Valkā atklāj pirmo renovēto daudzdzīvokļu namu 10

Pieņemts uzskatīt, ka pirmie kucēni jāslīcina. Bet, apskatot pirmo renovēto māju Valkā, ko vakar svinīgi atklāja, jādomā, ka uz šo ieceri teiciens neattiecas. Jācer, ka "pirmajiem kucēniem" būs sekotāji un Valkā daudzdzīvokļu namu siltināšana turpināsies.

Atjaunotais nams tā saucamajā Rūjienas ielas mikrorajonā - Ausekļa ielā 46 - visā savā godībā laistās kalna galā kā pamudinājums arī citu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem sasparoties un ķerties vērsim pie ragiem. Renovētā nama pārvaldnieks Valdis Puriņš atzīst, ka sākums nebija viegls, jo nācās pārliecināt neticīgos nama iedzīvotājus un izburties cauri dokumentu grēdai. Savukārt SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis apliecina, ka tiek gatavota dokumentācija vēl četru māju vienkāršotai renovācijai.

 

Apmierina darba kvalitāteMājas renovācija sākās jau aprīļa beigās. Būvdarbus veica vietējais celtniecības uzņēmums - SIA "Valkas būvnieks". Tā pārstāvis Pēteris Gudrinieks atzīst, ka tās viņiem bijušas īstas ugunskristības, jo līdz šim nav nācies saskarties ar šāda veida objektu, kur uzraudzības darbu veica ne tikai viens būvuzraugs, bet vesela māja. Viņš nenoliedz, ka gadījušās arī sīkas kļūmes, bet iespēju robežās tās ir novērstas. Pieredze būs mācība, kā darbus labāk paveikt nākamajos atjaunojamajos namos. Tam piekrīt arī V. Puriņš, atklājot, ka sākotnēji nav gribējis, ka šajā objektā strādā vietējie celtnieki.

"Esmu patīkami pārsteigts gan par darba kvalitāti, gan par celtnieku attieksmi pret iedzīvotājiem. Mēs bijām diezgan prasīgi ," atzīst mājas pārvaldnieks.

Par ekonomiskajiem aspektiem varēs runāt tikai pēc šīs apkures sezonas beigās, bet jau tagad mājā ir mainījies mikroklimats. Vienkāršotās renovācijas darbu ietvaros ir veikta ēkas ārsienu un pagraba siltināšana, veco logu un koplietošanas durvju nomaiņa, kā arī bēniņu pārseguma siltināšana. Darbu kopējās izmaksas ir 176 279,96 lati, no kuriem 88 139,97 lati ir Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums.

Nams kā saulespuķeVislielākie ieguvēji ir mājas iedzīvotāji, kuri dzīvo šajā pievilcīgajā namā. Tā līdzinās saulainai saulespuķei, jo māja ir nokrāsota silti dzeltenā krāsā. Nelielajā atklāšanas ceremonijā piedalījās arī vairākas pensionāres no šīs mājas. Viņas slavē celtniekus, kuri pat nomazgājuši dažām nevarīgākajām tantītēm jaunos plastikāta logus. Vakar jau no agra rīta darbu veicēji slaucījuši kāpņu telpas un tīrījuši apkārtni.

Iedzīvotāji paši ir gatavi pavasarī rīkot lielo talku, lai sakārtotu mājas pagalmu - iesētu zālīti un izveidotu jaunas puķu dobes. Vienīgi sirds sāpot par mazajiem pagrabiem, kur būs diezgan problemātiski glabāt ziemas krājumus. Iedzīvotāji bēniņos var nevarēs žāvēt izmazgātās drēbes, tāpēc dienas kārtībā ir jautājums par veļas žāvētavas uzstādīšanu mājas pagalmā. Iedzīvotāji lūdza uzstādīt arī soliņus.

 

Komentāri 10

pārvaldnieks

Precizējums!
SIA „Valkas Namsaimnieks” noslēdza līgumu ar Valsts aģentūru „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par līdzfinansējumu projektam „Daudzdzīvokļu mājas Ausekļa ielā 46, Valkā siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”. Projekta kopējās izmaksas bija 176 279,95 lati, tai skaitā ERAF finansējums 88 139,97 lati. Taču ēkas renovācijas gala izmaksas ir 130 683,68 lati.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 10:50

iedzīvotājs

Karpovas kundzei nereti kadās misēkļi ar cipariem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 11:27

:)

Valkā atklāja pirmo:):):) Valmierā jau drīz pēdējo nodos:):):) Nu tad notikums.Tas kas citās pilsētās ikdiena mums notikums Nr 1. Smieklīgi:)

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 17:46

(:

:) tu gan esi pajoliņš - salīdzini Valku ar Valmieru.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 19:16

Skaidris

Nez kur vaimanātāji, kuri pelēkās krāsas dēļ vairs nevarēšot pa Ausekļa ielu pārvietoties? :))))

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 20:24

Oho!

Skaidrim- demokrātiskā valstī varam izteikt brīvi savas domas. Veiksmīgu darba dienu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.03 11:02

Valka