Valkā daudzdzīvokļu kaimiņi netiek galā ar “cūkotājiem”

Uzspīdot siltākiem saules stariem, sarosās ne vien dzīvā daba, bet arī cilvēki. Ņemot rokās grābekļus, slotas, birstes un lupatas, uzcītīgākie berž un tīra ne vien mājokļus, bet arī apkārtni - kāpņu telpas un pagalmus. Diemžēl ir arī tādi kaimiņi, kuri neciena pārējo pūliņus koplietošanas telpās uzturēt tīrību un kārtību.

Portāla apmeklētāja ar niku valcēniete forumā ierosina apspriest tēmu par daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu tīrību. Viņa raksta, ka kaimiņi, kuri uzsākuši dzīvokļa remontu, piedrazo kāpnes, nesot lielās skaidu plāksnes, saskrāpē sienas, kuras tā ir bēdīgā stāvoklī, sabojā stikla blokus, kurus atjaunot nav iespējams, bet kāpņu telpu sakopt nedomā. Ja arī pēc tam kaimiņš koplietošanas telpu sakopj, tad remontētājs bez sirdsapziņas pārmetumiem tūlīt pat tās piemēslo, nezdams dzīvokļa izlauzto sienu drazu uz konteineriem.

 

Forumu turpina apmeklētāja ar niku Ausekļa iela 28, kuras rakstītajā atklājas, jāatzīst, visnotaļ nepatīkamas lietas.

 

"Mums ir bezcerīgs gadījums. Kāpņu telpu tīra iedzīvotāji, kuri mājā dzīvo no tās pirmsākumiem. Esam runājuši ar pārējiem īrniekiem, esam rakstījuši - rezultātu nav. Pēc vienām svinībām kāpnes bija piečurātas, piekakātas un pievemtas (..). Visa tā godība nostāvēja divas dienas. Arī pēc atkārtotiem atgādinājumiem nekas netika satīrīts. Šis nav vienīgais gadījums. Runājam, uzklausa mūs, bet vienalga - slotu rokās neņem."

 

Valkas pilsētas domes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ivo Meļķis atzīst, ka šādu gadījumu neesot retums. Diemžēl kaimiņiem pašiem esot savstarpēji vai ar mājas pārvaldnieku jāvienojas par kāpņu telpas tīrīšanas grafiku. Daudzviet kāpņu telpas tiekot tīrītas pēc grafika, bet esot arī gadījumi, kad paši iedzīvotāji noalgojot vienu cilvēku.

 

"Mājas apsaimniekošanas maksā nav iekļauta kāpņu telpu tīrīšana," atgādina I. Meļķis. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem pašiem jārūpējas par koplietošanas telpu tīrību.

 

Neskatoties uz bēdīgo situāciju, pa retam izdevies ieraudzīt arī tīras, gaišas, vēdinātas un apzaļumotas kāpņu telpas. Jāatzīst gan, tajās pārsvarā dzīvo ar augstu pienākuma apziņu un kārtības mīlestību apveltīti pensionāri. Tas vien pierāda - ja grib, tad var, tāpēc ir nelietīgi rīkoties tā, kā to dara forumā minētie piemēri. "Ziemeļlatvija" aicina turpināt šo diskusiju, lai atrisinātu šo problēmu.

Valka