Valcēniešus priecēs kazbārdis, rudbekijas un sanvitālijas

Kazbārdis, rudbekijas, balzamīnes, sanvitālijas un vēl citas puķes ar tikpat skanīgiem nosaukumiem šovasar apstādījumos un dobēs priecēs valcēniešu un iebraucēju acis.

Novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi stāsta, ka šopavasar dobju izveidošana uzticēta Ilona Krastiņai. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Ilona pieteicās Hipotēkas bankas klientu kluba "Mēs paši" izsludinātajam projektu konkursam un guva finansiālo atbalstu, lai varētu izveidot apstādījumus Valkā, pie Beverīnas ielas 3. nama. Šo iniciatīvu un padarīto pozitīvi novērtēja arī I. Vehi un piedāvāja I. Krastiņai iespēju izstrādāt apstādījumu projektu pilsētā, kā arī pašai piedalīties savu ieceru īstenošanā.

Uzņēmēji ziedos stādus

Ar I. Krastiņu tiekos Raiņa un Zvaigžņu ielas krustojumā, kur aizvadītajā nedēļā dobē sastādītas tumši rozā balzamīnes. Ilona stāsta, ka projektēšanas darbi noritējuši visu garo ziemu, bet pirmos stādus viņa iestādījusi jau uzreiz pēc Lieldienām. Pie pašvaldības ēkas Semināra ielā 6 (bijusī rajona padome) tapusi jauna ziemciešu dobe. Vecie apstādījumi ir izrauti un to vietā ziedēs puķes. Puķe ar interesantu nosaukumu kazbārdis izaugšot liela un pirmos ziedus plaucēšot jau ap Jāņiem.

Plānojot dobes, Ilona ņēmusi vērā arī aizvadīto gadu tendences, kā arī pašvaldības finansiālās iespējas. Visi stādi iegādāti pie Valkas pusē pazīstamās stādu audzētājas Ivetas Markovas.

Savukārt netālu no pilsētas robežas uz ceļa Valka - Smiltene pie pilsētas nosaukuma zīmes iestādīti vairāki košumkrūmi līdzīgi kā tie aug pie robežzīmes, kas atrodas uz Valkas - Valmieras ceļa.

Stādīšanas darbi turpināsies vēl pēc pilsētas svētkiem, kas notiks 10. un 11. jūnijā. Ausekļa un Tālavas ielas krustojumā arī taps pilnīgi jauna dobe. "Ziemeļlatvija" atgādina, ka pirms vairākiem gadiem šajā vietā jau bija puķu dobe, bet to aizaudzēja ar zālīti. Te stādīs vasaras puķes, kuru stādus ziedos uzņēmēji pilsētas svētku vajadzībām, lai izveidotu ziedu paklāju Lugažu laukumā. Pēc tam tie ziedēs jaunajā dobē. Pašlaik vēlmi par šīs ieceres atbalstīšanu izteikuši jau septiņi uzņēmēji.

Cerams, ka jaunās puķu dobes ilgi priecēs valcēniešus un viesus, un ļaundari nedarīs savus posta darbus.

Zāle aug pārāk strauji

Paralēli dobju stādīšanai, pilsētā notiek arī zāles pļaušana. I. Vehi atzīst, ka pirmā zāle aug pārlieku strauji, tāpēc divi pļāvēji uzreiz nevar tik galā ar visiem darbiem. Pilsētas centrs gan esot nopļauts, bet daudz darāmā vēl ir Rūjienas ielas mikrorajonā un citviet pilsētā. Valcēniešiem nevajadzētu satraukties, ka šovasar pilsēta būs nekopta, jo līdzekļu esot tikpat, cik pērn.

Ja kāds ir iedomājies, ka bargās ziemas un biezā sniega dēļ naudas atlicis gaužām maz, I. Vehi mierina, ka tas neietekmēs pavasara un vasaras darbus.

Valka