Valkā atsevišķos Raiņa ielas posmos vareno liepu zari kļūst traucējoši 8

Šovasar “Ziemeļlatvija” uzklausījusi vairākus valcēniešus, kuri ikdienā mēro ceļu kājām pa Raiņa ielu. Pilsētas iedzīvotāji uzskata, ka ielai abās pusēs augošo liepu zari ir traucējoši. Proti, augumā garākiem cilvēkiem, ejot pa ietvi, ir jāpieliec galva. Turklāt karstajā laikā koku lapas ir lipīgas. Varenās liepas ar kuplajiem zariem aug, sākot no Beverīnas un Raiņa ielas krustojuma līdz pat Gaisa tiltam.

Cilvēki “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka, lai ar lipīgajām koku lapām nesasmērētu apģērbu, kājāmgājēji, riskēdami ar drošību, izvēlas iet pa ceļa braucamo daļu, nevis ielas abās pusēs ierīkoto ietvi. Valcēnieši ir neizpratnē, kāpēc pēdējos gados tikai pašā pilsētas centrā – Rīgas un Raiņa ielas atsevišķos posmos – arboristi vasaras sākumā “frizē” liepas, veidojot pilsētas tēlam tīkamu ainavu, bet, pāris soļu tālāk no centra Raiņa ielas malas atgādina pamatīgus liepu zaru džungļus.

Lai pārliecinātos, vai cilvēku stāstītais atbilst patiesībai, “Ziemeļlatvija” devās uz norādīto Raiņas ielas posmu. Jāatzīst, ka tā arī ir, ‒ koku zari tiešām ir kupli izauguši un traucē augumā garākiem kājāmgājējiem pārvietoties. 

Lai noskaidrotu, vai pašvaldības atbildīgā institūcija ir lietas kursā par šo problēmu, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāju – dārznieci Alitu Plūksnu. Viņa atzīst, ka šajā konkrētajā Raiņa ielas posmā tiešām liepu zari ir sakuplojuši, tāpēc tie ir traucējoši. Lemjot par šo problēmu, nolemts, ka rudenī, kad kokiem nobirs lapas, Valkā ieradīsies arboristi no SIA “Labie koki”, lai sakoptu liepas. Turklāt šajā gada laikā arboristiem būs vieglāk strādāt, kā arī pēc liepu “frizēšanas” nebūs tik daudz zaļās masas, tikai zari. Šiem darbiem novada pašvaldības budžetā ir jau paredzēts finansējums. 

Valka tiek uzskatīta par ārkārtīgi zaļu un kokiem bagātu pilsētu. Sarunās ar cilvēkiem “Ziemeļlatvija” uzklausījusi viedokļus, ka pilsētā koki ir ne tikai jāsaglabā, bet arī pienācīgi jākopj. Valcēnieši uzskata, ka pilsētas centrs daudzmaz ir sakārtots, norādot, ka dažviet nav nozāģēti nokaltuši koki. Piemēram, jau kādu laiku viena nokaltusi liepa “skumst” Rīgas un Semināra ielas krustojuma pašā sākumā. Iebraucot Valkā no Rīgas puses, jau no tāluma paveras tīkama ainava ar “safrizētu” liepu rindu, bet nokaltusī liepa prasās pēc nozāģēšanas.

Komentāri 8

bezugunsnavdumu

Kāds ir *** šīm darbam?
Sabiedrībai ir tiesības zināt summu. Es paredzu ka virs 5000 eur.

Jo krūmgrieža noma maksās lētāk, simtlatnieki varēs zarus iekraut kravinieka un viss.
Tas ir kārtēja jaundārznieka neizdarība.

Kā cilvēkiem staigāt līdz ziemai? Kā staigāt ar lietussargu?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 09:41

bezugunsnavdumu

fi nan sēju ms kāds šim darbam paredzēts?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 09:41

bezugunsnavdumu

Tūlīt redakcijā atnāks nokaltusī liepa un pateiks, ka jābūt saprotošakiem.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 09:43

bezugunsnavdumu

Varbūt atrast firmu Labas dobes, lai par atsevišķi Valkas fi nansējumu rāvēt dobes un nezāles Lugažu laukumā?

Bet dārznieks tikai braukās tur šur un saņems labu algu?

Liepas jāzāģē un dobes jārāve ar Valkas speciālistu spēkiem, citādi es neredzu jēgu uzturēt to bandu par nodokļu naudu.
Grāvjus pļaut jāatrod firmu Labais trimmers.

Tie labie koki tikai nodirā naudu un neko neizdara, jo kokus jācirpj divas reizes gadā, tikko pēc pumpuri izsķilsies un tagad jūnijā.

Jēga apcirpt rudenī, ja koks jau aizmidzis, bet pamodoties tās ar jaunu spēku dzīs zarus pa labi un pa kreisi. Un viss no gala.

Ka cirpt rudenī, tas arī esot jaundārznieka kurš zināšanas ieguva internetā ideja?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 09:58

slota1955

No Tu ñemies ,ej un izrave, kamèr rakstiji so penteri.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 21:28

slota1955

No Tu ñemies ,ej un izrave, kamèr rakstiji so penteri.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.23 21:28

bezugunsnavdumu

Tāpēc es arī prasu, cik ir finan sējums labiem kokiem, jo es paredzu, ka varētu lētāk.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.24 09:31

bezugunsnavdumu

Kam pieder ideja zāģēt rudenī?
Rudenī zari kļūs trauslāki, bez sulas. Visur visi griež pavasarī, vai augustā.

Tas ir viss ko vajag zināt par Valkas dārznieka zināšanām.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.26 00:02

Valka