudzos muzejos, arhīvos vai datubāzēs. Nekropolē ir iespējas rakstīt ikvienam, tādējādi veidojot plašāku un pilnīgāku skatījumu uz laiku, notikumiem un cilvēkiem tajā.  Ja ir daudz pagaisušu atmiņu, veidojas tukšums attiecīgā laikmeta, valsts, tautas un dzimtu vēsturē.


Inerneta vietnes veidotāji uzskata, ka ikviens ir  pelnījis cieņu un gaišu piemiņu. Nekropole nav tikai virtuāla kapsēta. Šajā interneta vietnē - www.nekropole.info ikviens ir aicināts reģistrēties un saglabāt datus par saviem piederīgiem, draugiem vai citādi sev nozīmīgiem cilvēkiem, ierakstot ziņas vai pat veidojot ciltskoku.
Laipni gaidīti!

Komentāri 1

es ieteiktu

1. iegadaties normalu domenu.
2. iegadaties normalu hostingu.

citadi viss nelabi oz. cilveki rakstis, lidz kada diena viss kakim zem mastes.

piemeram area.lv uznemums, solids un kruts.

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 13:18

Valka