Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā Baltā galdauta svētkos mazuļiem pasniedz simtgades sudraba vērdiņu

 Šodien Valkas novadpētniecības muzejā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības dienu, pulksten 11.30 sākās skrējiens "Izskrien Latviju Valkā". Distanci aptuveni 4,5 kilometru garumā veica gan skrējēji, gan velosipēdisti, gan arī jaunās māmiņas ar ratiņiem. Pēc tam muzejā Cimzes istabā Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa 2018. gadā dzimušajiem Valkas novada mazuļiem pasniedza īpašu zīmi - sudraba vērdiņu ozolkoka kastītē. Pavisam līdz šim novadā ir piedzimuši 19 bērniņi. 

Baltā galdauta svētki turpinājās saimes istabā, kurā muzikālos priekšnesumus sniedza Jāņa Cimzes Valkas mūzijas skolas audzēkņi. Savukārt muzeja speciāliste Ligita Drubiņa klātesošajiem pastāstīja par valcēnieti Berhhardu Zuti, kuram apritētu 125 gadi. 

Viņš bija ne tikai vietējās aptiekas īpašnieks un uzņēmējs, bet arī ļoti darbīgs cilvēks ar dāsnu sirdi. Interesantu Valkas aptiekas vēsturi atklāja Valkas aptiekas vadītāja Irēna Dudzinska. Baltā galdauta svētki noslēdzās ar kopīgu tējas dzeršanu un svētku kliņģeru baudīšanu.

Valka