Valkā darbojas “karstais telefons” 4

Kopš februāra sākuma Valkas pilsētas domē darbojas "karstais telefons". Zvanot pa tālruni 64722203, iedzīvotāji var informēt pašvaldību par aktuālām problēmām pilsētā, kā arī uzdot interesējošus jautājumus.

 

Ideja par šādu telefonu radusies kādā no domes sēdēm. Tas izveidots ar mērķi, lai varētu operatīvi apzināt pilsētas problēmas un meklēt tām risinājumus.

 

"Iedzīvotāji jau tagad zvana, lai pastāstītu par nenokaisītām ielām vai uzzinātu, kāpēc vakaros nedeg apgaismes laternas un ielas ir tumšas. Reizēm uzreiz varam atbildēt uz uzdoto jautājumu, bet ir arī gadījumi, kad mums nepieciešams konsultēties ar attiecīgajiem domes speciālistiem," atzīst domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Savukārt domes sekretāre Ilva Asejeva pieļauj, ka pēc "Ziemeļlatvijas" publikācijas iedzīvotāji, zvanot uz "karsto telefonu", paudīs neapmierinātību par augstajām apkures cenām.

 

I.Medne norāda, ka gadījumā, ja iedzīvotāji vēlas, lai viņiem atbildi sniedz personīgi, tad pēc kāda laika paši var atkal piezvanīt uz "karsto telefonu".

 

Visi zvanītāji tiek piereģistrēti, un, ja uz jautājumu nav iespējams atbildēt uzreiz, tad iespējama sazināšanās ar jautājumu uzdevēju vai arī atbilde būs pieejama Valkas pilsētas mājaslapā.

 

Abas domes darbinieces atzīst, ka ar šī telefona palīdzību arī domes darbiniekiem būs iespēja uzzināt par aktuālajām problēmām, par kurām informāciju, iespējams, citādi nevarētu iegūt.

 

 

Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa aicina iedzīvotājus stāstīt ne tikai par problēmām un izteikt kritiku, bet arī ierosinājumus. Amatpersona uzskata, ka katrs ir savas laimes kalējs, tāpēc nevajadzētu ieņemt nogaidošu un pasīvu pozīciju, sak, gan jau kāds cits manā vietā piezvanīs un problēmu iekustinās.

 

 

 Viņa atzinīgi vērtē tos valcēniešus, kuri ierosināja, lai pie sadzīves atkritumu savākšanas punktiem daudzdzīvokļu namu pagalmos uzstādītu uzrakstus par to, ka lielgabarīta atkritumus, piemēram, nolietotas mēbeles vai sadzīves elektrotehniku, var nodod atkritumu laukumā "Austras", nevis nomest pie urnām.

 

 

Tāpat pēc valcēniešu ierosinājuma Cimzes kapos uzstādīts konteiners zaļajiem atkritumiem - lapām un zālei -, kā arī konteiners citiem atkritumiem. Diemžēl nereti arī kapos pie šiem konteineriem atrastas nolietotas mēbeles un ledusskapji.

 

Arī domes izpilddirektors Valdis Rogainis uzskata, ka "karstais telefons" atbildīgajām amatpersonām ļaus ātrāk reaģēt un risināt problēmu vai arī atrast labāko variantu, lai novērstu kādu neizdarību.

Komentāri 4

Marta

Par karoga neizkaršanu liek sodu ,kāpēc nevarētu sodīt tos privātmāju īpašniekus kas nesakopj ietvi pie savas mājas.Tagad ziemā ne sniegs notīrīts ne nokaisīts.

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 18:26

iedzīvotājs

Par karsto telefonu - tas ir ļoti labi sen tādu vajadzēja, varbūt kāds vairāk pakustēsies...

pirms 12 gadiem, 2009.02.15 21:42

@

Karstais telefons maz ko atrisinās, ja nu vienīgi sekretārēm tagad nebūs jāsamazina alga, jo "papildus pienākums" :)

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 09:15

:)

mēģiniet uz šo telefonu piezvanīt un pastāstīt piemērām par ūdeni kas pus nakti (no sestdienas uz svētdienu) plūda pa Rīgas ielu..... ha, ha, ha

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 12:29

Valka