Valkā: Cimzes vārds neapsūbēs

J. Cimzes Valkas mūzikas skolas saime noslīpē pēdējās organizatoriskās detaļas nu jau 29. Cimzes dienu sagatavošanai. Tas notiek Lieldienu laikā, un šī tradīcija ievirzīta vēl padomju laikos.

Gandrīz trīs gadu desmitus J. Cimzes

Valkas mūzikas skolas gada nozīmīgākais pasākums

 ir veltīts skolas vārda īpašniekam

Valkas mūzikas skola tautas dižgara Jāņa Cimzes vārdu ir iemūžinājusi ne tikai skolas nosaukumā, bet arī devusi tam iespēju dzīvot līdzi mūsdienās. Katru pavasari Cimzes dienās tiek aicināti kopā mūziķi un klausītāji no tuvākas un tālākas apkārtnes. Nedēļas garumā, no 23. līdz 30. martam, valcēnieši un pilsētas viesi varēs dzīvot līdzi dažādiem muzikāliem pasākumiem - koncertiem, konkursiem un festivāliem. "Šajās dienās varēsim sastapt mūzikas draugus no vairākām valstīm, risināt sarunas par mūzikas aktualitātēm vai vienkārši ļauties melodiju burvībai," stāsta festivāla kurators Guntis Freibergs.

 

Kā allaž Cimzes dienas sāksies ar klasiskās mūzikas koncertu Valkas luterāņu baznīcā, un tajā piedalīsies Valkas skolas audzēkņi un pedagogi. Tradicionāla sadarbība katru gadu Cimzes dienās ir izveidojusies ar Valgas mūzikas skolu, ik pārmaiņus muzicējot gan vienā, gan otrā pilsētā. Šoreiz kārta Valgai. Klasiskās mūzikas vakarā uzstāsies klarnešu kvartets, kurā muzicē augsta līmeņa profesionāļi. Ansambļa kodolu veido Bruņoto spēku štāba orķestra dalībnieki. G. Freibergs paredz, ka tas būs ļoti interesants koncerts.

 

27. martā plānotais Starptautiskais senās mūzikas festivāls Valkas novadpētniecības muzejā nenotiks, jo daudziem mūziķiem skolas brīvlaikā ir citi plāni. Domājams, ka nākamgad to atkal redzēsim.No 28. līdz 30. martam notiks nu jau piektais "Jauno zvaigznīšu festivāls", kurā piedalīsies 11 instrumentālisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Ungārijas. Tie visi ir daudzu starptautisku konkursu laureāti.

 

Festivāla atklāšanas koncertā spēlēs ļoti augstas klases jaunie mūziķi, kuri sevi pierādījuši uz starptautiski nozīmīgām skatuvēm un ir Valsts konkursa laureāti. "Šis festivāls no daudziem citiem Latvijā atšķiras ar to, ka uzaicināti īpaši augstas klases mūziķi, kuri sagādās gandarījumu visprasīgākajiem klausītājiem," pārliecināts G. Freibergs. Pirmo reizi festivālā dzirdēsim ģitāristu no Krievijas un arfisti no Lietuvas.29. un 30. martā notiks festivāla dalībnieku izbraukuma koncerti Pilvā, Tervā un Valmierā.

 

23.03.

pl.11.00 

Valkas luterāņu baznīcā

Klasiskās mūzikas koncerts 

25.03. 

pl.18.00

Valgas kultūras centrā 

Solistu un ansambļu koncerts 

26.03. 

pl.18.00 

Valkas mūzikas skolā 

Klarnešu biedrības klarnešu kvarteta koncerts 

28.03. 

pl.18.00 

Valkas mūzikas skolā 

E. Dārziņa mūzikas vidusskolas koncerts 

29.03. 

pl.13.00;

pl.17.30 

Valkas mūzikas skolā 

Jauno zvaigznīšu festivāla koncerts 

30.03. 

pl.12.00 

Valkas mūzikas skolā 

Jauno zvaigznīšu festivāla koncerts 

30.03 

pl.17.00 

Valkas mūzikas skolā 

Festivāla noslēguma koncerts 

Valka