Valkā: Aicina izvēlēties pilsētai nozīmīgas sievietes 11

Laikā no 1. līdz 23. februārim Valkas pilsētas jauniešu dome organizē akciju - aptauju "Sievietes Valkai". Akcijas mērķis ir - 8. marta ieskaņās izcelt gaismā sievietes, kuras ir nozīmīgas Valkai ar to, ka viņas ir.

 

"Aicinām valcēniešus piedalīties aptaujā un nosaukt, viņuprāt, tās pilsētas sievietes, kuras atbilst akcijā minētajām nominācijām - "Sabiedrības dvēsele", "Dzelzs lēdija", "Māte", "Sieviete - smaids", "Sieviete - sports", "Pilsētas mūza", "Pilsētas seja", "Biznesa lēdija", "Sieviete - deja" un "Sieviete - spēks"," informē domes Izglītības nodaļas speciāliste darbā ar jauniešiem Romina Meļņika.

 

"Svinēt 8. martu nozīmē cildināt sievieti un būt priecīgiem par viņu. 8. martā mēs nesakām: "Paldies par to, ko tu esi izdarījusi, pateikusi vai sasniegusi." Mēs sakām: "Paldies par to, ka esi piedzimusi un atrodies starp mums.". "Ja nebūtu sievietes - ielās nebūtu skaistuma, ziedi nesmaržotu un šampanietis nedzirkstītu, gulta būtu tikai mēbele, neviens necenstos izaudzēt zilu rozi, bet baleta vietā būtu vientuļa gaiļa deja," teikts anketā.

 

Jauniešu izstrādātās anketas ir pieejamas pilsētas bibliotēkā, Tūrisma informācijas birojā, bistro "Jumis", autoostā, Valsts un pašvaldības iestāžu namā (Beverīnas ielā 3), Valkas pilsētas domē un veikalā "Dārta".

 

 

Turpat ir novietotas arī kastītes, kur ievietot aizpildītās anketas. Papildu tam jauniešu domes dalībnieces apstaigā pilsētas iestādes un to darbiniekiem piedāvā aizpildīt šīs anketas. Tas nozīmē, ka aptaujāto skaits būs gana liels, un tāpēc iznākums jo ticamāks.

 

Noslēguma pasākums paredzēts svētdien, 8. martā, Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centrā.

Komentāri 11

fakts, ka laba ideja! man arī patīk. Neko sliktu neredzu tajā, ka sievietes tiek īpaši ievērotas un godātas. Domāju, ka tieši Eiropas valstīs pēdējā laikā vairāk nepieciešams pievērst uzmanību, ka sievietes ir ne tikai darba rūķi, uz ko gan jāsaka, viņas pašas pēdējā laikā tā tiecas, bet pirmkārt jau sieviete taču var būt, piemēram, sieviete "deja", "pilsētas mūza", "smaids", nu kā tai anketā. Skaisti! Ir jau vērts arī pašām sievietēm dažkārt atgādināt, ka Dievs sievieti nav radījis smagam darbam, tas ir vīrieša uzdevums. No šejienes arī 8. marta svinēšanas tradīcija, kad sievietes vienkopus sacēlās pret smaga darba darīšanu attiecībā pret stipro dzimumu. Palūkojiet, kā piemēram, Japānā, Indijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un citās valstīs ar dziļām kultūras saknēm un tradīcijām, sievietes tiek godātas un uzskatītas gluži par dievietēm. Un ne jau tādēļ viņas nestrādā smagu darbu, ka ir diskriminētas, bet gan otrādi- sieviete ir kāda augstāka, smalkāka radība uz šīs zemes, kurai jārotājas, jādomā par mājas pavardu un omulīgas noskaņas radīšanu.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 16:32

nightares on wax

un ko tad vajag Valkaa izcelt ja ne forshus cilveks?
atbalstu!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 17:48

kode

Būtu labāk ar kaut ko jēdzīgāku nodarbojušies! Tas tiešām ir galīgs murgs ! Kaut ko tādu var izdomāt cilvēki, kam galīgi nav, ko darīt.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 21:06

rrr

Nu Ideja tada divdomiga bet man patik vismaz kaut kas notiekas malaci

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 22:34

bijusi valceniete

BET KAPEC MURGS???Lai sada komentara rakstitaji,ari izsakas,kapec viniem sads viedoklis.Viegli jau to uzrakstit,bet nokomentet,Kapec??
Ja jauniesi iesakusi ko labu paveikt,tad vienmer kadam tas bus nepareizi!Tas Valka jau ir iegajies!!Domaju ,ka si ideja gus lielu atsaucibu pilsetas iedzivotaju vidu!Zel ;ka to nevar izdarit izdarit interneta!!Jo Valka tiesam ir daudzas ,,superigas sievietes,,!!velu veksmi saja darba!

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 03:37

buldurjānis

Ideja nav slikta, lai veicās un tad jau uzzināsim savas varones:)

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 15:55

smaidošā

tas nav nekāds murgs,pavērojat paši,cik jauki ir ieiet kādā uzņēmumā vai veikalā,kur jūs sagaida smaidošs cilvēks,kas sniedz informāciju,patiess prieks un to vajag novērtēt,man prieks par šiem jauniešiem,kas to izdomāja,superr!

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 10:22

bijusi valceniete = to var izdariit... Valkas maajas lapaa www.valka.lv ir ievietota anketa un tur var vinju aizpildiit un nosuutiit!!!
kode = ja tev ir kaadas idejas, tad droshi taas vari izteikt, ko Valkaa vareetu izdariit, uzriikot...
viegli jau ir staaveet malaa un visu tikai kritizeet!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 18:22

Valka