Valcēniešus šokē lielā maksa par apkuri 9

Valkas iedzīvotāji portālā diskutē par janvāra šokējošajiem apkures rēķiniem. Ne vienam vien par siltumu savā mājoklī jāmaksā astronomiskas summas, tāpēc iedzīvotāju emocijas ir sakaitētas līdz baltkvēlei.

 

Portālā lasām iedzīvotāju pausto neapmierinātību par komunālo pakalpojumu zemo kvalitāti un aukstajiem dzīvokļiem.

 

"Dzīvoklī ir ielikti jauni logi, nosiltināta ārsiena, arī pati māja ir diezgan labā tehniskā stāvoklī, bet sniegtais siltuma pakalpojums ir zem katras kritikas - tad nav karstā ūdens, tad apkures, tad abi divi," viedokli paudis valcēnietis ar niku "celtnieks".

 

 

Savukārt kāda cita diskusijas dalībniece raksta: "Ja godīgi, dzīvoklī visu ziemu bijuši remdeni radiatori, vienalga, kāda ir gaisa temperatūra. Un tad, kad bija lielie mīnusi, radiatori bija pavisam auksti. Laukā bija gandrīz siltāks nekā istabā."

 

Pilsētā ir vairāki daudzdzīvokļu nami, kuros janvārī par vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības jāmaksā 1,21 lats bez pievienotās vērtības nodokļa, piemēram, Varoņu ielā 28 un 30, Rīgas ielā 5, Rīgas ielā 6a un 6b, Kūru ielā 9, Semināra ielā 4k, Merķeļa ielā 13 un Stendera ielā 3.

 

Šai summai klāt vēl nāk pievienotās vērtības nodoklis, kas janvārī no pieciem procentiem pieaudzis uz desmit. Visneapskaužamākā situācijā atrodas Merķeļa ielas 13. nama iedzīvotāji, kuriem aprēķināti 1,22 lati par kvadrātmetru.

 

 

Mājas vecākā Aina Johansone skaidro, ka Merķeļa ielas rajona septiņām mājām piemērota neliela atlaide - pieci santīmi uz katru kvadrātmetru, jo dažas dienas katlumāja nespēja nodrošināt vajadzīgo siltuma daudzumu.

 

Izpētot apkures aprēķinus, jāsecina, ka viszemākās izmaksas ir mājām ar lielu dzīvokļu skaitu, piemēram, Varoņu ielā 40 jāmaksā 84 santīmi, Merķeļa ielā 15 - 89 santīmi un Ausekļa ielā 26 - 92 santīmi.

 

Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa atzīst, ka šogad, salīdzinot ar aizvadīto gadu, maksa par apkuri pieaugusi par 32 procentiem. Tam esot objektīvi iemesli - valsts noteiktās minimālās algas paaugstināšana un kurināmā cenas sadārdzināšanās.

 

 

Viņa norāda, ka iedzīvotājiem ir jārēķinās ar faktu, ka apkures cenas diemžēl nesamazināsies arī turpmāk. Lai palīdzētu maznodrošinātajiem un cilvēkiem, kas palikuši bez darba, sociāliem mērķiem paredzētais budžets ir atstāts aizvadītā gada līmenī. Pašvaldība īsteno vairākas ieceres, lai daudzdzīvokļu mājās nebūtu tik liels siltuma patēriņš.

 

 

Dome izveidojusi reorganizācijas komisiju, kas strādā, lai līdzšinējā domes Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļa pārtaptu par pašvaldības sabiedrību ar neierobežotu atbildību. Valstī aprīlī būs projektu konkurss par mājokļu energoefektivitātes uzlabošanu.

 

 

Diemžēl tajā nevarēs piedalīties pašvaldības, bet tikai apsaimniekošanas sabiedrības. U. Ozoliņa aicina māju iedzīvotājus vai nu pašiem veidot apsaimniekošanas sabiedrību, vai arī šo funkciju deliģēt topošajam domes SIA, lai tas veiksmīgi varētu startēt konkursā.

 

"Ziemeļlatvija" turpinās rakstu sēriju par apkuri, kā arī sniegs informāciju par situāciju citās Latvijas pilsētās.

Komentāri 9

Tur jau tas āķis, ka apkures cenas pieaug, bet tā kvalitāte pasliktinās. Vai domei nevajadzētu vairāk risināt jautājumu ar siltuma ražotāju? Neatceros, ka pēdējos gadus ar apkures padevi viss būtu bijis normāli.

