Valcēniešus satrauc šoferu nekaunība 18

"Ir tāda problēma. Vieglo automašīnu īpašnieki savus dampjus mierīgi iestūrē zālājos, kas ir zem loga mikrorajona mājās," portāla diskusiju sadaļā raksta persona, kura sevi nodēvējusi par Kati.

 

 

Lūk, ko viņa raksta: "Zālāji ir izdangāti. Tur redzamas dziļas risas. Skats nav pievilcīgs. Vai pašvaldības policija nevarētu šos šoferīšus sodīt ar naudas sodu par tādu nodarījumu, varbūt tas ir atļauts?" Portāla diskusijā piedalījušies vairāki diskutētāji - vieni nosoda zālāju izbraukātājus, citi - attaisno, piebilstot, ka pašvaldības policijai būtu jāsoda arī kaķu un suņu īpašnieki. Frīda raksta: "Policijai jāsoda arī suņu īpašnieki, kas, iestājoties krēsliņai, savus mīluļus ved kārtot dabiskās vajadzības turpat pagalma zālājā. Pēc tam bērni spēlējoties iekāpj un mājās nāk ar smirdīgiem apaviem. Kas tad ir labāk - kaka zālājā? Nu nav man garāžas. Nav jau viegli tagad to nopirkt un nav arī piedāvājuma. Dzīve ir gājusi uz augšu. Nav jau vairs kā kādreiz, ka tikai retās ģimenēs bija auto. Tagad gandrīz katrā ir un daudzās pat divas. Un tik traki jau nemaz neizbraukā tos zālājus. Labāk tā nekā kaka!"

 

 

Ir paredzēts sodsSaistošajos noteikumos Nr.4 (apstiprināti Valkas pilsētas domes 2001. gada oktobra sēdē) sadaļā - Valkas pilsētas sabiedrības kārtības noteikumi - norādīts, ka par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem atzīstami un sodāmi zālāju un apstādījumu bojāšana. Fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no trim līdz desmit latiem, juridiskām personām - no pieciem līdz 50 latiem.Diemžēl "Ziemeļlatvijai" neizdevās sazināties ar Valkas pašvaldības policisti - kārtībnieci Lieni Kalniņu, jo viņa atrodas mācību atvaļinājumā. Savukārt Valkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis uzskata, ka pašlaik vēl nevajadzētu sodīt zālāju izbraukātājus, jo pilsētā tik tiešām daudzviet nav kur novietot automašīnu. Amatpersona apelē pie pašu šoferu sirdsapziņas un lūdz nebūt nekaunīgiem un rēķināties arī ar pārējiem iedzīvotājiem. Nereti māju iekšpagalmos novietotās mašīnas aizsprosto ceļu neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu dienestu transportam. V. Rogainis pieļauj, ka mašīnu novietošanu traucē arī pašreizējie labiekārtošanas darbi astoņos sadzīves atkritumu savākšanas laukumos visā pilsētas teritorijā. Plānots, ka maijā šos laukumus un pie tiem piebraucamos ceļus noasfaltēs, un tas arī kaut daļēji atrisinās šo samilzušo problēmu. Valcēnietis Jānis Ozers uzskata, ka "šoferīši rīkojas nesmuki, bet viņiem jau citur nav kur novietot auto".

 

 

Sāks pagalmu sakārtošanu "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka Valkas domes aprīļa sēdē deputāti lems par dzīvojamo rajonu daudzdzīvokļu namu pagalmiem, kuriem pirmām kārtām nepieciešama sakārtošana un paplašināšana. Pašlaik notiekot šo pagalmu apzināšana un apsekošana. Dome plānojusi soli pa solim sakārtot māju iekšpagalmus, rēķinoties, ka netiks traucēts pārējo dienestu, piemēram, siltumnozares speciālistu, darbs. V. Rogainis arī norāda, ka mikrorajonu māju pagalmi ir projektēti un būvēti padomju gados, kad nebija tik daudz automašīnu. Arī portālā viens no diskutētājiem raksta: "Toreiz mājas plānoja un būvēja ar to laiku domāšanu, ka auto būs tikai socuzvarētājam Triecītim. Šodienas situācija ir tāda, ka ģimenē ir pa diviem pat pat trīs autiņiem. Nebūtu slikti pārrekonstruēt māju pagalmus tā, lai būtu ērti visiem, nevis pārņemt kaimiņu rajonu pieredzi un braukāt pa pagalmiem un spraust soda kvītis aiz logu tīrītājiem."

 

Nav jau kur citur atstātAptaujājot šoferus, kāpēc viņi atstāj savas mašīnas zālājā, visvairāk minētais iemesls bija - nav jau kur citus atstāt. Diemžēl vadītāji gribēja palikt anonīmi."Bieži tā nedaru, bet šad tad ir nācies grēkot. Ja mājās pārrodos laikus, tad vēl paspēju atrast vietu, kur noparkoties," stāsta šoferis ar desmit gadu stāžu. Viņš arī atzīst, ka neviens kaimiņš viņam gan neesot aizrādījis par zālāja izbraukāšanu. Vīrietis arī norāda, ka tā nav tikai Valkas, bet arī pārējo mazo, piemēram, Smiltenes problēma. Tur situācija reizēm ir vēl satraucošāka. Pensionāre, kura lūdza laikrakstā neminēt viņas vārdu, stāsta, ka gados jauns kaimiņš, ignorējot aizrādījumus, pamanās savu mašīnu novietot pie pašām ieejas durvīm un to turpat arī remontēt un pat mazgāt.

