Valkā būs ķeizariene un Jānis Cimze

Pēc Valgas apriņķa iniciatīvas 29. jūnijā abās robežpilsētās - Valkā un Valgā - notiks atraktīvs pasākums par godu kādreizējā Valkas apriņķa pastāvēšanas 225. gadadienai.

 

1783. gadā ķeizariene Katrīna II parakstīja ukazu, uz kura pamata tika izveidots Valkas apriņķis jeb kā toreiz to vāciski ierakstīja dokumentos - Walckshe Kreis.

 

Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga un Valkas rajona padomes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Gunta Smane informē, ka pasākums noritēs kā lustīgs pārgājiens, kura dalībnieki būs tērpušies tautas tērpos. Pārgājiens sāksies pulksten 12.00 no Valgas sporta halles un tam aicināti pievienoties abu pilsētu iedzīvotāji.

 

 

Pasākuma dalībnieki dosies uz Valku, kur pie mūzikas skolas viņus sagaidīs pats Jānis Cimze, teikdams šiem svētkiem par godu sacerētus uzrunas vārdus. Tālāk viss kļūs arvien jautrāk. Pie pilsētas kultūras nama pārgājiena dalībnieki varēs noskatīties tā laika krodzinieku dejas, bet vēlāk Valkas estrādē viņiem koncertu sniegs kultūras nama deju ansamblis "Aija". Estrādi paredzēts sasniegt pulksten 14.00. Tur apriņķa gadadienas svinētājus uzrunās Katrīna II. Netrūks arī tradicionālā piknika maltīte - kāposti un desiņas.

 

"Pasākums notiks krievu valodā, lai tekstu saprastu gan latvieši, gan igauņi. Pārgājiena laikā varēs satikt vēl vairākus vēstures personāžus, kuri gan sendienās, gan padomju gados darbojušies šajā pusē. Tā būs jautra došanās cauri laikmetiem ar dziesmām un dejām," saka A. Tannenberga.

Valka