Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība sniedz atbalstu novadiem 1

Valdība valsts novadu pašvaldībām ir piešķīrusi 374 789 latus vētras nodarīto postījumu likvidēšanai.

Valkas novada domei ir atvēlēti 4092 lati, bet Strenču, Smiltenes un Beverīnas novadam attiecīgi 1491, 5390 un 2678 lati.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs stāsta, ka vēja brāzmas vislielāko kaitējumu novadā bija nodarījušas Valkas pamatskolai, noraujot 350 kvadrātmetru platībā jumta segumu. "Jumts bija sabojāts arī Ērģemes pagasta attīrīšanas iekārtu sūkņu stacijai un ciematā vienam malkas šķūnim," saka K. Albergs.

Savukārt Strenču novadā negaiss visstiprāk trakoja Sedā, kur vairākas mājas pēc brāzmām bija palikušas bez jumta. "Bija nogāzti arī ļoti daudz koku. Arī novada domes ēkai krītošs koks bija salauzis jumta segumu virs lieveņa," stāsta Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš.

Smiltenē saņemto finansējumu dome izlietos trīs objektu sakārtošanā. "Esam saņēmuši 70 procentus no prasītās summas. Šī palīdzība mums lieti noderēja. Par piešķirto summu atjaunosim jumtu vienai dzīvojamai mājai Smiltenes pagastā, sakārtosim pilsētas kapus, kurā vētra nolauza daudz koku. Trešais objekts, kurš cietis vētrā, ir autopieturas nojume Palsmanē, kurai uzkrita koks," stāsta domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

Latvijā vislielākos postījumus vētra radīja Madonas un Daugavpils apkaimē.

Komentāri 1

?????

Par dāvanu Valkas novada 1.klašu skolēniem.
Interesanti, šis jautājums tika izrunāts sēdē???
Vai atkal priekš bērniem nepietika naudas?

pirms 9 gadiem, 2010.08.26 21:28

Valka