Valkā atkritumus met dīķī un atstāj patrepē

Izsenis Valka dēvēta par cilvēkiem draudzīgu pilsētu, kurā iedzīvotāji var atpūsties pie Zāģezera vai arī pastaigājoties pa mežu pie brīvdabas estrādes.

Tomēr bieži vien sētnieki

pēc brīvdienām nespēj savākt atkritumus.

 

 

Diemžēl šie visiem pieejamie objekti ir piedrazoti ar stikla pudeļu lauskām un citiem sadzīves atkritumiem. Brīvdienās, pastaigājoties pa mežu netālu no Koklētāja pieminekļa, skatam paveras nepievilcīgas ainas - gandrīz uz katra soļa redzamas tukšas izdzerta alkohola pudeles un izmētāti papīri.Savukārt pie pieminekļa, kas siltā laikā kļuvusi galvenokārt par jauniešu un cilvēku bez noteiktas dzīvesvietas izklaides vietu, sakrājusies paprāva stikla lausku kaudze.

 

Visur mētājas pudeļu kaudzes To, ka pēc brīvdienām un svētku dienām pilsētā mētājas pudeles, apliecina arī Valkas domes Pilsētas apsaimniekošanas teritorijas vadītāja Ruta Nuķe un speciāliste Vija Iļda. Šoziem situāciju neglābj arī sniegs, tāpēc atkritumi redzami kā uz delnas. Diemžēl estrādes mežā nav nevienas atkritumu urnas. Acīmredzot pilsētas kārtības uzturētājiem jādomā par urnu uzstādīšanu, jo siltais laiks ļauj cilvēkiem vairāk uzturēties svaigā gaisā, tātad - arī aiz sevis atstāt atkritumus.

 

Atkritumi - pat kapos"Valcēnieši ir neapzinīga tauta, jo atkritumus met, kur pagadās," uzskata vairāki "Ziemeļlatvijas" aptaujātie sētnieki. Meta Skrastiņa, kuras pārziņā ir Lauktehnikas dzīvojamais rajons, novērojusi, ka bieži vien grēko jaunās māmiņas, kuras maisus ar izlietotām autiņbiksītēm "mētā pa visu pasauli". Nereti maisus ar sadzīves atkritumiem izmet pie Meža kapiem izveidotajās lapu un zaru kaudzēs. V. Iļda atceras, ka tā pieķerts kāds piedrazotājs, kurš atkritumus izmetis ar visiem saviem dokumentiem. Sētnieki konstatējuši, ka atkritumus uz kapiem ved pat ar vieglo automašīnu piekabēm. Savukārt pašā pilsētas centrā - Rīgas ielas 16. nama pagalmā - iedzīvotāji turpat mājas priekšā ved pastaigā savus suņus. V. Iļda kopā ar šīs teritorijas sētnieku vairākkārt atklājuši, ka dzīvnieku mēsli ir savākti maisiņā, kas atstāts pie mājas ieejas patrepē."Līdz urnai ir par grūtu aiziet," secina V. Iļda. Sētnieki vairākkārt piedzīvojuši, ka uz viņu aizrādījumiem cilvēki lielākoties reaģē negatīvi, tāpēc bieži vien viņi nemaz necenšas aizrādīt, tā sevi pasargājot no uztraukuma. V.Iļda uzskata, ka situācija ar ļaunprātīgajiem pilsētas teritorijas piecūkotājiem varētu uzlaboties, jo domē strādā pašvaldības policiste un pieķertajiem ļaundariem varēs sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolu.

 

Piecūko centra dīķiSētniece Anita Strone rūpējas par tīrību un kārtību Stendera ielas rajonā pie dīķa. " Tik skaists dīķis pilsētas centrā, pīlītes arī peld, bet vienmēr kāds to piemētā ar pudelēm un citu drazu," sūkstās sētniece. Viņa atzīst, ka vasarā nevar no ūdens izvilkt visus atkritumus, bet ziemā tie iesalst. A. Strone iesaka, ka, iespējams, pie dīķa vajadzētu novietot vairāk atkritumu konteineru.

Valka