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 12:46

xxx

Tur jau tā lieta, ka nepieciešama konkurence, bet šobrīd monopola noteicējs holandietis diktē savus nosacījumus domei, tā savukārt ir tik cieši sasaistījusies dažādos līgumos un vienošanās paktos ar hoolandieti, ka nevar i pakustēt...:-)
Pārāk dāsni nosacījumi un labvēlība tika dota, tagad to džinu vairs pudelē atpakaļ nevar dabūt:-((

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 15:07

iedzīvotājs

Holandietis ir centrā, Lauktehnikā ir latvietis un tā pat ar apkuri ir lielas problēmas. Kas pats interesantākis, tad vienmēr vainīgs kāds cits, bet ne pakalpojuma sniedzējs: tad malka ir slapja (nevar uzturēt vajadzīgo temperatūru), tad kārtējā avārija (vispār nekurina), tad jātīra katli, tad kurinātājs vai nu aizmidzis vai piedzēries (protams, neviena šāda fakta rakstitki nav, bet cilvēki jau nav akli) un topā ir tas, ka mājas ir vecas, nav siltinātas un t.t.
bet vienalga, cik tā māja jauna vai veca lai būtu silts ir JĀKURINA. Ja radiatori ir knapi remdeni, tad dzīvokļi nevar būt silti un par kādiem siltuma zudumiem iet runa, ja siltums nemaz netiek piegādāts? Cik nav bijis tā, ka pa nakti vispār pārstāj kurināt, bet uz rīta pusi atsāk. Cilvēki jau vairāk protestē nevis par apkures maksu, bet par to ka cena neatbilst kvalitātei. Ozoliņas kundze, ieklausaties ko cilvēki saka. Pakalpojums ir nepieņemamā kvalitatē. Nevajag meklēt papildus naudas līdzekļus, bet runājiet ar apkures sniedzējiem un pieprasat sniegt kvalitatīvu pakalpojumu. Būtu lūgums redakcijai nopublicēt tabulu , kur it noteikts pie kādas āra temperatūras kādai jābūt apkures ūdens temperatūrai. nevis tā t, kura nāk no katlu mājas, bet tā, kura pienāk konkrētā mājā. Ja aukstā laikā mājai tiek piegādāts ūdens 42grādi, tad par kādu siltumu mēs runājam. Tas būtu nepieciešams lai iedzīvotāji paši varētu kontrolēt un operatīvi griezties pie māju pārvaldniekiem. Parasti jau temperatūras režīms netiek ievērots vakaros, naktīs un brīvdienās, tad, kad nekustamā īpašuma nodaļa nestrādā.
Varbūt kāds no lasītājiem var pateikt neta adresi ar šo informāciju? Uz redakciju nelielas cerības, jo parasti uzrakstīts ir, bet pateikts ir maz, vai nemaz.

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 15:47

zzz

Pilnīgi piekrītu Iedzīvotājam. Arī mani visvairāk tracina nesaņemtais pakalpojums. Bieži mana darbadiena beidzās vēlu vakarā, bet normāli nomazgāties pēc pusnakts reti kad ir iespējams.... tad zema esot siltuma piegādes temperatūra, tad nēesot spiediena aukstam ūdenim (nezinu kāds te sakars ar auksto ūdeni), tad aizsierējis esot kaut kāds siltuma mainītājs un t.t. Saprotu, ka apkurei cenas ceļas, ka lētāks nekas nepaliks, bet nodrošiniet arī tad kvalitāti.
P.s. Un vēl, visu cieņu pensionāriem, bet jāņem vērā, ka mājās nedzīvo tikai viņi.

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 16:29

Smiltene

Pie mums Smiltenē arī ir ļoti dārga apkure. Tā kā šogad, nav bijis nekad. A kam tagad viegli?

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 20:56

Hm

peec tiesaas un taisniibas katram dziivoklim ir jabuut atsevisskkam siltuma skaitiitaajam, ta pat ka gaazei, uudenim, elektriibai. tikai tad kaut kas izmainiisies. tehniski ir tas izdaraams, tikai protams tas nav izdeviigi siltuma razhotaajam, jo tad par zudumiem buus jaamaksaa pasham siltuma razhotaajam.

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 23:02

Liiga

hm, es piekrītu par tiem skaitītājiem, jo man arī šķiet, ka par zudumiem tagad maksājam mēs..

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 01:11

XXL

Tiešām nav jau ko te sapņot... nekādi siltuma skaitītāji te dzīvokļos nebūs, jo kas tad apmaksās siltos pagrabus uz zaļojošās svītras pilsētā?

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 11:43

Laba

Daleko hoditj ne nado,u sosedei iz Valgi namnogo teplee v kvartirah,a platjat oni za 3-komnatnuju kvartiru stoljko ze,skoljko mi za 2-komnatnuju

pirms 8 gadiem, 2013.04.30 21:31

Valka