Komentāri 18

virsraksts

Neesiet tik pavirša vērtējumos! Tā nav šoferu nekaunība, bet gan bezizeja.

pirms 13 gadiem, 2008.03.15 15:56

Inga

Cienījamais Carleoni jau arī neraksta ar savu īsto vārdu un uzvārdu, bet gan ar niku! Tāpēc nevajadzētu nolikt pārējos foruma dalībniekus, kuri puedalījās diskusijā par izbraukātajiem zālājiem. Protams, ka tā ir nejēdzība, ka nav kur atstāt mašīnas un nejēdzība, ka izbraukā zālājus! Un bildē redzamais autiņš nekustināts stāj jau pusgadu. Vietas tur bija pietiekami,tad kāpēc vajag iebraukt zaļajā zonā? Un tici man, man labāk tīk staigāt kāj;ām vai braukt ar velosipēdu:))

pirms 13 gadiem, 2008.03.15 19:24

valcenietis

Atkal Inga pārspīlē!Mani neuztrauc!Ja nav kur novietot, tad novietošu arī zālājā!Mani vairāk uztrauc drausmīgās ielas-kaut kādas pārbaudījumu trases ne ielas! Pretīgi! riebjas iebraukt Valkā, riebjas braukt pa pilsētu !(((((

pirms 13 gadiem, 2008.03.15 22:14

Sandra

Ingai patīk braukt ar divriteni?????? Kur tas ir redzēts? Vai prot, ar` vai?
Es pilnīgi piekrītu iepriekš rakstītajam, ka Inga ļoti daudz atļaujas rakstot par visiem rakstīšanas pēc, katrā otrajā viņas rakstā ir tiesas darba pamati. Par to vajadzētu piedomāt.

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 02:34

Inga

Sandrai! Norunājam tikšanos. Parādīšu, ka protu un man pat ir divritenis:)) Un paldies par padomu par piedomāšanu!

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 09:46

XXX

Kaut kā grūti iedomāties, ka Carleones blogus kāds tik ļoti lasa...

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 13:45

šoferīts

Inga ir pacēlusi problēmu....Nu ir tie pagalmi par mazu....Ja vēl kāds atsaldētais savu auto noliek viens kur varētu smuki sastāties trīs mašīnas....ko lai dara...jābrauc zālītē...Pagalma vidū tak nepaliksi....Un tas kad bērniem jāspēlējas suņu un kaķu sūdos tas tā,tas normāli?Arī bērnu laukumus domāju vajadzētu ierobežot....

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 13:47

Kate

Nu ko, vajadzētu visiem zālāju "cienītājiem" apvienoties un doties vismaz uz tiesu. Jo viņi ir NEPATIESI apvainoti. Ir taču pilnīgas muļķības gribēt, lai mašīnas neliek zālājos. Bet visgudrais Carleoni jāņem par advokātu, tad panākumi garantēti, spriežot pēc viņa (viņas) visnotaļ saturīgiem komentāriem un ieteikumiem :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 18:48

***

Aha,jūtams,ka Tava ir krievu auditorija, cien. blogotāj!

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 20:43

Jana

fakts tiesam ir tads,ka nav kur novietot masinas.kapec?tapec ka maju stavlaukumos veidojas masinu ,,kapsetas''!!!nav jau viena,bet ir pat tris masinas,kas stav,ar kuram nebrauc vispar!

pirms 13 gadiem, 2008.03.18 08:42

murka

ja godīgi, mašīnu kļūst aizvien vairāk un nevis te kāds no mirstīgajiem ir nekaunīgs, bet gan tie, kuri nepadomā par māju pagalmu labiekārtošanu un savešanu kārtībā!

p.s. raksta virsraksts ir nekorekts, varētu padomāt, ka uz ielām šoferīši brauc visrū tantiņām, rāda pirkstu kombinācijas utt

pirms 13 gadiem, 2008.03.20 14:14

minka

Virsū jau gluži nebrauc, bet uz gājēju pārejas uztaurē gan.Un noķiež ar dubļiem no galvas līdz kājām-pretī Valkas pamatskolai lietus laikā ir TĀDAS peļķes. Policija tur stāv tikai labā laikā(šo ceļu mēroju 10 gadus).

pirms 13 gadiem, 2008.03.21 19:07

jā, jā

Piekrītu Minkai no visas sirds un savas slapjās pieredzes! Un vēl pretim redakcijai ir kruti.

pirms 13 gadiem, 2008.03.21 19:48

skool

minka !tu esi stulba? pričo te policija?????Par ceļu segumu(bedrēm)tagad atbildību nes policija???Pasarg Dies...Tev visi nav mājā,.....((((

pirms 13 gadiem, 2008.03.21 23:45

minka

Tu noteikti esi viens no tiem nekaunīgajiem braucējiem, kuram kājāmgājēji ir tukša vieta.Būtu mums tādi sodi kā Igaunijā,agresīvo braucēju būtu krietni mazāk.Stulba es neesmu, man ir autovadītāja apliecība un satiksmes noteikumus arī zinu.

pirms 13 gadiem, 2008.03.22 11:10

valcēnietis

Сеļus vajag salabot!Tad nebūs jāraud par apsļakstītām kājām!Un nekādi sodi nepalīdzēs, ja normāli braucot tu esi spiests lavierēt gar bedrēm,un tik un tā esi spiests tajās iebraukt, jo citas iespējas nav.

pirms 13 gadiem, 2008.03.22 12:14

minka

Es neraudu par apšļakstītām kājām,bet par sabojātām drēbēm,un nemaz par sabojāto garstāvokli.Un uz bērna jautājumu kāpēc onkulītis viņu nolēja ar dubļiem atbildu,ka onkulītis ir atsaldējis smadzenes. Un pēc kādas desmitās reizes saku,ka vajadzētu sabērt naglas tajās bedrēs. Un vēl reizi pasakiet,ka esmu stulba.

pirms 13 gadiem, 2008.03.22 20:45

Valka