Valcēniete dzīvniekus mērdē badā (papildināts) 6

Valkas novada domes dzīvnieku patversmes vadītāja Rita Luguze un privātās prakses veterinārārste Vija Lāce tādu gadījumu savā praksē ilgi nav piedzīvojušas.

Valkas pagasta Aliešos ir mājas, kurās badā mērdētas vairākas kazas un apmēram 30 suņu. Iebraucot sētā, paveras šaušalīgs skats...

 

Gan R. Luguze, gan V. Lāce zināja stāstīt, ka kazu saimniece itin bieži mēdzot aizrauties ar grādīgajiem dzērieniem. Arī tas esot iemesls, kādēļ dzīvnieku aprūpe atstāta novārtā.

 

Arī kaimiņi uzskata, ka tāda situācija ilgāk nevar turpināties. Kāda sieviete, kura nevēlējās nosaukt vārdu, pastāstīja, ka suņi bieži uzbrūkot kazām, ja tās izlaižot ārā. "Viņi grib ēst, tādēļ tā dara. Ļoti bieži visa apkārtne ir pilna ar suņiem. Tas ir kaut kāds murgs," saka kaimiņos esošās vasarnīcas saimniece.

 

Sīkāk sestdienas, 10. oktobra, laikrakstā "Ziemeļlatvija".

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

 

 

Komentāri 6

CCCP

Esmu sen teicis cilveekus vajag nedaudz izsaut, reiziteem, jo cilveeki tapat ka lopi medz buut slimi, bet ta ka tiem ir tieksme domaat, tad ir ceriiba ka izsaujot paris simtus, parejiem ieslegsies domaasana.
No sajutas ka nekas nebuus viss sliktais notiek.

Juutu ka ari sai tantei ar pirkstu pamaas un viss turpinasies, a vajag sodu, un gadu darbus pilsetai, par velti, jakaa ar uzrakstu, esmu nirgajusies pret neaisargataam butneem.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 12:02

Redakcijai

Tā nav Valcēniete, bet gan Valkas pagasta iedzīvotāja, jo "Alieši" atrodas Vakas pagasta teritotijā

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 15:41

?

Kāpēc gan? Kārķu pagasta iedzīvotāja ir kārķēniete, kāpēc Valkas pag nav valcēniete. Un novads, Jums draugi mīļie, ir viens!

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 15:56

vija

Nu, patiešām dzīvnieku īpašniece- kā viņa pati sevi sauc ir patiešām slima, viņai jau var vilkt kādu jaku mugurā grib, tas neko nemainīs. Ja dzīvniekus visus palēnām nogādās vietā un paēdinās, tad pati viņa paliks tur dzīvot vietā, kas neatšķiras no kūts. Kā tad ir ar cilvēku, jo dzīvnieku aizsarga likums, labturības prasības, bet cilvēku- viss vienalga kas ar viņu?

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 11:22

Anna

Ja mūsu valstī vēl joprojām turpinās cietsirdīga attieksme pret dzīvniekiem - tātad nav kārtībā ar likumdošanu, ja pietiekoši bargi netiek sodīti dzīvnieku spīdzinātāji! Es ļoti vēlētos uzzināt par kaimiņiem, kas ziņoja varas institūcijām par dzīvnieku spīdzināšanu - cik ātri tas tika risināts!

pirms 11 gadiem, 2009.10.22 09:19

Valka