Valkā daudz parādnieku par ūdens izmantošanu 3

Pilsētas dome, izvērtējot lielo parādnieku skaitu par karsto un auksto ūdeni un kanalizāciju, secināja, ka ir nepieciešams uzstādīt pašvaldībai piederošos dzīvokļos ūdens skaitītājus, kā arī noteikt ūdens vidējo patēriņu uz vienu cilvēku.

 

Lai šos jautājumus risinātu, domē ir izveidota darba grupa, kuru vada izpilddirektors Valdis Rogainis. Paredzēts, ka komisijai savi priekšlikumi un secinājumi jāiesniedz līdz 1. novembrim.

 

V. Rogainis akcentē, ka šā jautājuma risināšanā ir divi galvenie aspekti. Pirmais ir vairāk tehniska rakstura. Tajā laikā, kad skaitītāju uzstādīšana visiem bija ļoti aktuāla, bija ģimenes, kas kaut kādu iemeslu dēļ iekārtoja tikai vienu skaitītāju. Nu visi šie uzvārdi ir apzināti un atliek vien ar viņiem pārrunāt, lai rastu abpusēji pieņemamu risinājumu.

 

Pilsētā ir pārdesmit dzīvokļu, kuros nav ūdens skaitītāju. Ja tur dzīves vietu ir deklarējis viens cilvēks, bet faktiski dzīvo un pakalpojumu izmanto vairāk, rodas aplama situācija.

 

"Otrs ir saistībā ar turpmāko stratēģiju par ūdenssaimniecību kopumā. Diemžēl daudz šā pakalpojuma izmantotāju nenodot skaitītāju rādījumus līdz noteiktajam datumam," stāsta domes izpilddirektors.

 

 

Lai neciestu visi apzinīgie maksātāji, paredzēts, ka kavētāji maksās par vidējo no iepriekš uzrādītā. Līdz ar to kopējā bilde par mājā patērēto būs objektīvāka. Gadījumā, ja kavētājiem būs aprēķināts vairāk nekā faktiski patērēts, tad ilgtermiņā pārmaksātais izlīdzināsies.

 

Lai akumulētu visas iespējamās idejas lietu sakārtošanai, uz pašvaldību paredzēts aicināt arī māju vecākos. V. Rogainis uzskata, ka šī jautājuma risināšana vairs nav atliekama.

Komentāri 3

!

Atslēgt ūdeni vispār.Par katru pakalpojumu jāmaksā,ja nevari samaksāt,tad netērē.

pirms 12 gadiem, 2008.07.21 17:06

111

Es gan trīs mēnešus nemaksāju un tad ceturtajā samaksāju

pirms 12 gadiem, 2008.07.21 17:22

vai vai

Drīz mēs neko nelietosim un,domāju,ka arī neēdīsim,jo vienkārši nebūs par ko.

pirms 12 gadiem, 2008.07.21 20:06

Valka