Valkā atkārtojas pērnā gada notikumi. Domei jābūt uzstājīgākai 7

Ēka Valkā, Puškina ielā 15, ar visu tur iežogoto teritoriju pieder Starptautiskajai praktiskās psiholoģijas augstskolai. Nu jau divus gadus kaimiņi sūdzas par šīs teritorijas nesakoptību. Nesen redakcija saņēma tuvējo māju iedzīvotāju parakstītu vēstuli.

 

"Agrāk Puškina ielā 15 bija bērnudārza silīte. Bet tagad šeit valda haoss. Nepļauts gadiem, lapas sabirušas biezu biezā slānī un tūkstošiem gliemežu un ērču pilns. Gliemeži tūkstošiem nāk virsū uz apkārtējiem dārziem un apēd stādīto. Gliemežus var iznīcināt, katru nedēļu appļaujot zālāju.

 

 

Ozoliņa nezina, ka ir likums, ka var sodīt arī privātīpašumus par nenopļautām teritorijām. Viss šeit apkārt ir ugunsnedrošs, viens nomests izsmēķis var aprīt daudzas mājas. Vēlētāji, atnākat uz Domes bulvāri apskatieties, cik tomēr Valkas pilsēta ir nesakopta." 22. aprīlī. Seko trīs paraksti.

 

Ja iekšpagalms ir diezgan pieņemamā izskatā, tad teritorija starp Puškina 15. un 17, namu patiešām izskatās ilgstoši nekopta. Augstskolas Resursu centra vadītāja Jana Kazaka, jautāta par iespējām labot pašreizējo situāciju, bija pārsteigta un "Ziemeļlatvijai" solīja visdrīzākajā laikā turp aizsūtīt sētnieci un noskaidrot, vai situācija atbilst kaimiņu rakstītajam, un vajadzības gadījumā teritoriju sakopt.

 

 

Viņa informēja, ka ar sētnieci Sarmīti ir noslēgts līgums, taču sētnieces uzvārdu un tālruņa numuru nosaukt nevarēja.

 

Atkārtojas pērnā gada notikumi. Pagājušajā gadā Valkas domes priekšsēdētāja pati personīgi zvanījusi augstskolas rektoram un aicinājusi sakārtot šo teritoriju. Pilsētas pašvaldības policiste Diāna Jūga zināja, ka augstskola ir noalgojusi cilvēku, kurš šo ēku apkopj.

 

 

"Pērn 13. oktobrī augstskolai tika nosūtīta brīdinājuma vēstule. Sākotnēji neviens uz to neatbildēja, bet pēc tam piezvanīja un paskaidroja, ka sētniece ir saslimusi. Pēc tam pārliecinājāmies, ka viss tiešām ir sakopts," stāsta D. Jūga. Šogad pašvaldība īpašniekiem nav aizrādījusi par nesakoptību.

 

 

Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe arī ir sašutusi par šo nekopto vietu. "Acīmredzami kaut ko var panākt tikai tad, kad uztaisa trādirīdi. Esam par to runājuši domes ražošanas sapulcēs. Pāri sētai kāpt nevaram, taču aicināšu policistes atkal rakstīt brīdinājuma vēstuli augstskolai," norūpējusies R. Nuķe.

 

Pāri ielai atrodas bērnudārzs "Pumpuriņš". "Tiklīdz uzpūš vējš, tā dažādi atkritumi nokļūst mūsu teritorijā. Nu nesmuki. Pie mums ciemojas daudz viesu, svešu cilvēku, un ir neērti par netīrību, ko paši neradām," sašutušas bērnudārza audzinātājas.

Komentāri 7

krancis

Kāpēc neviens neko nesaka par turpat blakus esošo Jundžu teritoriju. Tur ir, ko redzēt!
Sarmītes uzvārds Varte.

pirms 12 gadiem, 2009.05.02 19:49

LĪGA

Ar 31 martu taupības nolūkos darba līgums tika pārtraukts ar Sarmīti.Lūdzu neapvainot cilvēku ,kam vairs nav darba attiecības.

pirms 12 gadiem, 2009.05.02 20:09

krancis

Ja neko nedara, tad arī līgums ir jāpārtrauc. Loģiski?

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 08:12

Jana

Jundžu teritorija ir vēl briesmīgāka,kur skatās pilsēta,šādus "mūdžus"jāsūta uz neapdzīvotu salu.

pirms 12 gadiem, 2009.05.04 14:42

bobis

hmm.
ko juus te lecaties.
taa vieta veel jau ir tiiri neko, ir taccu valkaa veel lietaakas meeslu bedres.
tad luudzu arii taa vajag klaat kkerties.

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 00:36

Varētu jau sakopt teritoriju pie vecās pienotavas tas vecais grausts deg katru vasaru nezcik reizes.

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 10:39

Varētu jau sakopt teritoriju pie vecās pienotavas tas vecais grausts deg katru vasaru nezcik reizes.

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 10:39

Valka