Valkā apkures sezonai gatavi 2

Saistībā ar āra temperatūras pazemināšanos, Valkā pakāpeniski uzsākta apkures sezonu. Jau pagājušās nedēļā siltums minimālā režīmā ir piegādāts pirmsskolas izglītības iestādei "Pasaciņa" un "Pumpuriņš"

 

Šonedēļ siltumā mācības notiek Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā un to saņem arī pilsētas kultūras nams. Tā kā daudzdzīvokļu mājas ir aprīkotas ar automātiski regulējamiem siltummezgliem, katras mājas iedzīvotāji ar māju pārvaldnieku starpniecību var izvēlēties, kad pieslēgt apkuri. Pārvaldnieki ir aicināti apkopot informāciju par visiem dzīvokļiem viņu pārvaldījumā esošajās mājās, aptaujājot iedzīvotājus un savācot parakstus.

 

"Ja vismaz 75 procenti mājas iedzīvotāju vēlēsies, lai konkrētā daudzdzīvokļu māja tiktu pieslēgta apkurei, tad šajā mājā siltuma padevi nodrošināsim. Jaunajai apkures sezonai esam gatavi," informē Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva.

 

 

Iedzīvotāju aptauja jau ir uzsākta. Iedzīvotāju vidū par apkures uzsākšanas nepieciešamību ir pretēji viedokļi, un kāda pārvaldniece atzīst, ka nebūs vienkārši atrast kopsaucēju - ir dzīvokļi, kuri stāv tukši un to īpašnieki Valkā pašlaik nedzīvo, ir arī tādi, kuri jau sen nenorēķinās par saņemto siltumu.

 

Šajā apkures sezonā valcēniešiem par siltumu nāksies maksāt vairāk, jo siltumenerģijas tarifs pilsētā ir palielināts par 23 procentiem.

 

"Jau pērn reālās izmaksas apkurei bija augstākas nekā apstiprinātais tarifs. Nozīmīgākie apkures un karstā ūdens tarifu paaugstināšanas iemesli ir kurināmā cenu pieaugums par 37, pirktās siltumenerģijas cenas pieaugums par 25 un pirktās elektroenerģijas izmaksas par 21 procentu, salīdzinot ar iepriekšējo apkures periodu," skaidro Valkas domes finanšu analītiķe Geņa Spiridonova.

 

 

Tarifu kāpumu ietekmē arī minimālās algas paaugstināšana valstī. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ar pārvaldnieka starpniecību ir iespējas rūpīgi sekot līdzi tēriņiem un visus iebildumus pilsētas domei iesniegt rakstiski.

Komentāri 2

Ieva

"Tarifu kāpumu ietekmē arī minimālās algas paaugstināšana valstī."
Nesaprotu, ko autors grib;ejis patekt. Kāds sakars ir minimālai algai valstī un apkures tarifam pašvaldībā?

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 13:32

neviens mājas vecākais gan nav redzēts,un neviens nav prasijis gribu vai negribu apkuri,jeb mums pasiem jāmeklē?

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 10:31

Valka