Valkā 1991.gada barikāžu laiku pieminēs ar fotoizstādi un koncertu

Piektdien, 18.janvārī, plkst.18 Valkas novadpētniecības muzejs aicina gan 1991.gada barikāžu dalībniekus, gan citus interesentus uz barikāžu atceres pasākumu "Ugunskuru gaismā", aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

Ņemot vērā neparedzamos laika apstākļus, šogad visas aktivitātes norisināsies tikai muzeja telpās. Pasākums aizsāksies ar barikāžu dalībnieka un bijušā valcēnieša Andreja Pebo fotoizstādes "1991.gada janvāris" atklāšanu. Izstādē būs aplūkojamas fotogrāfijas no Barikāžu muzeja krājuma. Eksponētajās fotogrāfijas ir atspoguļoti mirkļi un barikāžu dalībnieki pie Ministru padomes, Latvijas Tālsarunu centra, Vecrīgā un citur. 2001.gada novembrī Pebo ir apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumiem organizatoriskajā un apgādes darbā.

Izstāde būs aplūkojama līdz 18.janvārim.

Izstādes atklāšanā uzstāsies Trikātas vīru ansamblis, kuras vadītāja ir Inese Eihe.

Pasākums turpināsies ar videofilmas "Mūsu barikāžu laiks" skatīšanos. Filmā vēsturisko notikumu hroniku papildina to dienu notikumu dalībnieku vērtējumi ar laika distanci pēc desmit gadiem. Filmu 2001.gadā producējis 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta atklātais sabiedriskais fonds. Režisori - Antra Cilinska un Raitis Valters.

 

Valka